Rivalové (2013)

Všimli jste si že čím nudnější a pitomější sport, tím lepší film ? 42, Vzpomínka na Titány, Warrior ... ta souvislost je zcela jasná a vzhledem k tomu že neexistuje nudnější "sport" než formule, tak to snad ani jinak dopadnout nemohlo.

Velký Gatsby (2013)

Je to hezky barevne, ale jinak dost utahane. Prelozit "The Great" v tomto kontextu jako "Velky" muze snad jen preskolena rustinatka s vyoperovanou fantazii.

Voormanův problém (2013)

Nic delšího bych včera večer nezvládnul a vlastně ani nepotřeboval :) Dost dobré.

42 (2013)

Drama o rasismu a integraci maskované jako sportovně životopisný film. Samozřejmě pořád platí, že čím pitomější a nudnější sport, tím lepší film, takže film o baseballu může být nejhůř za 4****.

Navždy spolu (2012)

Na romantickou komedii originální námět a chválihodně neklišoidní (i když předvídatelný) závěr. Jinak to žádný zázrak není a myslím, že jít na to do kina jsou vyhozené peníze, ale na nedělní odpoledne v posteli je to dobrá volba. Celý děj uhodnete po deseti minutách a žádný zvrat ani překvapení se nekoná, alespoň se to obešlo bez přehnaně trapných „gagů“. Když už tam musel bejt někdo nahej tak příště radši Rachel McAdams než Channing Tatum, i když uznávám že nepatřím tak úplně do cílové skupiny. Za mě 60% … 3***

Nespoutaný Django (2012)

Je to přesně takový film jaký od Quentina čekáte, drsný, kvavý, úžasně zábavný ... a tak nějak ostřejší, výraznější než ostatní. Tarantino dokázal udžet film přesně na hranici kdy s přiblblým úsměvem nevěřícně zíráte a přitom nikdy nesklouzl a absurdnosti nebo parodii. Možná by se našla nějaká další práce pro střihače, ale jinak skvělích 90%.

Skyfall (2012)

Nemůžu se zbavit dojmu že filmy a Craigem nejsou bondovky, solidní akčňák jistě, ale ne bondovka. mínus 1* za debilní, protivnou a totálně ohranou skájfól :(

Tohle je válka! (2012)

Chlapci by se měli probrat, odstřelit nesnesitelnou Reese Witherspoon a jít se registrovat. Film o honosexuálních agentech by byl alespoň originální a možná by dostali i oskara. Pokud chcete vidět všechny opravdu vtipné a akční scény, pusťte si trailer. Zbytek je 90 minut romantické komedie bez fungující chemie (s nechtěnou vyjímkou dvojice Hardy-Pine :), bez nápadu, bez logiky. Film střídá dlouhé pasáže kdy se snažíte neusnout a krátkými kdy si přejete přetáčet. 2** (40%)

Vražda - Série 3 (2012) (série)

Předchozí série jsem neviděl, ale tahle má asi tak dvakrát víc dílú než bylo třeba. Asi pětkrát se opakuje navlas stejné schéma kdy pachatel od někud odjede a v zápětí ma místo přijedou všichni poldové a řeší cimmermanovské "teď tu byl". Když se pak konečně začne něco dít, tak to sice stojí za to, ale v paměti nezůstane.