Kancl (2005) (seriál)

Steve Carell je prostě mistr herectví a profesionál. Pokud ho lidé vidí jako trapného komika tak vůbec nechápou jeho styl hraní. Pokud chcete odhalit jeho 'vtip' a hloubku humoru, nesmíte se na tento seriál dívat v českém znění. Dubbing, jak to tak normálně bývá, ubírá tomuto seriálu půlku zážitku. Hlavní postava Michael Scott je povrchní, necitlivý, často hrubý a nepřijatelně familiérní šéf firmy Dunder MIfflin, který si myslí, že je nejlepší šéf na světě a je k tomu ještě nejvtipnější. Pointa seriálu je, že pokud jste pozorní a dostanete se přes třetí sezónu, zjistíte, že to tak opravdu je :-) a že má velice daleko k trapnosti. Když seriál ztratil Steva Carella, seriál ztratil mě.

Domek z karet (2013) (seriál)

Je až s podivem jak moc divák hlavnímu 'hrdinovi', který úmyslně lže, manipuluje a dokonce zabíjí v boji o moc, fandí. Je to vlastně antihrdina s v podání absolutně vynikajícího K Spaceyho je tato role dotažena na úroveň mistrovského díla. Někdy se až pozastavuji nad tím, že tento seriál nebyl bojkotován ze strany politického vlivu. Seriál poodkrývá prohnilou teatrální sféru americké politiky což vlastně je jedna taková velká žumpa plná intrik, lží, zastrašování a konstatního stresu. Život vysoce postavených politiků může z venčí vypadat atraktivně - nehorázné platy, luxusní auta, domy, časté cestování. Seriál nám podává obrázek takového života i ze vnitř a není to nic lehkého. Není to seriál pro každého ovšem - hodně dialogů, politických keců a zbytečně protahovaných scén. Na druhou stranu se může divák dočkat nečekaných zvratů napínavých konců epizod takže se chcete dívat hned na další. Pozn.: další americký seriál v kterém je zmíněna ČR.

Teorie všeho (2014)

Za mě dávám pět hvězd jelikož mi tento film dokázal navodit emocionální vypětí, které jsem už dlouho nezažil. Scéna v níž S. Hawking hraje croquet mi přišla hodně dojemná. Záměr zcela zřejmý - rozbrečet diváka. Co jiného taky čekat od pseudobiografie jednoho z nejgeniálnějších fyziků jehož vyjímečnost je dovršena paradoxním náhodným genetickým onemocněním. Hudba skvělá, herecké výkony zde již vychváleny byly. Neodpustim si poznámku: v momentě kdy profesor na univerzitě nakreslí několik soustředných kružnic se středem a doprovází to slovy o singularitě v jakémsi kruhu vybraných studentů mi přijde jako přednáška o tom že kostičky s krtečkem se musí poskládat tak, aby vznikl obrázek. No ale film je pro širokou masu veřejnosti a tak milovníci fyziky se nějaké rovnice nebo souvislého vysvětlení problému nedočkají.

American Horror Story - Freak Show (2014) (série)

Všechny sezony ode mne mají 5 hvězd. Porovnávat je mezi sebou je bezpředmětné, každá se dotýká jiných zákoutí lidských hrůz a tabu. Jsou geniálně napsány. Jessica Lange je mistryně rolí, které jsou jí přiřazeny jakoby na míru ušité. Její zpěv coveru Gods and Monsters od Lany del Rey mě ohromil a zůstane v mé paměti. I další vystoupení jsou opravdu heart-touching a parádně padnou do celé freak show. Celá série je v každém ohledu to, co by divák na horory mohl očekávat. Těžko něco vyčítat. Jiní si jistě najdou výtky, ale z mého amaterského pohledu bych všechny sezony doporučil všem příznivcům napětí, odporných scén plné krve, zvratů a psychologického rozboru postav.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Vzhledem k tomu, že jsem nečetl knihy tak mě na tomto seriálu nejvíc baví to, že nikdy nedokážu předpokládat co se stane a pak jen koukam na černou obrazovku ještě 10 min po závěrečných titulkách co nám to Martin zase nadělil. Musim říci, že jak režie tak herecké obsazení a výkony herců jsou na špici. Scénář se píše sám když je to převzaté ale podle čtenářů knih je děj poupraven, aby byl filmově koherentní takže též dobrá práce. Líbí se mi, že seriál poodkrývá opravdovou tvář lidského jednání a všechny neřesti lidské rasy a ne jako 'americké' hrdinovské pohádky, kde dobro je vždy dobro a zlo prostě zlo. Modlím se za to, aby jak spisovatel tak filmaři dotáhli toto dílo do fantastického konce.

Pod vodou (2020)

Musím tentokrát jít proti proudu, jelikož mne scény, který na sebe nenechávali dlouho čekat, fakt bavily. Např. známe stovky dílek, kdy ty poletující hadry nejsou vidět až do samého konce a ejhle, najednou je tu vetřelec a uprostřed filmu. Kritiku na Kristen Stewart taky moc nechápu, podle mě byla dobrá.

Winchester: Sídlo démonů (2018)

Ta hysterická bába mě místy trochu s... nicméně není to špatně napsané a dal bych 3.5 ale to se zokrouhluje nahoru :-)

Obušku, z pytle ven! (1955)

Celkem povedená jednoduchá pohádka pro děti, dospělé už zaujme méně, a to především technikou filmu a dějem. Nápěvky známe všichni a budou je znát i naše děti.

Nesmrtelná teta (1993)

Trochu nechápu zdejší komentáře, které pohádku zatracují do kategorií modeních drama pohádek, z kterých umělost, nikoliv umění, prostě cáká a dalo by se je přirovnat k rychlokvašeným prvoplánovkám. Tato pohádka taková tedy rozhodně není. Má příběh, mytologii a jasný souboj dobra se zlem, v kterým tak někdy marně tápu u jiných pohádek. Ano, výkon J.Bohdalové je v této pohádce šitý na míru, ale ostatní hráli také skvěle. Podle mě není nic co by se dalo u této pohádky vytknout. Místním váhačům a dvouhvězdičkářům doporučuji sledování Troškovin, tam jistě najdou to co hledají.

Unfriend (2016)

A máme to tu opět zkřivený ksicht na fotce a chcípni děvko! Co nám to připomíná, ano správně, připomíná nám to Kruh a další jiné horory, z kterých si toto cyberdílko půjčilo rekvizity. Vosy, dva kluci bez gesichtu, lidi reagující na to co se odehrává v jejich hlavě, zrcadlo, osamělá holka s historií takovou, že bych se poblil hned u první věty jejího CV - vše už tu bylo, ale celkem dobře zpracované a místy lekačka že bych ustřík. Jak to tak bývá, nepřekonatelná překážka pro to, abych chcíp nebo ne je vymázání FB profilu, což samo nejde, protože ho programuje za běhu totálně nemytá pipina co vidí zeleně, jak Neo a tak kóduje o sto péro a do toho umí ovládat totální CGI vosy. Konec je, jak bývá totálně slabej - takže vlastně žádný není, abychom vydělali další Beny Frankliny, kdyby nějaký tvořitel chtěl udělat dvojku, trojku a tak dál.