Plán útěku (2013)

Příjemný, oddechový leč místy předvídatelný snímek kde ‚‘Sláj‘‘ a ‚‘Arný‘‘ za doprovodu hlášek utíkají s Hi-tech vezení. Film to není špatný a líbil se my hodně ale že bych se na něj podíval za týden znova to ne. Dobrá i když jednorázová záležitost která se rozhodně řadí mezi ty lepší snímky obou již zmíněných protagonistů. 4*=80%

Plivu na váš hrob (2010)

Parádní remake a skvělý rape,revenge film který si na nic nehraje a v tom je krása takových filmů přičemž prožitek z toho filmu je neuvěřitelný.A přijde my že někteří uživatelé v tomto filmu hledají něco víc...něco co v tomto filmu respektive takovýchto filmech není.5*=90%

Pohřben zaživa (2010)

Dávám bokem skvělou atmosféru z dobře napsaného scénáře.Kvalitní režii která dělá prostředí jedné rakve po celých 90 minut zajímavým a vyvrcholení z kterého ‘‘spadnete na prdel‘‘.Jen smekám před výkonem Reynoldse který tady předvádí neskutečný výkon který by nezvládl jen tak někdo a až do konce filmu mu budete fandit a doufat že to zvládne…ale slovy to nejde pořádně vyjádřit to se musí vidět. 5*

Riddick (2013)

Čekal jsem víc…Nemilé zklamání které působí jako nepovedený remake prvního dílu.Doufal jsem v lepší 1 s prvky 2 ale bohužel u třetího Riddicka jsem se nudil.Začátek byl zvláštní a celkem jsem se v něm ztrácel ALE byla tam akce, napětí prostě to šlapalo ovšem jakmile Riddick přivolal žoldáky začala zběsilá nuda kterou nezachrání ani fakt že vizuálně je to na špičkové úrovni.S dostavením žoldáků se dostaví ona nuda v které postavy během chvíle přečtete a je vám jasné jak se budou v dané chvíli chovat navíc chodí jen sem a tam.Na Riddickovy se taky podepsalo to že kromě začátku a konce je film bez akce ne že bych ji potřeboval ale aby tam bylo kolem 4 scén kde není ukázané jak Riddick zpacifikoval své nepřátelé ale vidíte jak v jedné scéně jsou dva a pak střih a je tam jeden(teď se to nezdá tak hrozné ale když během 40 minut kromě obyčejných dialogů a nudných postav je jen tato ‘‘akce‘‘ tak se hold člověk nudí).Tak že 3 Riddick skončil někde na půl cesty není to ani špatný film ale ani dobrý(vzhledem k 1 a 2).Ovšem už jen kvůli tomu vizuálu,scéně s mačetou a občasným dobrým hláškám by to měl každý shlédnout.3*=60%

Sabotáž (2014)

Podle traileru a hereckého obsazení jsem čekal tupou Bčkovou akční řežbu kterou si ale s chutí užiji. Ovšem dostalo se mě nudné ukecané kravině kde se téměř žádná akce neděje a ten scénář je tak neskutečně debilní a chaotický že jsem tomu ani nemohl uvěřit. Snažilo se to budovat tajemnou atmosféru a zápletku která vám má na konci vyrazit dech jenže ona atmosféra vůbec ale vůbec nefunguje děj je šíleně předvídatelný postavy jsou stupidně napsané hlavní zápletka je jedno velké klišé a po většinu času se nudíte neboť uběhlo už 60 minut a Arnie stále jen chodí sem a tam a kecá nesmysli. Kdyby si to raději hrálo na drsnou hrdinskou akci neměl bych problém režie ušla a herce to nemělo nejhorší ale to co sem viděl… nechápu jak takovou věc mohl Ayer co dělal Drsné časy nebo Patrolu napsat. Ano na scénáři dělal i Woods který má za sebou slaboty jako Hitman a poslední Smrtonosnou past ale čekal jsem že právě Ayer to udrží bohužel k mému překvapení ne. Slabé 2*

Sága: Prokletí stínů (2013)

Jednu * dávám za sexy modrookou elfku a druhou za kostýmy a snahu jinak bohužel film selhává na všech frontách. Nudný, tuctový fantasy příběh, slabá choreografie soubojů a nijací herci.Tak že nemá cenu marnit 100min. času ale pokud i tak přemýšlíte že se na to podíváte zabruslete zde radši do galerie filmu to důležité uvidíte a zabere vám to tak 5min. 2*=25%

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Nedoufejte v návrat TOHO Johna kterého známe a máme rádi tohle není smrtonosná past.Pokud si to uvědomíte před začátkem můžete se celkem slušně bavit u Bčkového akčního filmu který neurazí.Režijně dobře odvedená práce u které si neřeknete ‘‘Aha tady někdo zkrátil scénu‘‘ nebo ‘‘to se tam mlátí nebo John jen hledá svoji berlu‘‘ tak že v tomto případě krok vedle určitě nová Nesmrtonosná past neudělala.Ovšem kde padá do hlubin hnusu je scénář který né že by Johnovy ubíral drsnost nebo z něho dělal dědu ale postavy jsou nijaké až průhledné a dá se vcelku snadno předpovídat co se bude dít a ani dialogy mezi postavami nejsou kdo ví co. Tak že pokud víte že se nedíváte na smrtonosnou past a odpustíte kolísající scénář možná se můžete bavit...ale nezaručuji to. 2*

Stage Fright (2014)

Většinu mých vnitřních pocitů z tohoto snímku už vystihl v komentáři uživatel Bloody13 jen bych dodal že režie byla nečekaně(tedy aspoň pro mě) dobrá samozřejmě žádná kamerově střihová revoluce se zde nekoná ovšem u velké části těchto filmů to zabijí právě režie a tady to patří mezi tu lepší část filmu. Zato scénář no… když pomineme že je to muzikál ‘‘sešitý‘‘ se slasherem tak není kupodivu dementní ale předvídatelný a bohužel nudný a to i ve vraždících částech kdy asi až na scénu se žárovkou jsem ostatní buď někde viděl a nebo to bylo fádní. Ale abych si jen nestěžoval mezi další plus patří určitě dívky i když sotva 4 tam bylo 16 a herecky to moc nezvládali tak byly aspoň pěkné a na konci kdy měli korzety se bylo na co dívat. Zbytek obsazení se honosí dvěma muži jedním klukem a pak mateřskou školkou. I když pravdou je že zpívat uměli tak že jsem na konci filmu měl pocit že něž herce co umí zpívat hledal Sable zpěváky kterým nevadí že budou ve filmu. 2*=30%

Stalker (1979)

Jedním slovem KRÁSA.Andrej Tarkovskij je skutečně génius, protože jeho stalker neuvěřitelně kombinuje mysteriózně tajuplný feeling z prostředí, příběhu se sci-fi nádechem a cestou cíle, který je naplněn dramatickými osudy a činy hlavních postav u kterých je každá věta poetickou perlou. Na celkové atmosféře má, ale také obrovský podíl ruština, nápisy v azbuce a Rusko jako takové a proto neváhejte a ponořte se do průvodcovy (stalker) cesty skrz zónu se kterou pouze on jako jediný je v symbióze a může vás dostat tam a zpátky. Pokud jste vy pro ten film (schválně neříkám pokud je film pro vás), zaručuji vám, že nebudete schopni se od něj odtrhnout, budete hltat každou větu a snažit se pochopit průvodcovu potřebu po průchod skrz zónu. 95%

Stopy života - Dívčí sen (2013) (epizoda) odpad!

Nevím co je horší jestli Magnuskova příšerná režie, jak jinak než ‘‘kvalitní‘‘ herecké výkony nebo scénář u kterého se dá jen nechápavě kroutit hlavou především rozhovory slovenské představitelky o které je první díl s Andrlovou jako lékařkou jsou trýznící proto že se snaží působit rádoby filozoficky, chápavě a intelektuálně ovšem působí přesně naopak a slečny jen kecají nesmysli.Závěrem snad jen dodat že konec těchto českých filmů je zřejmě v nedohlednu..bohužel.