Hell Fest: Park hrůzy (2018) odpad!

horror ako cez davno pouzity kopirak.... 1/10.... absolutne dno a nedokazem pochopit, preco sa tento pocin vobec dostal do kin, pretoze toto malo zostan rovno na dvdcku alebo ani tam nie...nudne hlupe postavy, ktore si v kuse recami provokovali privodenie smrti...sam by som ich za tie reci zniesol zo sveta... absolutne trapne kulisy jak v zlom zabavnom parku, ktore ich akoze mali vylakat a na ktore hlavne postavy stale hovorili ... "hnus", "hroza", "oj ako som sa zlakol", a stale dokola tie iste frazy ... zlakol som sa presne 0x a hlavny zabijak ? ... tak ten bol sprostejsi ako ktorakolvek z hlavnych postav, ale tiez dokazal byt vzdy tam, kde ich mal akoze vylakat, aj ked logicky sa tam nemal ako ocitnut.... tymto sa daju lakat deti na I. stupni

Po čem muži touží (2018)

4/10...sklamanie, pretoze na to aky to malo skvely trajler a teda ja zaciatok filmu tak potom postupne....to bolo nudnejsie a nudnejsie a nudnejsie...mozno aj preto, ze pre mna herecka jednej postavy, alias Tanicka Pauhofová .... total katastrofa, dramaticko sexi tvariaca sa trapka bez fantazie filmu vobec neprospela..... za to Polívková bola skvelá, až teda na ten postupne ubohy scenar vdaka ktoremu sa 100 krat opakovany ftip uz vobec nezdal ftipny ale skor naopak.... no nevadi.... kazdy kto chce vidiet ako sa z hlavnej muzskej postavy stane cez noc zena a s akymi problemami sa zrazu musi popasovat...aj ked v deji absolutne bez logiky....tak je na tomto filme urcite vitany :D

Sestra (2018)

8/10...lakaciek a lakaciek....horror ako sa patri....dej nevinimajuc, hlavne prepojenia na Conjuring boli velmi presvedcive... a nechybal VA01LAK ... niektore tie sceny neboli uplne dokonale (za to tie body dole) ale inak ide o velmi dobre spracovany, skororo az uveritelny pribeh zasadeny do rumunskeho klastora (kde vsetci vedia perfektne po anglicky :D) ... vykony hercov presvedcive a atmosfera ako za starych cias ked reziser vedel coho sa ludia zlaknu ... ked este ludia nevedeli ze sa nemaju v ziadnom pripade rozdelovat, ze nemaju sami patrat na cintorinoch o 3tej v noci alebo sa prechadzat so svieckou v ruke po hrozostrasnych chodbach a urcite nenavazovat kontakt s bytostami, ktore na danom mieste nemaju co robit :) ... ja by som to v tom klastore veru nedal

Chata na prodej (2018)

7/10...konecne celkom prijemna a dokonca aj ftipna televizna komedia, ktora mi prsila skor na odvysielanie v telke na Vianoce a nie do kina, ale naozaj sa tam nachadzali sceny, ktore boli vystrihnute ako z bezneho zivota... postavy boli sice trosku pritiahnute za vlasy a mozno az dotiahnute do extremu, ale povedzme si uprimne kolkych protivnych pribuznych mame aj my sami :D ... takze film, kde sa hlavna postava nevie rozlucit s chatkou, v ktorej prezili cely zivot pri vychove svojich deti a rozhodne sa tam so vsetkymi stravit posldenu noc....a ...a uvidite aj medveda :D

První očista (2018)

7/10.... cakal som naozaj naozaj viac.... vsetky 3 predchadzajuce diely boli urcite nadupanejsie a strasidelnejsie.... tu slo aj o ftipne hlasky a hned od zaciatku ste vedeli kto prezije a ktora postava sa stane obetou.... aspon trosku vysvetlili ako sa ktore postavy nasli v pokracovaniach (teda predchadzajucich casti) .... ale kto ma rad krimi plne krvi a nasilia si pride na 70% na svoje.... som zvedavy kam to tvorcovia posunu nabuduce

Ghost Stories (2017)

5/10...velmi pomaly zaciatok tohto velmi zvlastneho horroru alebo skor psychothrilleru ci ducharskeho pocinu...ani neviem, musim uznat, niekolko lakaciek ma dostalo, aj ked som vedel ze pridu, aj ked viete ze je to len tak...ale aj tak sa zlaknete, skoda toho konca a rozuzlenia ako z horrorov z 00 rokov, kedy sa na zaver dozviete sice nieco co ste netusili, ale vobec vas to neprekvapi ako pred 15 rokmi...dnes to chce uz nieco nove, aj ked to je asi tazke :)

Dámský klub (2018)

6/10...Sex v meste po 40 rokoch, 72/80/72 a 65 je skutocny vek hlavnych hrdiniek, ktorych zivot sa prave v tejto dobe zacal cely tocit okolo sexu, ano citate dobre...kazdy hlada lasku a aj ked ju strati alebo o nu nedobrovolne pride jednoducho nikdy by nemal prestat verit, ze ju moze aj v takomto vysokom veku ziskat... cely film je o zenach uz nie ani v strednom ani pokrocilom veku, ale uz naozaj vo veku, v ktorom som si nemylsle ze bude mozne taketo veci riesit, alebo skor to, ze im vznikne potreba taketo veci riesit a obcas sa mi to zdalo naozaj nevhodne... 80 rocna stale nadrzana a pritom vitalna majitelka hotela ... hm, ked to porovnam s filmami, kotre sa tocia o dochodcoch u nas ... tak sa mi az verit nechce, ze u nas riesia skor existencne problemy a kopu liekov a v USA si jednoducho cele toto obdobie padnuteho listia len chcu uzivat ... no neviem :) a ano obcas to bolo aj velmi ftipne, ale ako som uz spomenul, pre mna uplne nerealne a nepredstavitelne ze sa zena po 70tke mucka s frajerom na nafukovacej labuti v bazene

Dvě nevěsty a jedna svatba (2018)

...kto hlada dno, dno najde....a tak to ide aj s ceskym filmom, teda hlavne tym komedialnym....2/10...dalsia ceska komedia, ktorej ulohou bolo rozosmiat publikum, no nepodarilo sa...marne budu vsetci ceski intelektuali namietat, ze Troškove filmy su odpad a s filmovym umenim nemaju nic spolocne, ale komedie ako Slnko seno ... uz dnes nedokaze nakrutit nikto.... tento nepodarok, kde sa nam hlavna postava neustale prihovara, co je podla mna v beznom filme chore, rozprava pribeh nestastnej 40tnicky, ktora hlada zufalo lasku, az ju nakoniec samozrejme najde, ale jednoduche to nebude a tu prichadza reziser a scenarista, ktory okopiroval vsetky mexicke a venezuelske telenovely aby zhotovil filmovy div hodny tak uplne ceskeho dna... nebolo to horsie ako posledny pocit Haliny Pawlowskej, ale daleko to nemalo.... uz len zistit ci herci ako Eva Holubova uz ozaj nemaju ziadnu hrdost alebo su jednoducho zufali, v tomto smere chvalim aspon slovensku kinematografiu, ktora sa radsej ani o sucastne slovenske komedie nepokusa

(Ne)obyčejný kluk (2017)

10/10...jednoduchy skvely LUDSKY film, mal by vidiet kazdy ucitel, kazdy rodic, kazdy ziak, kazdy clovek, kazda zena, kazdy muz, kazde dieta....skvely pribeh a uzasne detske herecke vykony....ako bonbonik moja naj Julia Roberts ... pribeh vas vtiahne do zivota maleho chlapca, ktory prezil 2í operacii a prave presiel na II. stupen zakladnej skoly, je piatak a konecne zacne chodit do skoly....ale ako to uz byva....nie kazdy ho v skole prijme s otvorenou narucou....moze sa to stat kazdemu z nas....kazdemu...vrelo odporucam, zasmejete sa aj poplacete

Zoufalé ženy dělají zoufalé věci (2018) odpad!

NULA/10...obrovske sklamanie, toto asi ani nebol film, ale dokument chorych ludi alebo psychoticka vizia autorov, ktori dostali rozpocet na nieco co ani sami nevedeli ako bude vo finale vyzerat...Halinu Pawlovsku si vysoko vazim a je to pre mna naozaj POJEM...ale toto pokaslali, od rezisera az po strih alebo hudbu... Filip Renc natocil svoj jediny pozeratelny film Requiem pre panenku pred 27 rokmi a potom koniec...a toto je len dalsi klincek do jeho tvorcej kariery...bolo to otravne, nudne, nezasmial som sa ani raz (ok, pri pohlade na spuchnutu Pawlovsku asi na 5 sekund sa nedalo nezasmiat)... a tam to skoncilo, dat do filmu trojicu mexickych hracov na "ukulele" bolo naozaj ftipne...pred 20 rokmi v komedii s Cameron Diaz (Nieco na tej Mary je)...ale tu to nefungovalo.... nefungovalo nic....ani priserna Klara Issova, ktora si naozaj myslela ze dokaze zahrat 16rocnu aj 40rocnu v jednom filme.... (rozpocet nepustil) a podobne rovnakou (ne)premenou presli vsetci protagonisti....smiat sa na ciernom oboci 70 rocneho dedka bolo uz aj na mna ozaj moc....skoda