Chlapectví (2014)

Na počátku byl originální nápad a unikátní koncept natáčení po dobu 12ti let s stejnými herci. Na konci je tříhodinové, zoufale nudné rodinné video. Vítězství formy nad obsahem bylo tentokrát dosaženo kontumačně, obsah se nedostavil.

Interstellar (2014)

Návod pro správné sledování: 1) Shlédněte první půlhodinu, která je poměrně svižná a smysluplná. 2) Uložte se zhruba na 2h do hibernace. 3) Dokoukejte poslední půlhodinu, která je tak neuvěřitelně pitomá, že o ni nemůžete přijít. Takto zvládnete ve třetinovém čase celý tento přeplácaný, nudný, zdlouhavý, ubrečený, přeceňovaný, stupidní, zacyklený film

Kód Enigmy (2014)

Možná trochu zjednodušené a historicky nepřesné, ale rozhodně ucelené a zábavné. Sherlock je přesně takový jak jsem doufal :)

Tah pěšcem (2014)

Když je sportovní drama o fotbale, hokeji nebo formulích tak na první pohled víte kdo vyhrává. I u nesmyslů jako je baseball nebo americký fotbal vám někdo nejpozději v půlce filmu vysvětlí čeho se hráči snaží dosáhnout a na konci už poznáte, že ten kterému fandíte hraje fakt skvěle. Co si ale počít když se Spiderman a Ray Donovan na sebe mračí přes stůl a vy nemáte nejmenší tušení komu z nich chybí už jen jeden homerun do hatricku ? Rozhodně to není film u kterého pochopíte šachy, je to ale skvěle zahrané životopisné drama, u kterého se budete královsky bavit. Kdo a jak vyhrál si pak najdete na wiki.

Whiplash (2014)

Umejte tu krev z mejch bubnů!

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Trochu konzistentnější a plynulejší film než jednička. Napínavý a vtipný na správných místech s naprosto NEJLEPŠÍM DRAKEM jakého sem kdy ve filmu viděl. Zbývá jen z bonusové verze vystříhat všechny scény s Tauriel. 4****, 80%

Ona (2013)

Spikovi nelze upřít odvahu, ale Joaquin Phoenix celý film neutáhne a kromě originální zápletky je to dost nuda, kterou pár geniálních momentů (sova) nezachrání. PS: Celou dobu jsem myslel na Jane z Endera :)

Ray Donovan (2013) (seriál)

První série jasných 100% a navíc naprosto luxusní závěr. Druhá už je občas překombinovaná a konec je trochu moc "to be continued" takže 80%. Celkově ale bez problémů za 5*****

Red 2 (2013)

V mnohém lepší než první díl, plynulejší, dotaženější. Nepřetržitý sled hlášek, vtipů a solidní akce. Z party skvělích herců ještě vyčnívá John Malkovich, je to jednoznačně jeho film, ne Willisuv. Nesouhlasím s požadavky na kratší stopáž, užil jsem si každou minutu. Příležitost využitá na 110% a jasných 5*****