Papežův vymítač (2023)

3/10... zacina to ako exorcista.... velmi dobry zaciatok aj nastup ... avsak postupne sa to meni na trapnu strasidelnu komediu v style Constantine.... avsak daleko daleko trapnejsiu... Russel Crowe bol vzdy v mojom bad liste takze tato uloha jeho poziciu len viac upevnila.... horror ktory sa hra na horror ale na napatie Conjuringu ozaj nesiaha ani po kolena... papezov exorcista sa pokusa vymiest demona z maleho chlapca ktory den co den chrande a meni sa sam na demona

Nene (2022)

6/10...velmi velmi zvlastne sci-fi ... to co spociatku vyzera ako sled nevysvetlitelnych ukazov sa pomaly stava realitou ... na odlahlej farmebv LA sa otec so svojimi dospelymi detmi stavaju obetami terorizovania zo strany mimozemstanov... co chcu a preco prisli? ... odpovedou budu dalsie a dalsie otazky .. niekolkokrat vas premkne stiestneny desivy pocit a potom zase sa posmejete nad nelogickostou celeho pribehu... preto tie zmiesane pocity .... casti kde ss to meni na krvavy horor su extremne napinave ale je ich zalostne malo...

Kde zpívají raci (2022)

2/10 trajler plny dobrodruzstva a potom v kine zaspavate ... totalna nuda.... dievca ktore nikto nenaucil citat pisat a opusti ju rodina ked ma 10 rokov...tam sa zacina pribeh buducej spisovatelky a ilustratorky kniziek o zvieratkach ... ale najprv este musi prist jeden muz ... druhy muz a nakoniec vrazda ... z ktorej je obvinena prave hlavna postava ... kto zavrazil muza cislo 2 a zaujima to vobec niekoho?

Gone in the Night (2022)

4/10 ... a ze horror a ze slavny navrat zabudbutej hviezdy ... Winona Ryder sa tvari ako vo vsetkych castiach Stranger things dokopy a snazi sa byt zase super hereckou...nuz ale v blbom filme o este blbsich ludoch to ide velmo tazko   ... postarsia zena s mladsim priatelom si prenajmu chatu na vikend ale ked do nej konecne pridu tak chata uz je rezervovana inou dvojicou... velmi cudnou dvojicou mladych ludi ... no a rano ked sa postarsia zena zobudi jej mladsi priatel je prec . ... stalo sa mu nieco? ... usiel s tou mladou babenkou? WR sa rozhodne patrat po pricine a to asi velmi robit nemala.... akoze horror ale skor drama o veku a vecnosti k nam do kin asi ani nepride

Bullet Train (2022)

5/10... co vsetko sa stane pocas jednej cesty vlakom z Tokia do Kioto a kolko mrtvych ludi za sebou este najomny vrah Brad Pitt za sebou zanecha? ... filmova akcna komedia v style KILL BILL a obcas aj Deaspoola s naozaj hviezdnym obsadenim Vas prenesie do sveta samurajov a japonskej mafie ... sofistikovanemu zabijaniu pomocou jedovatych hadov a neustalych prestrihov kde a kedy sa hlavne postavy stretli so svojimi protivnikmi v minulosti ... bolo to zabavne ale neskutocne plytke     ... za zmienku este stoji najumelejsia a najnapichanejsia zena Hollywoodu - Sandra Bullock ktorej povestna krasa je uz uplnou minulostou

Arthur: Prokletí (2022) odpad!

2/10 ... veru veru veru aj majster reziser akym je Luc Besson sa moze utnut     ... primerny teen akoze horror vyvrazdovacka kde si musite na prvu vrazdicku pockat skoro hodinu   no a aj ta nie je nic moc ... videli ste rozpravky o Arthurovi a minimojoch ? Ja nie ale hlavny hrdina na nich vyrastal a ked ma 18 rokov, jeho kamarati mu pripravia super prekvapenie a v ramci oslav sa dohodnu ze pojdu navstivit dom v ktorom sa to cele natacalo .... samozrejme ze okolo domu sa deju cudne veci a pomaly sa zacinaju minat tinedzeri .... cernoch - krasavec - mulatka - gay parik - nerd a nerdka a divne dievca ... v tejto skupine sa nachadza kazdy a kto bude prva obet ?   a kto posledna?

Všechno, všude, najednou (2022) odpad!

0/10 .... po dlhom case som kino opustil este pocas filmu... nerad ro robim ale inak sa nedalo ... bol som sice jediny ale ktovie... totalna hlupost o zene ktora zrqzu zacala zit kontinualne v roznych alternativnych zovotoch a vesmiroch a ziskavat schopnosti svojho ja z inych zivotov ... des ... ani neviem co dodat ... proste uplna kravina

Střídavka (2022)

7/10 ... vyborna ceska komedia plna dobrych a stredne dobrych hlasok ako aj scen ktore vas naozaj rozosmeju .... aj ked asi v skutocnom zivote by to samozrejme takto nefungovalo ... hlavne postavy sa vsetky tocia okolo jedneho muza Martina Hoffmana, 40tnika Jana, ktory ma dve deti s Adelou s ktoru sa rozviedol a zaroven caka tretie dieta s Kristinou Svarinskou, Zuzana, po pravde asi jej prva uloha kde mi vobec neprekazala jej afektovanost, ta zase zije s polodementnou babkou Olgou, Eva Holubova, cize o ftipne situacie sa stara hlavne ona   ... Adela uz zije s Robertom, ktory ma tiez dve deti z predchadzajuceho manzelstva a tam zase stale caka Katerina, ktoru hra Anna Polivkova ... no a vsetko sa to toci okolo jednej temy, kde a u koho su vlastne ich spolocne deti, kto ich ma mat na starosti a ako sa konecne zacat navzajom tolerovat aby ste sa nezblaznili

Bestie (2022)

7/10 ... Beštia ako sa patrí ... zúrivý levisko ktorému zabili pytliaci svorku je na ceste totálneho masakrálneho besnenia a zabíja všetko čo mu pod labku príde ... Idris Elba ako americký doktor sa s dvoma dcérami ocitne v jeho teritóriu a dobrodružnému zážitku už nič nebráni ... problém je že dcérky sú tupé jak poleno a nemajú žiaden pud sebazáchovy ... posledná scéna trhania mäsa za živa už len pilodčiarkuje nereálnosť celého príbehu ... ale nevadí ... napätie bolo skvelé

Sirotek: První oběť (2022)

3/10 ... och ked dokazis v pokracovani horroru vsetko co sa da ... hlavne ked postupne odstranis napatie a ludia sa nad vrazdami zacnu uchechtavat     .. zaciatok bol vyborny ale postupne zacal film stracat logiku a po 3jbodovom zvrate kde vas yo naozaj sokne ze co sa to deje....uz ide len o priemernu dramu sem tams troskou krvi ... skoda pretoze film mal potencial