Film roku (2021)

Schématická, předvídatelná a manýristická rádoby artová hovadina ve stylu herci hercům, filmaři filmařům a divákům navzdory, oni nám to stejně zbaští, protože my víme, že víme. Dvě hvězdy za žluté kalhotky, Penélopy oči a chlupům v podpaží navzdory.

Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Vlastně smekám před rejžou, co z takového angažovaně schematického scénáře dokázal vyvařit... Jinak takový hodný Deadpoool, Ryan s nám nějak zacyklil a "trošku" to začíná nudit. Ale je fakt, že průšvih vypadá jinak, dá se říct, že místy i pobavilo :-)

Chyby (2021)

Vlastně 3-4, spíš 3, ale z vlastenectví, za dobré herecké  a uvěřitelné výkony a "nastavené" zrcadlo 4.

Kate (2021)

Plytká genderová agitka s efekty úrovně PC her 90-tých let. Víceméně (vícevíce) se stydím za to, že jsem to dokoukal. Musím si zase začít číst, pouze s Netflixem bych tuhle zimu zřejmě "nepřežil"...

Klan Gucci (2021)

Takový smutný film, teda, ne že by byl smutný, ale je vám z něj smutno... Takový režisér, tolik skvělých herců a taková nezáživná předvídatelná a schématická banalita. No, jsem optimista, každý, i takový pan režisér, může občas prostě zakopnout... Chci být optimista.

Komplic (2021)

Jako zapálený cyklista nemohu jinak než za pět. Nehodnotím film, ale emoce s ním spojené a zároveň smekám před těmi magory a magorkami a žasnu nad tou krásou kolem s kolem.

K zemi hleď! (2021)

Tak nevím, jestli to mělo být zahájení kampaně na zvolení Leonarda do Bílého domku, ale přes lehce agitační pachuť to bylo vtipné, zábavné, herecky bohaté a v jednom to mělo na 100% 99,85 %-tní pravdu. Přesně takhle by to dopadlo, kdyby TO dopadlo...

Matrix Resurrections (2021)

První Matrix byl prostě zjevení. Doslova ohromující zážitek, na který vzpomínám do dneška. Film, který měl prostě koule! Poslední Matrix (a já doufám, že opravdu poslední), krom mnoha dalšího špatného, prostě ty koule neměl. Nevím, čím se to mohlo stát. Ale těm 22 letům posunu v čase bych to fakt nepřičítal. Tohle nebyl Matrix ani náhodou, dokonce to nefungovalo ani jako jeho parodie. Howgh.

Mnichov: Na prahu války (2021)

Bizár, dotažený až téměř k dokonalosti. Chvílemi netušíte, zda se díváte na skoro válečné drama nebo na další díl Harryho Pottera. Nechápal jsem, dokud jsem se nepodíval na ročník narození pana režiséra...  Do pr...., když už tedy musí každá generace zanechat svůj pohled na významné milníky historie, možná by si o nich měla něco předem nastudovat. Jinak toporné herecké výkony, křečovitá snaha o vytvoření dobové atmosféry, která tou přemírou snahy byla dokonale přeleštěná a potlačená. A scénář? Ne, mne to jako Čecha nenaštvalo, angláni to třeba mohou vnímat takto (když můžou mít za premiéra Johnsona :-D), ale jinak to byla pěkná ...ovina. Technická na závěr. Upřímně se omlouvám Pavlu Křížovi, jehož ztvárnění prskajícího Hitlera jsem měl dosud za nejhorší ve filmové historii. Tento primát mu musím nyní s lítostí odebrat, Hitler v tomto filmu byl 100x horší.

Není čas zemřít (2021)

Pro mně začal Bond až z příchodem Daniela Craiga. A bohužel myslím, že s dílem "Není čas zemřít" zase pro mne skončil. A bylo to loučení monumentální, dramatické, romantické, sentimentální i nostalgické. Velkolepý ohňostroj na závěr 15-ti leté show, která mne neskutečně bavila. Děkuji Craigu, děkuji Bonde!!!