• Thriller

Agent bez minulosti (2002)

Kdyby tam tvůrci nechali původní konec, dostal by hvězdiček 5, ale takhle to bylo polovičaté. (Vůbec ty jejich kecy o nutnosti předělání filmu po 11.9. jsou nesmysl. Prý si nikdo teď nebude umět dokázat představit výbuch ve filmu :))) Navíc jak tu zaznělo, Matt Damon není akční typ a spousta scén byla tak přehnaná, až parodovala sama sebe ("operace" na lodi, skok z 7 patra, jízda v protisměru, apod.) Přesto jde o jeden z těch lepších filmů.

Americká krása (1999)

Není to krásný film. Je to ale skvělý film. Ano i Američani nejsou černí a bílý, ačkoli si to moc nepřipouštějí v kinematografii - ale my to víme. Je to víc evropský film, než bychom chtěli.

Americké psycho (2000)

Výborné vykreslení úchylného vraha. Špičkový výkon Balea. No a takovou nerezovou kuchyň chci taky!!! :)

Anděl Páně (2005)

Česká pohádka roku! Zajímavé je, že se nám tu trochu mažou hranice. Čert, který sice sleduje své cíle, ale pomáhá andělovi - nemehlu, svatba mezi hlavními postavami, která není z lásky (Matyáš, který nikdy nedal najevo lásku k Dorotce) apod.

Anděl strážný (2004) (TV film)

Nádherný kousek o přátelství staršího muže a černošské dívenky. Místy velmi humorné (zkuste si představit jak řve němý když dostane basebalkou do holeně) a místy velmi dojemné. K tomu dobrá muzika "6 mrtvejch koček v mixéru" :))).

Auta (2006)

V prní polovině docela nuda. Výsledek ale stejně je, že Shakespeara bez lidí nenatočíš...

Babel (2006)

Nejslabší z trilogie. Japonská linka moc do celku nezapadá.

Battle Royale (2000)

Perfektní námět, ale mohlo se z toho vytěžit ještě trochu více...

Bílá vdova (2000)

Docela dobrá představa, jak by asi vypadala moje matka, kdyby pěstovala, zpracovávala a prodávala trávu :)))

Bitva o Alžír (1966)

Výborný skorodokument se skvělou hudbou.