Tři metry nad nebem (2010)

ANO,ANO!!! je to romantickej slaďáček, jak neposkvrněná a samozřejmě krásná dívka z dobré rodiny potká rebela, krásného a temného, pochopitelně se do něj zamiluje a chce ho změnit.... ano, stokrát ANO!!! klišé!!! kýč!!!.... ale když ono je to tak sladký!!!! Mario Casas se stal idolem tisíců holek, žen a já to chápu, bo holky, upřímně- která by nechtěla sedět na motorce za fakt pěkným klukem, pevně se tisknout k tomu pevnému tělu a objíždět s ním pobřeží za azulové modré oblohy??? takže závěr: vy všichni, kdo chcete vidět nějaký smysluplný děj, kdo čekáte nějakou psychologii a umění, se na to nekoukejte, vy však, kdo si chcete užít romantiku a pro jeden večer vám až tak nesejde na umělecké a výrazové stránce, si ten film užijete.. proto za mě 4*, bo jsem jen žena a taky jsem před tím četla knižní předlohu a film mě pak nezklamal..

Pelíšky (1999)

Trefa do černého, bez jediného hluchého místa. Už na premiéře filmu jsem se smála tak, že jsem spadla ze sedačky a lidi přede mnou se pohoršeně otáčely.. zůstalo mi to do teď a Pelíšky jsou moje srdcová záležitost.. Škoda jen, že další Hřebejkovy filmy už ztratily to kouzlo.. je zbytečné tu jmenovat nějakého herce,neboť všichni bez výjimky byli úžasní. nejvíc: Mami, to bude zase rajská? Co vidíš? Kuře! Tak vidíš. -))

Cela 211 - Vězeňské peklo (2009)

Strhující a napínavé až do poslední chvilky, a na rozdíl od ostatních filmů s vězeňskou tematikou s nepředvídatelným koncem. Luis Tosar se začíná stávat mým oblíbeným hercem, po Mientras duermes další skvělá role. Alberto Amnann v roli hrdiny-nehrdiny mi opravdu seděl a věřila jsem mu každé slovo, gesto i výkřik. Určitě film, ke kterému se budu ráda vracet. Doporučuju vidět v originále

Láska (2012)

Tak takhle nepřikrášlený a syrový pohled na stáří a na vyrovnání se s nevyhnutelným jsem opravdu nečekala. S Hanekem jsem se setkala ve snímku Bílá stuha a to mi možná mělo napovědět. Odcházela jsem z kina s nevysvětlitelným pocitem vědomí vlastní smrtelnosti, s pocitem křehkosti a také strachu. Neuvěřitelně silný příběh, který nám beze všech příkras ukazuje soužití dvou starých lidí, ukazuje jejich intimitu, stařecké skrvrny a svraštělá těla, ale také silný cit, které je oba přeze všechno stále ještě poutá. Ve filmu hraje minimum postav a vy se soustředíte opravdu jen na ústřední dvojici, mnohdy s nimi prožíváte téměř vše minutu po minutě ( scéna s krmením, či cvičení nohou) a čím dál tím více jste vtahováni do děje. Ještě dlouho budu mít v hlavě scénu, kdy žák Alexander hraje na klavír svojí bývalé učitelce.... Zcela zasloužený Oscar..(a Emmanuelle Riva by si ho také zasloužila)

Kult hákového kříže (1998)

Whow, tohle je pane FILM, pohled na rasismus v Americe, který mi tady doposud chyběl. Nejkrutější vystřízlivění, které jsem kdy viděla. Excelentní Edward Norton, kterému věříte úplně všechno, je démonicky podmanivý. On hraje snad jen očima. Scéna, kdy ho zatýkají policisté, a on s očima upřenýma na bratra si dává ruce za hlavu a na tváři mu hraje vítězoslavný úsměv, se mi vryl do paměti snad navždy. Pro mě osobně je v TOP 10.

Carmina (2012)

Velmi příjemné překvapení. Herce Paca León znám hlavně ze seriálu AIDA (tam mimochodem hraje i María León), kde je perfektní, ale nečekala jsem, že se mu tak skvěle povede zachytit charaktery a styl mluvy, jednání a vůbec všechno. Komu by se postava Carminy zdála snad přehnaná, tak musím říct, takové jsou tam snad všechny ženy. Dva roky jsem žila v Malaze, a při shlédnutí filmu ( sál byl nabitý k prasknutí) jsem se mohla jen smát na celé kolo a přikyvovat. Jo a ta scéna v autě(ti, co viděli, chápou) je nejvíc, málem jsem se po...