StandaShow (2017) (pořad)

Pseudomoderátor žijící v růžové bublině káže o světě a politice. Sorry jako! Tenhle naprosto naivní a zblbnutý Standík by se nejdříve měl naučit zvládnout sebe sama a následně svůj pořad. Poslední co člověk při podcastu se zajímavým hostem potřebuje je politická masáž od blbečka, který žije v představě že ví jak by měl svět vypadat.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Rian Johnson totálně zničil to, co Abrams budoval v VII díle. Vizuálně se jedná o naprosto povedený film, nicméně mě jako fandovi SW spíš přišlo, že jsem v kině na mashup Hunger Games, Battlestar Galacticy a Twilight. Všechno to záhadno kolem nových postav naprosto přišlo v niveč a účelná likvidace Marka Hamilla jako Luka Skywalkora pro mě byla největším šrámem z celé serie (a obecně se teď už ani nedivím, že byl Hamill z VIII dilu totalně nešťastny). Další díl buď bude tím nejlepším vyprošťovákem, nebo průserem dekády.

Star Wars Povstalci (2014) (seriál)

Nuže, serial dokoukan. I přes to jak se neustále houpala kvalita serialu nahoru a dolu, tak musím na závěr uznat, že se jedná opravdu o skvělou produkci, byť cílová skupina je určitě na mnohem mladší generaci. Po Clone Wars je to konečně závěr serialu, který sice nechal pár dvířek otevřených, ale i tak nám dal konečně pořádný ending, který měl i rozvinutý epilog. Neni to tedy stejně jako v případě The Clone Wars jen kulisa k tomu, že co budem potom přece víme z filmů, ne tentokrát máme konečně skvělý konec. Klobouk dolu za Filoniho, ktery pořád ctí Lucasovy idealny a nenechal se zdeformovat Disneyovskou retardací, která postihla novou generaci filmů.

Star Wars: Příběhy rytířů Jedi (2022) (seriál)

Krátké avšak důležité? Přesně tak. Tales of the Jedi je hodinu a půl dlouhá jednohubka která sleduje vývoj hned několika důležitých postav pro celý svět Star Wars a dělá to setsakra dobře. Na jedné straně tu máme skvělý přerod Jedie Dooku ve zlého Hraběte, se kterým nelze jen tak nesympatizovat a snad by si zasloužil svůj vlastní film a na druhé tu máme lehký rozvoj Ashoky. Obě tyto linky doplňuje hned několik známých či neznámých postav, o kterých se zatím spíše spekulovalo a jejich příběhy taktéž dostávají zcela nový rozměr. Filoni opět ukazuje že on je tím člověkem co má být u kormidla a že skutečně umí nabídnout divákum zážitek, který ctí vše co už jednou bylo napsáno.

Star Wars: Příběhy z Impéria (2024) (seriál)

SO DARK, LIKE DC UNIVERSE! Tales of the Empire na to oproti Tales of the Jedi jde jinak. Nemáme tu tentokrát dějové linky po jednom díle, ale máme zde osud dvou postav roztahaný po třech epizodách s náhledy do dob různých dějových období. Laicky se bohužel musí říct že potenciál využit prostě nebyl, což je škoda.

Star Wars: Vadná várka - The Cavalry Has Arrived (2024) (epizoda)

Uspěchané do konce. Na to že jsme od dob Rogue One slyšeli "Projekt Omega" a na to že se kolem Omegy táhlo tolik záhadností mám pocit, že Filoni seriál prostě utnul bez jakéhokoliv rozmyslu. Přitom byla Bad Batch opět po dlouhé době tou "dospělejší" verzí animovaných Star Wars a tak nějak nechápu proč jsme se dočkali tolika narážek, které v závěru byly k ničemu. Z Omegy se prostě stala naprosto nedůležitá postava, která mizí kamsi pomáhat a závěr celého seriálu tak nějak působí zbytečně. Ten závěr vlastně není o Bad Batch, ani o Omeze, ale je prostě utnutím dalšího populárního projektu, který se nejspíš vedl v nelibostí s femiNAZI vedením Disney, které prostě nechtělo ohrozit tu tragédii jménem Rey. Škoda

Star Wars: Vize (2021) (seriál)

Hodně, ale opavdu hodně kolísavá kvalita s každým dalším shlédnutým dílem. Hodnotit Visions jako celek v podstatě nejde, jelikož je každý díl svým vlastním unikátem ať už z pohledu tvůrčího studia tak příběhu. Ze všech těch devíti dílů stojí za zhlédnutí jen 1/3 a další dvě třetiny jsou buď nic neříkající fillery, které spíše nostalgicky odkazují na jiné anime (Metropolis, GiTS) a nebo jsou naprostým odpadem co nemá ani v univerzu Legend co dělat.

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019) odpad!

V roce 2017 jsem jasně varoval, že pokud uvidím tenhle cringe ještě jednou zrecyklovany, jiný hodnocení než odpad ode mě nedostane a ono se tak stalo. Doufám že se myšák nažral dost a cely SW universe pošle nejlíp na několik desítek let k ledu, protože to čeho jsem byl v kině svědkem, byl jeden velký cringe. Abrams se sice snažil slepit dohromady průser s označením VIII, bohužel IX díl nepřekvapil. Tolik momentů, kdy jsem byl v kině svědkem obecného posměšku jsem ještě nezažil a i přes všechny ty souboje, přestřelky a další blbosti musim říct jediný. Je to poprvý co si přeju, aby nová trilogie raději nevznikla.

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

Do hajzlu a to jsem chtěl napsat nějakou sarkastickocringe recenzi a dělat si z Jamese Gunna prdel. Jenže ten šmejd mi to celý pokazil tím, že natočil jednu z nejlepších trilogií vůbec a ukázal všem že je skutečně PAN režisér. Ona už jen ta představa kdy vám někdo strčí do ruky scénář o scifi ujetý bandě ze šílených koutů galaxie musela být docela oříšek. A on to zvládl na jedničku a ještě ustál vlnu těch přitepleně uražených vloček, které se ho snažily sesadit z režiserskýho postu. Třetí díl strážců je emocemi nabité rozloučení epických rozměrů, kdy končí obří trilogie co začla jako malý nevěruhodný projekt. Navíc se tohle rozloučení netýká jen hlavních postav, ale s veškerým respektem a díkem se pomrkává i k vedlejším postavám, či postavám co se dříve jen někde mihnuly. Nemá cenu vypisovat jak moc úžasný to je, má cenu si zaplatit lístek a jít do kina, protože tenhle klenot bude dlouho opěvován jako ukázka toho jak se má správně velká série zakončit.

Strážci spravedlnosti (2022) (seriál)

Mám takový pocit, že by se na meetingu scénáristů měly povinně dělat testy na drogy. Tenhle komiksový cyberpunk myšmaš je názornou ukázkou toho, že i na ztvárnění parodie musíte mít mozek a ne vymydleno/vyfetováno/vyčucháno - což se tady očividně stalo. Ano, Kung Fury bylo stejně ujeté a protkáné Cyberpunkem natolik, že se divák skvěle pobavil a tak nějak se smířil s tím absorudnem, které kolem celého příběhu bylo. Jenže tady začíná ten problém. Ono absorudno se snaží hrát často na vážnou notu a samosebou si okamžitě vykope hrob v podobě nějaké té LGBT propagandy, která je naprosto zbytečná a uměle narvaná do celého děje.