• Thriller

Ztraceno v překladu (2003)

Fakt velmi pěkný. Jediné co chci vytknout: Moc se mi tam nehodil B. Murray. Je dobře že tam neobsadili hezouna, ale on je mi vyloženě nesympatický.

Texaský masakr motorovou pilou (2003)

Film od kterého jsem vůbec nic nečekal a který mě velmi příjemně překvapil. Sice jde o hororrový akčňák, tedy oblast kterou nemám v lásce, ale tvůrcům se podařilo vyhnout se klasickým klišé, společným všem takovýmto hororrům (např. všichni se rozdělí, nebo utíkají před autem po silnici), a každou akcí jste překvapeni, že toto jste opravdu nečekali. MOžná by dostal i 4*, ale zkažený závěr, který si myslím je naprosto scestný, takže nikdo nedokáže vymyslet historku, jak to tedy vlastně bylo, mé hodnocení snižuje. Doporučuji, ale pořádný psycho horror jako The Shinning to není...

Ples příšer (2001)

Dost mě to potěšilo i když jsem původně čekal rychlejší tempo. Thortona bych tedy za kamaráda nechtěl. Velmi podobný "Muži, který nebyl" je i zde. Zamlklý - možná přemýšlivý, nevypočitatelný - možná neovladatelný a přitom tak moc lidský - i když noir!!! Miluju Coenovy! Dávám o hvězdičku méně, že se v těch dlouhých záběrech přehnaně dlouho vyžívali a Holy :) Bery si Oskara (ne)zas(ou)loužila.

Muži v černém 2 (2002)

Slabý odvar jedničky. Nic nového a méně humoru. Jako obvykle - vaří z vody.

Četa (1986)

Mám takový problém. Četu jsem viděl dávno, ještě za komančů a chtěl jsem ji dát 4-5*. Ale úplně náhodou jsem ji znovu viděl v TV, když jsem se vrátil z projekce "Tenké červené linie". Byl to pro mě šok, jak tento film postrádá všechno, co si myslím, že dobrý válečný film má mít a o kolik je TČL lepší film. Zkrátka jsem se rozhodl, že budu hodnotit ne podle prvního dojmu, nebo podle toho, že to byl kdysi ve své době film dobrý, ale prostě jakou má pro mne hodnotu, když jej zrovna hodnotím. Co se nedá Četě vytknou je realizmus (ale v Apokalypse je stejně lepší). Ale hluboký prožitek chybí. Jinak slabý scénář a jednoduchý děj, naproti tomu dobří herci.

Nepřítel státu (1998)

Výborně skloubený akčňák s high-tech prostředím. Ale je příliš mělký - film na jedno podívání. Chybí myšlenka, která Vás uchvátí a bohužel zakončení je smutně průhledné. I tak je film v akčních filmech spíše vyjímka a určitě nadpůměrně inteligentní (což zase nedá tak moc práci). Takže komu se líbí alespoň trochu akční filmy - musí to vidět, kdo dává přednost high-tech tématu, nabídnu spíše "Nebezpečný kód" - film.php?1516. Dávám za pět*, ale do filmotéky si ho nekoupím.