Climax (2018)

Neřekl bych že je to přímo bizarní, ale spíš prostě jiná a divná tancovačka. Pro milovníky tance to musí být asi orgáč, ale na mě to moc nezapůsobilo. Kdyby tam aspoň nebylo tolik opic a ošklivých holek. Byly tam pěkný asi jenom dvě. Každopádně od druhé poloviny to začne být děsně zajímavé. Něco se zvrhne a kupodivu začnou být všichni naštvaný. Kdyby to takhle v reálu bylo u nás, tak by všichni byli happy :D. Trochu mě Gaspar Noé zklamal, na jeho styl se tam nic moc šíleného nestalo. Maximálně aférka s nožem, ale to bylo stejně jen na oko. 6/10

Doktor Spánek od Stephena Kinga (2019)

Nebyl by to špatný horor, má to fajn nápad a pěkně temnou stránku. Jenomže to zkazilo úplně celý potenciál. Celou dobu jsem měl pocit, jako kdyby si filmaři chtěli přivydělat nad jménem The Shining. Motá se to sice kolem dvou důležitých postav z „předchozího“ dílu a občas se objeví nějaká lokace, ale všechno je jenom na oko. Těšil jsem se na nějakou nostalgii po 40 letech a tu jsem nedostal. Taky mi přišlo strašně stupidní, že banda kouzelníků horko těžko bojuje proti malé holce. Kdyby to aspoň nebylo tak dlouhé. To setkání Dannyho a Abry je strašně zbytečně za dlouho. Potom už mě pořád nehorázně otravovalo to dutání srdce v pozadí. A to, že to mělo vyvolat hororovou atmosféru, to jim fakt nežeru. Tohle měl být samostatný horor, bylo by to mnohem lepší. Posledních dvacet minut je jenom čistá a trapně vtipná kopie. To kladnější hodnocení dávám jenom kvůli pár věcem: čarodějka s cylindrem je kočka, je tam Ewan McGregor a jedna smrt byla fajn. Jinak nechápu, co na tom všichni tolik vidí. Jdu si pustit aspoň pětkrát za sebou Kubricka, ať se z toho vzpamatuju. 2.5/10

Maják (2019)

Přesně takové kousky v dnešní kinematografii chybí. Nedůležitější na tomhle je, že se do toho ponoříte a atmosféra z vás přímo saje. Ten černobílý nádech staré kamery tomu pomáhá neskutečně. Bez toho bych si to ani jinak nedokázal představit. A ta hudba, jak do toho krásně pasuje. Celkově i díky zvukům je to strašně příjemně nepříjemně mrazivé. Jenom škoda toho příběhu. Od toho jsem čekal něco víc. Nestalo se tam nic zajímavého, co by mi otevřelo tlamu. Je to prostě jenom o dvou týpcích, co jsou na ostrově s majákem, venku je šílená bouřka a postupně se z toho trochu zcvoknou. 8/10

Mr. Robot - Série 4 (2019) (série)

Je to velmi dobré zakončení a celá série byla suprově zábavná. I když některé díly byly naprosto zbytečné, tak aspoň opravdu nenudily. Jediná velká škoda je, že je prostě konec. Mělo to mít ještě aspoň dvě série navíc. Protože ty poslední dva díly byly strašně rychlý. 9/10

Mandalorian (2019) (seriál)

Nakonec velmi povedený seriál na téma Hvězdných Válek, dokonce více než povedený. Fakt jsem nečekal, že se to takhle skvěle dopadne. Nejlepší na tom je, že to opravdu velmi připomíná ve všech směrech staré trilogie. Ty klasicky známé střihy mezi scénky, podobní droidi, mimozemšťany, atmosféra, prostě pecka. Dokonce máme několikrát možnost nahlédnout blíž k věcem, které tak detailně ve filmech vidět nebyly. To je naprostá paráda. Akorát to samé se nedá říct u hudby. Je tady úplně něco jiného, než jsme zvyklí u mistra Williamse. Tady je ten soundtrack takový sci-fi westernový. Což není vůbec špatně, zní to velmi fajn, jenom se na to musí zvyknout. Jenom škoda, že si to nezabroukáte. Taky se mi hrozně líbí, že to není přímo pro děti. Stoprocentně to bude bavit dospělé publikum, nebo spíš rovnou celou rodinu. Občas je to opravdu krásně kruté. Hlavy na oštěpech, týpek rozpůlenej dveřmi a mnoho dalšího. Po každé, když skončí nějaká epizoda, tak jsou na obrazovce za titulky obří nádherné artworky, které zobrazují co se zrovna v té části odehrálo. Což je super, to jsem snad ještě nikde neviděl. Nutné je taky říct, že humor to má naprosto geniální. Jinak v každém díle je pořád akce, někdy až moc. Jediné, co bych vytknul je, tak z příběhu se dozvíme minimum. Pořád to je to samé. Mando přiletí na planetu, splní úkol, odletí zase na jinou a furt takhle dokola. Sice ano, je to tulák a lovec na cestách, ale je to prostě škoda. Nejradši bych tomu dal plný počet, ale ten děj je fakt jedno obří mínus. Každopádně věřím, že tahle velká „maličkost“ se v budoucnu napraví. 9/10

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Není to tak špatné, jak jsem čekal. Opravdu jsem se bál, že to bude totální chujovina, ale když si vezmete, že to má být pohádka pro děti, tak je to suprový film. Určitě to nebylo stejný vzrůšo jako u Pomsty Sithů, ale taky mi nebylo tak k blití jako u sedmičky. Sice ano, podělalo se to dost tím, že s Palpatinem se v žádném případě od začátku trilogie nepočítalo (ona je taky samozřejmě největší chyba a škoda, že celou trilogii nenapsali najednou), ale Když si to tak vezmete, tak režisér J. J. musel být pod neuvěřitelným tlakem. Hvězdné Války miluje většina lidí na světě, je zatraceně těžké uspokojit úplně všechny. Tohle mělo aspoň nějaký děj. Nová síla mezi Rey a Renem se mi hrozně líbila. Bylo to něco nového a velmi napínavého. Nebo ten nový jazyk, to bylo hodně zajímavé. Je strašně těžké o posledním díle něco říct, skoro cokoliv by byl spoiler. Jinak bych vyjmenoval víc plusových věcí. Docela jsem civěl, že i když herečka princezny leiy byla mrtvá, tak v tomhle díle byla skoro pořád. Kylo Ren který ze začátku ságy vypadal jako otravná černá a ufňukaná ovce, tak naopak jsem si na něj kupodivu velmi dobře zvykl. Řekl bych po závěru až skvěle napsaná postava. Ukrutně nejvíc mi kdykoliv překážel Finn. To je ta nejhorší postava, co potkala tenhle svět. Stormtrooper, který si z ničeho nic řekne, že uteče a není vraždění správné, to zní jak totální blbost. Kdyby se aspoň někdy řeklo, že byl nějak retardovanej nebo špatně naučenej, tak bych to trochu bral, ale jeho stupidní rozhodnutí od samého začátku nebylo vůbec vysvětleno. A ty jeho trapný vtipy, to snad ne. Naštěstí v téhle epizodě už se dost zmírnili, pobavil jsem se jenom občas. V osmičce se snažil být humor doslova každou chvíli, tady je to vážnější a vtipy nejsou tak časté, takže se sem tam někdy opravdu zasmějete. Taky to hodně zachraňuje nostalgie. Nebudu říkat o co jde, ale kolik připomínkových krásných věcí v tom bylo, z toho jsem měl husinu. Co se mi na tomhle dílu nejvíc nelíbilo, tak byl závěr, ale ne celkově. Jenom z menší části, protože něco tam přece jenom bylo strašně špatný a hlavně nelogický. Dál mě zklamala hudba pana Williamse. Strašně jsem se těšil. Pořád jsem si říkal, když už jdu na kravinu (což nakonec nebyla), tak si aspoň na sto procent vychutnám hudbu. Jenomže ta byla chudá. Nic nového, pořád ty samé známé melodie dokola. Postřehl jsem maximálně tak dvě novinky, které se opravdu liší. Já jsem totiž očekával, že uslyšíme novou skladbu při nějakém epickém duelu. No a ono nic. Na Star Wars mi vadilo mnohem víc věcí, ale to už potom jsou jenom drobnosti jako například zbytečný špión, nesmyslná obrovská bojová síla odboje, stará Falcon je pořád veselá a tak dále. Potom jsem čekal, že Lando se klasický pohádá o svojí loď a taky nic. Musí si u toho člověk prostě říct, že podívat se na tuhle novou ságu je nutný jenom ze symboliky. Měli bychom taky doufat, že za dvacet let to neodkoupí zas někdo jiný a nenatočí další trilogii :D. Jenom ze zajímavosti, kdybych si postavil žebříček oblíbených epizod, tak by vypadal asi takhle: 546 318 927. Ve dvojce to zachraňuje jenom Hrabě Dooku :D. Epizodě IX bych dal 7/10

Zaklínač (2019) (seriál)

Konečně tady máme nový fantasy svět, který tady hrozně chyběl. Mutant, co vypadá jako člověk, ale je bez emocí a umí nějaká kouzla. Jediný, co ho zajímá, jsou peníze za vykonanou práci. Nezní to sice bůh ví jak originálně, ale ty jeho zakázky za zabití příšer za to opravdu stojí. Jelikož jsem se na tohle celkem dost těšil, tak výjimečně začnu s mínusy. Když už se do toho pustíte, tak to opravdu musíte dokoukat až do konce první série. Protože ten, kdo absolutně nezná Zaklínače, tak se v tom bude strašně ztrácet. Scénář musel psát nějaký jouda. Má to hrozně moc příběhových linek, který se odehrávají v úplně jiném čase. Je to až nechutně moc zrychlené. Má to osm dílů a nacpali je do třech knížek. Proboha proč? Ciri tady třeba ještě vůbec nemusela být, mohla se objevit až v další nebo úplně jiné sérii. Na druhou stranu chápu, je tam spoustu akce a museli přilákat i lidi, co o tom nemají ani páru. Ale podle mě v tom budou mít díky těm linkám fakt guláš. Další věc: napsal jsem sice, že ty zakázky na příšery za to stojí, jenomže ve skutečnosti jich tam zase tolik nebylo. Sice ano v každém díle nějaká byla, ale většinou spíš jenom na oko. Dokonce skoro vůbec ani nepoužil stříbrný meč, to mě hrozně zklamalo. Potom je škoda, že jsme mohli za celou sérii vidět pouze dvě znamení. Ovšem na druhou stranu nemusí to trápit diváka co to nezná. Pak mě ještě hodně zamrzel soundtrack. Netflix většinou uměl skládat výbornou hudbu, ale tady je to chudé. Pravda je, že to občas zachraňuje Marigold svými bardskými písněmi, ale nějaká orchestrální hudba, to vůbec nečekejte. No a teď to největší mínus. Já to fakt nerad říkám, ale v tom seriálu je až nechutně moc přenegrováno. Neměl bych nadávat na černochy, v dnešní době musejí být bohužel legálně všude. Jenomže tady to opravdu nehorázně bije do očí. To se snad museli už posrat ne? Nejdřív se tam objeví velký tlustý černoch s vousy, s tlustým brněním, no z něho jsem měl totální výsměch. A pak přišlo to absolutně nejhorší, co jsem kdy viděl. Černý elf. To jsem se doslova skoro zeblil. Elfové mají být nejvíc čistý a čistotný stvoření, a najednou taková špína. Já vím že to zní hnusně, ale tohle prostě NE. Jinak proti té postavě vůbec nic nemám, nevadila by mi ani barva kůže, jenom mě prostě štve, že je to elf. Ještě se to snaží odůvodnit tím, že je poloelf, tak to mě nezajímá. Třeba černý dryády mi nevadily jako ostatním divákům. Tak a teď k těm lepším věcem. Když vymažeme všechny tyhle negativa, tak je seriál velmi povedené dílo. Pro mě to sledovat bylo nesmírně vzrušující. Sice znám jenom hry, ale ty jména, postavy, názvy, to byla paráda. Nikdy bych nečekal, že se tohohle zpracování dočkáme. Herec pro Geralta mi sedne dokonale a jeho tvrdý kecy, chování, šermování atd je skvostný. Marigold a jeho otravování s loutnou je super. Často jsem se pěkně zasmál. Doufám, že herečka Yen nebude stejná píča jako ta z GoTka a bude i nadále v budoucnu pořád nahá. Ty její cecky zachraňují hodně. Musím se přiznat, že několikrát v každém díle jsem si pár scének pustil znovu a přepnul na CZ dabing. Je neskutečně povedený. Ještě k tomu, když je i zpěv česky, to je skvělá práce. Každopádně věřím, že první série je jenom pěkný rozjezd a spoustu úžasných dobrodružství nás ještě čeká. Určitě se všechny věci spraví, tedy kromě těch černých. 7.5/10

Město podivínů (2018)

Nebyl bych zase tolik paf z tohohle díla. První polovina je sice výborná. Skutečně zajímavá, na první dojem velmi originální. Jenomže já měl pořád pocit, že už jsem něco podobného někde kolikrát viděl. Působilo to na mě jako smíchání několika žánrů najednou. Jakmile jsem pochopil, o čem to celé je (před zkouknutím jsem si nic nezjišťoval), tak mi to už zas tak hustý nepřišlo. Protože v té druhé části to přestalo být tajemné, ale spíš jenom akční. Což bylo taky parádní, na ty zabití a bodání se dívalo moc pěkně, ale čekal jsem trochu víc. Aspoň nějaký wow moment to chtělo. Závěr strašná slabota. 6.5/10

Muž z Vysokého zámku - Série 4 (2019) (série)

Naprosto důstojné zakončení jedinečného seriálu. Největší zásluhu má určitě John Smith. Jeden z nejlepších záporáků poslední doby. Jenom škoda příběhové linky Jullian. Ta mě fakt vůbec nebavila. Závěr mi nevadí. Mohl být sice úplně jiný a dokonalý, ale takhle to asi bylo v plánu od samého začátku… 9/10

Pečovatel (2014)

Pořádně mrazivá detektivka. Přesně takhle mají vypadat filmy o vyšetřování. Hezky všecko ukázat na kameře a ne jenom na papíru. Tedy, pořád to není zase vidět až tak brutálně do detailu, ale jsou opravdu dobře ukázaný kousky, které si doslovně představíte. Ještě k tomu ta atmosféra. Chvíli jsem si myslel, že se dívám na horor. Jediné, co bych mohl vytknout, tak je to celkem nelogické. Nebo spíš v tom bylo až moc náhod najednou. Některá vyprávění byla i trochu zbytečná. Každopádně 9/10