golfoxovox1

student FD ČVUT, fanoušek filmové hudby, amatérský filmař a skladatel

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 17.2.2015  12:23
    12 kol (2009)

Klasický ryze akční film... Jednotlivá kola byla celkem zajímavá a na film nenudil, ale zároveň nezanechal žádný hlubší dojem nezanechal, navíc se zde objevují prvky, které jsou recyklovány z mnoha akčních filmů včetně mé oblíbené a do jisté míry kultovní Nebezpečné rychlosti, i proto u mě tento film patrně zapadne do průměru. :-)

• 1.10.2013  23:06
    21 gramů (2003)

Velmi silný snímek, velmi podařeně zvolená forma vyprávění, nechronologičnost jednotlivých scén vytváří jednak pocit napětí a touhu diváka koukat dál (a najít logické spojení), zároveň přispívá k větším emocím. Samotný příběh je pak velmi lidský a realistický, byť velmi smutný. A hlavně - řeší skutečný problém. Občas jsou v životě situace, které jsou považovány za problém, přestože jde o banality, které si člověk zbytečně komplikuje svojí neustálou nespokojeností. Ve snímku hlavní hrdinka přijde v jednom nečekaném okamžiku o všechno, skutečný a nejzásadnější problém, který by z nás asi nikdo nikdy nechtěl mít, o odvaze pak dále ještě existovat se zde opravdu dá hodně polemizovat, protože se jedná opravdu obtížnou životní situaci. Kromě pohledu N. Watts, tu ale máme dva další, a to pohled viníka se svědomím, který rovněž asi nikdo nezávidí, a pohled člověka, jemuž cizí neštěstí zachrání život. Jednoduché, prosté, ale brilantně zahrané a komplexní. Čas je opravdu relativní a občas rozhodují okamžiky. Někteří tady píší, že film je dost silný a depresivní a že ho nedoporučují všem, já si dovolím oponovat, právě takové filmy by pro myslící mohly vést k větší úctě k okolí, kterého si vážíme a zároveň varováním a podnětem k větší opatrnosti všech motoristů... Doporučuji tedy všem :-)

• 3.7.2014  19:01
    47 róninů (2013)

Ale ano, tento film se mi líbil zejména po vizuální stránce a pokud to beru jako pohádku pro dospělé, v podstatě nemám výhrad :-)

• 30.9.2014  00:22

Zajímavý námět a vynikající H. J. Osment v roli oddaného robota Davida s propracovaným hudebním doprovodem. Film nenásilně ukazuje na krásu i úskalí lásky ke člověku.

• 3.7.2014  19:42

Energický snímek, který si pro mě (neznalce předlohy) připravil jedno překvapení, kromě toho fungují vtipy i nová postava Electro, jsem zvědav, jak se to bude vyvíjet dál... Přeměna Hornera na Zimmera mi přišla zvláštní, obzvláště vytvoření úplně nového motivu pro Spidermana, ale soundtrack je to rozhodně dobrý :-)

• 22.2.2014  22:00

Vskutku smutná ukázka pro mě neskutečného! A paradoxně podle skutečnosti. Tento film vystihuje ZLO v jeho vlastní podstatě. Neuvěřitelné, jaká zvrácenost a humus v lidech existuje. Tento film ačkoliv drama byl pro mě spíše horor, protože jsem se bál, co přijde v další scéně a říkal jsem si, ať už to skončí, ať někdo projeví kus dobra a zasáhne. A jako divák jsem si připadal bezmocný... Kromě pohledu na zlo, pak pohled i na davovou psychózu, lhostejnost a ignoraci (a můžeme debatovat o tom, co je horší), nesmírně poučné... A dovolím si oponovat všem uživatelům čsfd, kteří vyžadují víc násilí a větší moment překvapení, protože si myslím, že nepochopili poslání tohoto snímku... Vkusně zobrazit problém, který v lidské společnosti existuje a je třeba ho řešit a i kam až může problém zajít, když se řešit nebude. Jasných pět, doporučuji pouze pro silnější povahy a 15+.

• 15.7.2015  22:38
    Ant-Man (2015)

Děkuji za čsfd projekci, zejména pro to, že pro mě tato marvelovka překonala pokračování Avengers, zejména kvůli snadnější orientaci v ději a mnoha vtipným okamžikům. Do jednotlivých rolí bylo vybráno skvělé obsazení a zejména pomocní zlodějíčci ve vedlejších rolích ještě více zvedali úroveň snímku. Bez výhrad ve svém žánru (nečekejte nic hlubokého), doporučuji a jasných 5 ;-)

• 17.7.2013  00:34
    Atlas mraků (2012)

Jedno z příjemných překvapení roku 2012. Film drží z kvalitního scénaře, který se skládá z 6 různých příběhů, které jsou navzájem (někdy více, někdy méně) propojeny. Po úvodu jsem měl v kině pocit, že nebudu přepínání mezi jednotlivými příběhy stíhat a ve filmu se ztratím. To se nakonec nestalo, film jsem si užíval a přes delší stopáž jsem se ani na okamžik nenudil. Po druhém a třetím zhlédnutí si člověk začíná všímat více propracovaných detailů. Příběhy jsou každý z odlišného žánru, nicméně jsou propojovány promyšlenými střihy, hudbou a geniálními maskami. Po prvním zhlédnutí jsem absolutně nestačil zaregistrovat, v kolika rolích ten daný herec hrál. Na hudební spolupráci těchto tří skladatelů jsme už zvyklí z Parfému a bylo předem jasné, že nezklamou a ukazují, že gradace umí být i decentní a hudba krásně doplňuje důležitý text. Film, který překvapí a pokud rádi přemýšlíte, neměli byste si ho nechat ujít. Jasných 5 hvězd :-)

• 8.7.2015  13:34

Klasika - pro cílové publikum (komiksové fanoušky) patrně extratřída, za mě oceňuji především humor a absenci nudy. (Viděno na FF v Chotěboři) :-)

• 2.3.2013  23:39

Pro mě remake ještě lepší než originál (i když ten je taky za 5 hvězd) , ano asi jsem trochu proamerický, a to především kvůli hudbě, tenhle film ale neměl chybu. Postupně budující se atmosféra. Každá schůzka Owena a Abby prostě perfektně filmařsky zvládnutá. Scénář vesměs kopíruje originál, ale zde se mi víc líbí hlavní dvě dětské role (a proto je mám v oblíbených). Konečně po dlouhé době horor, po kterém se člověku nezvedá žaludek, ale je tvořen napětím. Navíc je film podán tak, že v něm neexistuje postava, která by byla vysloveně kladná nebo vysloveně záporná a jste občas nuceni s Abby soucítit, stejně jako Owen. Hudebně minimalisticky dokonalé, především Parting sorrows, Giacchino se vyznamenal a je nezbytnou součástí příběhu :)

• 14.9.2014  02:06
    Barbarella (1968)

Tajemství pozitronového paprsku a hledaní Durana Durana je tak neuvěřitelně stupidní, až strašně úsměvné, takže se zrovna v TV koukám po druhé a přidávám hvězdu :D Asi se nacházím ještě v primitivní fázi neutronové nezodpovědnosti, jinak si to nedovedu vysvětlit :D

• 4.3.2013  00:29
    Bio Ráj (1988)

Tento příběh je povinností pro každého filmového fanouška, který není pouze filmovým kritikem, ale zajímá ho něco jako vztah k filmu. Díky velmi dobře propracovaným postavám a reálnosti příběhu, mi nevadil ani fakt, že se s větší části věnoval love story. Z diváckého přístupu k postavě Alfreda se dá taky rozlišovat druh myšlení. Zatímco členové mé rodiny prostě nemohli pochopit Alfredovo počínání, že to nedává smysl, já ho (stejně jako je to i ve filmu naznačeno) považuji za velmi moudré, rozhodně nejednal tak, že by chtěl ublížit, ale velmi realisticky a pro dobro věci (jakkoliv to bylo kruté.) :) No a zmiňovat Ennia Morrriconeho snad ani není třeba, ale i z hlediska filmové hudby se jedná o velmi podařené dílko. (Není divu, že ho pak použili např. v Prázdninách) :)

• 22.9.2013  00:47

Přiznám se, že módě a značkovému oblečení opravdu vůbec nerozumím, nicméně tento film je evidentní ukázkou, že pro mnoho lidí je právě oblečení prvkem začlenění se do společnosti nebo při nejmenším prostředkem k hledání svého já. Film vlastně nepřekvapí vůbec ničím, jen nabídne zajímavý pohled do života celebrit a rádoby celebrit a známého faktu, že projde-li mi jedna menší levárna, budu chtít příště udělat větší a čím více mi to bude vycházet, tím odvážnější budu příště. Hranice přestanou existovat. Až do tvrdého pádu zpět na zem. Rychlého návratu k morální realitě :-)

• 19.9.2014  18:04
    Bourák (1993)

Jeden z mých top sportovních filmů podle skutečné události, parádní zážitek, tento film totiž není o talentu, ale neuvěřitelném dříči, jež si jde za svým snem a jemuž snad ani nelze v jeho boji nefandit. Tento film je důkazem, že občas se vyplatí jít proti všeobecnému očekávání, neboť život je nejen o tom, abychom sny snili, ale i abychom se je snažili (částečně) uskutečnit. A ten zápal, to nasazení, boj proti překážkám, dělají z Rudyho člověka, který vzbuzuje úctu i v mnohem lepších a tvrdších spoluhráčích. + Tento film má jednu z nejhezčích filmových melodií vůbec, Jerry Goldsmith prožívá příběh společně s hlavním hrdinou a povyšuje snímek na vyšší úroveň, finále je nezapomenutelné :-)

• 28.1.2015  13:08

Geniální Goldsmith, originální dobrodružný příběh, který překvapí svým decentně detektivním pojetím a zajímavý náhled do minulosti z "dopravního" pohledu. Bez výhrad 5 :-)

• 4.3.2013  00:41
    Bídníci (2012)

Ve svém žánru dokonalé, vysoce emocionální dílo, autentický zpěv, perfektní novotvar co se natáčení hudby týče. Jedná se o muzikál, takže se téměř po celou dobu díla zpívá... (Je zajímavé, kolik diskutérů to tady překvapuje)... Z hlediska děje se film posouvá celkem pozvolným tempem, důraz je kladen na zpěv, herectví a z nich plynoucí emoce. Zasloužený oscar pro A. Hathaway, rozhodně nejlepší výkon ve filmu, ale ostatní herci nezaostávají. Je moc dobře, že občas zvyknou takto netradiční projekty se známými tvářemi, o to víc mě mrzí, že někteří uživatelé netradiční schéma okamžitě odsuzují. Nejlepší momenty: I dreamed my dream, One day more, scéna s orchestrální hudbou, kdy Javert předává tomu malému klukovi odznak (opravdu málokdy jsem měl tak blízko k slzám) a závěr, se kterým jsem naprosto spokojen a působí majestátně a epicky a zároveň emocionálně dojede celý snímek :)

• 19.9.2014  18:35
    Bělásek (1995)

Velmi citlivý a působivý film o nepochopeném géniovi s čistou duší, člověkem, který si váží života jako takového Film s dobře vystavěným scénářem a několika velmi povedenými scénami... Nejvíce mě zasáhla scéna se srnou, dotek smrti. Víc psát nebudu, doporučuji všem, kterým nevadí, že film hodně tlačí na emoce... (A úspěšně v mém případě.) A hudba? Jeden z poměrně neznámých klenotů Jerryho Goldsmithe. :-)

• 3.7.2014  19:11

Velmi povedený akčňák, místy hodně vtipný :-)

• 12.3.2015  00:08
    Chappie (2015)

Do kina jsem šel opět bez sebemenší znalosti týkající se snímku a vycházel jsem příjemně překvapen. Povedl se scénář, casting (máma, táta, Stvořitel a Jackman v záporné roli) i Chappie jako robot, který dokáže cítit a vnímat. Cením si také vtipu doprovázejícím celý snímek, hudebně zimmerovský standard, takže vysoká úroveň jako vždy :-) Spokojenost, pět a děkuji za čsfd projekci. SPOILER: Proti závěru nemám výhrad, nicméně větší emocionální vyznění by měl film, kdyby přežil pouze Stvořitel, jelikož myšlenka vytvoření robota, který se pro člověka obětuje, protože chce a ne protože musí, byla pro mě z těch nejzajímavějších...:-)

• 11.9.2014  16:25
    Chlapectví (2014)

Režisér Richard Linklater, jehož tvorby jsem si poprvé všiml u konverzačky Před půlnocí, má jeden dar, který mu mohou mnozí jeho kolegové závidět. A tím darem je specifické vnímání časové roviny s nebývalým smyslem pro detail. Chlapectví je důkazem, že i v dnešní době (naštěstí) existují filmy, kde by byly veškeré filmové efekty zbytečné, neboť život sám vytváří ty nejkomplexnější příběhy. Oceňuji pomalejší tempo vyprávění, oceňuji, že žádná z hlavních postav (4 členové rodiny) nebyla vyloženě vykreslena kladně ani záporně.(Alespoň pro mě. Není postava, kterou bych zcela pochopil, ale zároveň není postava, kterou bych nepochopil částečně).Zajímavý snímek, který inteligentně znánorňuje běžnost, stereotypy, následky lidských rozhodnutí a smysl pro životní směrování. Doporučuji všem a zejména příznivcům Ordinací, VKV a podobných slátanin, co si hrají na příběhy ze života. I když tuším, že je tento film nebude bavit, a to možná právě z důvodu, že chlapectví život popisuje mnohem reálněji. Nenajdete zde absurdity. Film prostě plyne... :-)

• 14.7.2015  22:13

Tento horor funguje ze začátku poměrně skvěle, rozhodně nasazuje tíživou atmosféru již na začátku, ale ke konci se opírá už za mě trochu o prvky nechutnosti, a proto u mě snížené hodnocení, čistě můj individuální problém ;)

• 30.5.2014  02:11
    Chůva (1995)

Kdybych pochopil režisérský záměr, dám tomu možná 5 hvězd, to se ale nestalo. Celý film je prakticky o chůvě, objektu sexuální touhy hned 4 postav filmu... Ve filmu jsou opravdu zvláštní dialogy, ještě zvláštnější postavy, věrohodně chovající se mi přijde asi akorát to mimino. Kromě závěru, který si můžete přečíst v oficiálním textu distributora, se ve filmu vůbec nic nestane... Nicméně odpad si dát nedovolím, neboť pokud to mělo poukázat na lidskou zvrácenost, tak to je vcelku povedlo :-)

• 9.7.2017  09:31
    Contratiempo (2016)

Nečíst anotace, nekoukat na trailery. Bez spoilerů. Španělé ve formě. :-) Už dlouho jsem neviděl snímek, který si po celou dobu udržuje napětí a do poslední chvíle si nejste ničím jisti. Chválím scénář, který si udržuje přes všechna překvapení v průběhu filmu logickou linii, založenou primárně na psychologických profilech hlavních postav a na perspektivě pohledu. Zároveň samotné poukazuje na zlo v podobě lhostejného přístupu k lidskému životu a na to, jak těžké je dosáhnout spravedlnosti. Pointa na mě fungovala, nedošlo mi to, a tak jsem končil s pusou dokořán :D Výborná hudba Fernanda Velázqueze, ve kterém vidím konečně goldsmithovskou konkurenci v hudbě ke thrillerům. Zejména závěrečná gradace v jednom stejném rytmu je jedna báseň :-) Doporučuji, film si s vámi pěkně hraje... :D (Podobné: Los ojos de Julia, La Cara Oculta)

• 10.8.2015  23:13

Já jsem to viděl snad po 15 letech a vybavil jsem si, že jako malý jsem film evidentně bral vážně, protože onen vizuál zloděje se mi tehdá přenesl do nočních můr... Teď se na kompletní dílo dívám trochu jinak, v motivacích je strašně jednoduché a obsahuje nelogičnosti... (Ale tak to má být, aby si i děti přišly na své)... Nenadhodnocuji ovšem z nostalgie, ale standardně kvůli hudebnímu podtextu Jerryho Goldsmithe, protože zde opět ukazuje svůj cit pro emoce (sranda, strach, rodina apod.) a hudba na mě určitě působila už tehdy, stejně jako dnes... Jenom dnes s větším nadhledem a zaměřením ;-)

• 31.5.2014  00:19

Tak tato sovětská adaptace jedné z mých nejoblíbenějších knížek od Agathy je velmi vydařená, drží se předlohy a udržuje diváka neustále v nejistotě, kdo přijde na řadu jako další. Pět hvězd :-)

• 2.9.2014  21:22

Tak tento film by měl ode mě pět hvězd i bez doprovodu Jerryho Goldsmithe, neboť jsem se už dlouho tak nezasmál (zejména u černohumorného finále)... John Cleese a Kevin Kline jsou výborná herecká dvojka v komediálním žánru :-)

• 2.3.2015  01:40
    Divočina (2014)

Uvěřitelný příběh, dobrá práce s retrospektivou a postupným odhalováním motivace hlavní hrdinky... (Ale pokud jste si přečetli obsah zde na čsfd, tak vás postupné odhalování moc nepřekvapí, proto si obsahy zásadně nečtu dopředu...) Film je lidský a motivační zároveň, ačkoliv hlavní hrdinka nežila zrovna morálně, snaží se pomocí návratu k přírodě najít jistou formu vykoupení a divák jí na její cestě fandí. Jedná se o drama, ale film je místy vtipný, což je jedině plus. Zároveň je zde poukaz na to, že člověk v rámci civilizačního vývoje zapomíná soužít s přírodou a vážit si její rozmanitosti... :-) Otevřený konec vítám... Za pět :-) Děkuji za čsfd projekci ;-)

• 19.9.2014  18:56

Jeden z nepromyšlenějších scénářů vůbec, perfektní prostředí, pointa. A hlavně všechno do sebe krásně zapadá... Film, který vás nepustí. Doporučuji všem. :-)

• 6.9.2015  21:53

So optimistic :-)

• 17.7.2013  01:56

Nejsem vysloveně fanoušek komedií, ale téhle dávám bez výhrad pět, protože je velmi chytrá a vytvořená z originálního nápadu, který je velmi originálně zpracován. Tatínek Ch. Walken je ve své urputné snaze chránit rodinu dokonalý, maminc e se člověk vůbec nediví. Adam je správně natěšený a naivní, zároveň na něm pozorujeme schopnost poměrně rychle se adaptovat do nového prostředí a hláškuje (citace dle paměti): "Sledoval jsem televizi. Barevnou!" "Tady to fakt graduje (písnička v autě)" "Evo, moc rád bych Tě vzal s sebou do našeho krytu, rodiče říkali, že když najdu pěknou a zdravou dívku, mám jí přinést s sebou a Ty se mi zdáš úžasně zdravá" Eva Adamovi zdatně sekunduje a je v podstatě taky čistá duše, neboť kdo by dneska Ty baseballový karty vracel a její představitelka A. Silverstone umí hrát uvěřitelně (především celá scéna, kdy má tepláky.) I vedlejší herci a motivy super Hudba je hollywodsky standardní, ale zapamatovatelné love theme, kdy se do klavírku s elektrickou kytarou v pravý okamžik přidá saxofon. Film není náročný, konec je snadno odhadnutelný happyend, pokud k filmu přistoupíte s tímto očekáváním, můžete se celkem příjemně bavit ;-)

<< předchozí 1 2 3 4 6 7