• Thriller

Kolja (1996)

Pěkné, ale trochu vypočítané.

Italština pro začátečníky (2000)

Není moc filmů, u kterých jsem se celou dobu potutelně usmíval pod vousy. Příjemný film, který rozhodně nenudí!

V Číně jedí psy (1999)

Šílený úlet oslavující násilí na lidech. Těžce černá komedie s šíleným sledem bizardních situací. Možná by to chtělo malinko doladit scénář, ale na jeho drobné nedostatky zapomenete hned v další scéně, která je jen další řachou do Vaší hlavy a Vy se budete divit sami sobě, jak to že se smějete nečemu tak vážnému, jako je lidské něštěstí nebo smrt.

Kite (1998)

Na rozdíl od jiných mang je zde mimo brutální erotiky, překvapivého podání poměrně jednoduchého děje zajímavá hudba - ala moderní jazz.

Space Station 3D (2002)

Viděl jsem to už v roce 2002, jako svůj první 3D film. Očekával jsem jakousi pouťovou zábavu s rozmazaným 3D efektem, ale byl jsem ohromen! Perfektní záběry, dobrý scénář. Pokud Vám nevadí, že to je vlastně dokument, vřele doporučuji!

Tyranosaurus Rex - návrat do období křídy 3D (1998)

Naprosto příšerná přihlouplá uhrovitá pubertální holka žvatlá do docela pěkných záběrů. Vhodné jen pro děti! Pokud máte doma podobnou osobu, raději si 3D užijte v jiném kousku, třeba ve skvělém 3D Space Station.

Evoluce (2001)

3* jen za ekekty. Jinak slabota!

Klub sráčů (2000)

Musím se trochu filmu zastat. Málem jsem mu dal 5*. Smál jsem se od začátku dokonce. Hlavně postavám, které jsou fakt zoufalé a tragické, ale přitom jich nemůžete litovat. A o tom má být komedie, ne? Ale vadily mi dvě klasické fekální scény (evropani jsou citlivější na tělní výměšky), jinak by bylo 5 hvězd. S refrénem "Já bych šukal, až bych kukal" jsem se smířil - ono se to k těm tragédům hodí. Ale opravdu jsem v poslední době neviděl vtipnější komedii. Komediálního Jima Carreye nesnáším (ale jiné role umí par-excelence). A pokud se vám líbí víc Ben Stiller, tak proti gustu žádný dišputát.

Na dno vášně (1997)

Musím trochu bránit Almodovara. On přináší pokaždé něco nového. Jen používá stejné filmařské postupy, takže to prosím nezaměnovat! Jeho psychologické studie chování lidí, kteří se ocitli na samé hranici společenské normálnosti jsou naprosto skvělé. Mě naopak překvapuje, jak hodně dokáže sdělit poměrně standardními prostředky. Nehledá omračující efekty ( i v sociálním smyslu) a přesto je to síla! A nebo mám velkou představivost :) Každopádně krásný film, jako obvykle.