Indiskrétní příběh (1958)

Tak takhle jsem se dlouho nepobavila... mezi Ingrid Bergman a Carym Grantem to opravdu jiskřilo a definitivně se tak pro mě zapsaly mezi nejlepší páry historie. (Spolu byli výborní i v Hitchcockově Pochybné ženě).. odlehčená komedie ze společnosti londýnské smetánky. + Tanec Granta na plese byl pověstnou třešničkou na dortu!!!!

Závrať (1958)

Mysteriozní psychotriller, ze kterého mě ještě teď mrazí.... posedlost, šílenství, láska....

Rain Man (1988)

Zcela zasloužený Oscar pro Dustina Hoffmana, je to génius, to, co předvedl, je neuvěřitelné... Cruise byl taky výborný, konečně ukázal, že umí hrát. Pro mě je ale tenhle film jedna "one man show" Dustina Hoffmana..

Léto s kovbojem (1976)

"Já znám široko daleko všechny krávy! Ale vás jsem tady ještě neviděl!!!" Úsměvná letní komedie s neodolatelným kovbojem Hanzlíkem, intelektuální rusalkou Kolářovou a poněkud přitroublým Bobem ( Vízner), nezapomenutelné hlášky a hlavně pohoda.... tohle je pro mě letní oddychovka, kterou si nikdy nenechám ujít

Ve stínu (2012)

Klobouk dolů a veliká pocta Ondříčkovi, takhle skvěle natočenou detektivku z 50.let jsem nečekala. Trojan byl jako vždy fantastický, výborně mu sekundovali Sebastian Koch, Soňa Norisová či Milan Taclík (v roli příslušníka státní bezpečnosti byl neuvěřitelně odporný). Atmosféra ponurá a tajemná a závěr vygradovaný na maximum.. (při telefonátu na konci výměny jsem málem nedýchala) jen víc takových filmů

Pošli to dál (2000)

originální nápad, výborné obsazení ( Spacey, Hunt, Osment), dobře- trošku moc sentimentu na závěr- ale to by nesměl být americký film.. osobně mě snímek dostal, nápad na zlepšení světa se mi zadřel pod kůži... proč to nezkusit a neposlat to dál???

Piráti na vlnách (2009)

jooo, tak to byla jízda.... hudba nade vše!! skvělé obsazení- zejména Philip Seymour Hoffman a Nick Frost, a nestárnoucí rock´n´roll !!!!!!!!!!!!!!!

Záskok (1997) (divadelní záznam)

nejlepší hra, bez debat... " Bártovo upřímné oko.....Kam se hrabe Bitner, to se nedá srovnat !!! ":-))

Casablanca (1942)

Vidět Casablancu je asi povinností každého milovníka filmu, je to klasika, nádherný milostný příběh zasazený do doby, kdy odvaha a čest byly nade vše... koho by nedojímala taková láska, jakou zažily Rick a Ilsa?? Kdo by nechtěl být tak zásadový a čestný jako Victor?? Nejsilnější scéna= Marseillaisa, to mě opravdu dostalo, měla jsem husinu snad všude..

Jíst, meditovat, milovat (2010)

Julia Roberts jako žena v nejlepších letech, co hledá sama sebe, má pocit, že má prázdný život, nikde nevydrží, neví co chce, a neustále to s někým řeší... když najde lásku, tak se jí lekne a chce utéct... lidi, to myslíte vážně???? tak promarněný scénář a obsazení jsem už dlouho neviděla... pro mě ztracené dvě hodiny