Uteč (2017)

Jako bavilo mě to, závér trochu slabší, ale tak už to bývá. Vata v uších mě vyloženě dráždila.

K-19: Stroj na smrt (2002)

Neni nic lepšího než natočit film o havárii sovětské ponorky, jak se její crew zmítá v technických problémech spolu s politickým tlakem shora za studené války v 60. letech. A gól? Jsou tam američtí herci, který trochu přitvrdili na svém R aby zněli jakože mluví rusky - to je opravdu 'nezaujaté'. Proč si američani nenatočí svůj film o jaderné havárii? Taky ztratili ponorky a z neznámých důvodů, velké pole působnosti to nabízí. Konec filmu je vyloženě falešný - američani je zachránili, tak to ale nebylo. Kapitán chtěl předejít tomu, aby ponorka padla do rukou američanů a tak se pomoci od nich vyhnul. Po filmové stránce - dobrá kamera, režie a herci až na ten jazyk, proto dávam 4 hvězdy, ale námět podle mě zbytečně překombinován.

Hrůzná minulost (2012)

Povedené dílko, člověk má nejdřív dojem, že jde o nějakou Wanovinu, ale detektivka se nám pak začíná rozplétat. Psychické rozpoložení hrdinky je dobře zachyceno. Všechno do sebe hezky zapadlo a hlavně čeho si cením nejvíc je to, že LIDÉ nemizí a nezjevují se za vámi s nožem u krku. Prostě nesnáším to, jak se lidi teleportujou ve filmech a to tady není a má to svou přirozenost. Atmoška skvělá, boj o přežití byl napjatý. Trochu mi vadilo posledních pár sekund do konce. Nevim proč má každý potřebu něco natahovat.

Skyfall (2012)

Scéna na vlaku byla vyloženě falešná. Nebudu rozebírat detaily. Hlavní záporák byl výtečnej. Celkově byl film dobře zvládnutý bez zbytečné patetičnosti. Tumáš ženská kulku do hlavy, wow, a on řekne, že škoda whisky, bravo tedy. Nenapadlo by mě, že někdy smíchaj Harryho s Bondem, no a hele, máme to tu. Pokud vám to uniklo, tak se na to podívejte ještě jednou.

To (2017)

Za sebe musím říct, že to splnilo přesně to, co jsem očekával. A jestli si tady někdo stěžuje, že ho svědila prdel v kině, tak si asi holt vybral špatný typ hororu. Nebo mi chce někdo namluvit, že to To mělo hluchá místa? Prdlajs... bylo to nabušený od začátku do konce a tak jak byl zahranej klaun - smekám. Na můj vkus se do filmu podle mě cpe moc muziky a místama mi to u To vadilo. Proč dramatický scény nenechat tak jak jsou a cpát do toho pozouny a tuby a bubny a bůh ví co... vyzní ty scény pak hrozně tuctově... i tak se tady projevila nápaditost a fantazie diváka děsit tím co vidí a ne vylekat viz James Wan ale jeho origošky stojí taky za to. Uvidíme co přinese sekec č. 2

Paranormal Activity: The Ghost Dimension (2015)

Docela povedené dílko a vzhledem k tomu, že jsem viděl jenom jedničku, mě tahle desítka nebo kolikátka docela překvapila... efekty dobré, příběh je hmatatelný a má to jistou mytologii.... doporučuji doma v jednom člověku ve dvě ráno... na chatě...

Alenka v říši divů: Za zrcadlem (2016)

nechápu komentáře typu 'nudný a naivní děj, nedomyšlený příběh atd... ' je to Alenka v Říši divů takže přemýšlet nad ničím nemá moc cenu... to není seriál 24... graficky dobře zpracováno a není to přeplácané, což se od sequelu dalo čekat.. mě to nadchlo víc než jednička... závěrečná písnička od Pink pecka... sice hrozná komerce ale dá se to poslouchat... už se nemůžu dočkat až se to povalí ze všech rádií...

Komando (1985)

I po stém shlédnutí opět chytám výtlemy smíchu z našeho nestárnoucího dabingu Pavla Soukupa a změtí akčních scén, prostě jako ze života :-))) fakt bych to zařadil do kategorie dobrých komedií, bohužel autor filmu tento žánr v plánu neměl. 'Zelený barety si dávám k snídani.'

Smlouva s ďáblem (2000)

taková docela normální komedie s dobrými momenty... zajímavost: v úvodu filmu s titulky je záběr z pražského metra, ze stanice Náměstí republiky, je zajímavé, že tam je ještě starý ruský vlak... v zajímavostech o filmu jsem našel, že úvodní a konečné zrychlené záběry jsou z filmu Baraka, který je z roku 1992 tak asi proto...

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Hodně dlouhou dobu očekávané pokračování jedinečné sci-fi ságy má to, co za Lucase chybělo a nemá to, co za Lucase bylo. Jaká škoda, že neproběhla nějaká větší spolupráce mezi starými a novými tvůrci, ale co se dá dělat. Tak hezky po pořádku. Statický a místy zdlouhavý lucasovský obraz vystřídala živá, výborně střižená a velice upoutávající plejáda sekvencí z válečných střetů nepostrádající dynamičnost a detail. První polovina filmu je vyloženě vynikající a plná otázek. Tam kde stará vojna nedokázala vyždímat z kamery co se dá, nová parta dokázala na výbornou. Jenomže... po sundání masky hlavního záporáka, jde všechno s dějem tak nějak od desíti k pěti. Jo, syn Hana Sola, co se asi mohl jako smrad unudit k smrti, tak zkusil chlast a cigára, ne vlastně ne, temnou stranu jenom. Tento panáček, co by spíš potřeboval svým dlouhým světelným mečem penetrovat jiná těla než ta svých protivníků evidentně neví, kdo jeho děda doopravdy byl. To je další aspekt hvězdných válek, je to vlastně jedna taková famílie a občas si někdo vyhodí z kopýtka a usekne někomu ruku nebo ho prostě oddělá nebo nějak znetvoří... stává se i v lepších rodinách. Tohodle 'sitha' se slzama v očích bych ještě skousnul i jeho obřího holografického pána, který se spíš hodí do nějaké PC hry. Jenomže stormtroopera, který popadne světelnej meč a ohání se jak deset let trénovanej apprentice je opravdu moc. Ten kdo si někdy zkusil něco s mečem sám ví, že hlavní věc, kterou se člověk musí naučit je, aby neublížil hlavně sám sobě a to u světelného meče platí milionkrát víc. No a pak tu máme hlavní ku..u. Se pořád tváří, jak kdyby se musela dívat na partičku Wookieeů co si dávaj gang bang s její mámou. Co nakonec tahle vystreslá drsňačka nesebere? Světelnej meč a bojuje s hlavnim záporákem. Tak to už nemyslíte vážně !!!!? Síla není všechno milé publikum. Jediná záchrana všeho byl herecký výkon Harrisona Forda, který dnes už jako starší neztratil svoji osobitost a za mě zahrál úplně nejlíp ze všech a jeho 'nevinnost' a důvtip aspoň trochu zachránili dost tragický scénář, ale jak jsem zmínil, spíše tu druhou polovinu. Od pravých duelů s mečema jsme asi nemohli očekávat tolik, Jediové přeci nejsou, až na jednoho, co se z nějakýho důvodu nechce ukázat, nicméně, že by si ani trénovaný siťák neposkočil nebo nekopnul? Hm... já už jen mohu konstatovat, že ve mě zbyla jen nová naděje, pardon, poslední naděje, že toto byla příprava na další díly, kde už se teda dočkáme vytoužených a pravých soubojů kompetentních osob. Nemůžu dát pět hvězd, a to jsem si u Star Wars (starých dílů) nikdy nedovolil. Proměna co se týče techniky filmového průmyslu je jednoznačně k lepšímu, scénář jde bohužel opačným směrem. Projevuje se zde i snaha o džendrové a rasové vyrovnání a bohužel to do toho všeho spadlo trochu nešťastně. Nezbývá nic jiného než opět čekat.