Grinch (2000)

Nejvíc mě vždy zaujme, jak film vypadá staromódně a zastarale na to, že je z přelomu tisíciletí.

40 let panic (2005)

Ten film je strašně špatnej a nudnej, a medvědí službu mu dělá i příšerný český dabing. Taktéž mě zaujalo že v české verzi filmu chybějí i některé části dialogů ve scénách rozhovorů přes telefon. Prakticky každá scéna je zde nereálná, balící taktiky a úspěch u dámského pohlaví jsou ve filmu neskutečně vycucané z prstu. Rád bych pochopil jak se Judd Apatow mohl vlastně stát režisérem, protože jsem od něj nikdy neviděl jediný zábavný film.

Síla (2021)

Na Filovi mi vždycky bylo něco podezřelého, a tady je důvod. Ale na to, jak kontroverzní témata tam jsou, mne překvapilo jak moc to bylo nudné.

Špína (2017)

Zvukový mix opravdu špatný, ve sluchátkách spoustě vět a dialogům nebylo vůbec rozumět. Nicméně skvělé herecké výkony a atmosféra jsou za čtyři - nelíbilo se mi ani tolik jak ne uplně logicky a uvěřitelně byl zpracován hlavní čin, ale spíš to, co po něm následovalo.

Párty Hárder: Summer Massacre (2022)

Nekompromisní hovnovina pro rozesrané duše s Fiatem Multiplou a kapelou Ortel v hlavní roli.  (Kino Metropol Olomouc)

Jackass Forever (2022)

Dvakrát jsem se upřímně zasmál, jinak je "film" plný penisního a varlatového humoru, (u kterého si stále říkám jestli se vůbec najde někdo krom účinkujících, kterému přijde vtipný,) plný zbytečných nových herců, a plný opakování 20 let starých nápadů. Víc invence a méně penisů prosím.

U Zlaté rukavice (2019)

Krásný romantický film o nepochopení jedince v kapitalistické společnosti. Nevím jak se mi to daří, ale další film, u kterého jsem jasně rozeznal dialogy velkopáně Bukowského. "Najal bych chlapy, jen proto abych je pak vyrazil a viděl jak se tváří." "Vrazil bych ti tresku do prdele. Proč? Já nevím proč. Čistě pro prdel." I zde byl velkopán Bukowské použit. Trochu kopírka, ale nevadí. Fritz Honka je čistý sympaťák a berlínská smetánka ze sedmdesátých let jak vystřižená. Jen mi bylo líto, že hlavní femme fatale, mladá blondýna Róza nebyla vy(zne)užitá. Alarmující skutečností je, že jako zde ve snímku, to dodnes uplně stejně (ne-li hůř) chodí v zapadlých, bohnických, pražských barech. Pěkný film pro páry.

Grizzly Man (2005)

S některými postupy ve filmu jsem nebyl ok. Občas mi to přišlo jako cílená "bulvarizace" a hraní na city. Někteří aktéři byli dost navíc a chovali se před kamerou extrémně nepřirozeně. Timothy Treadwell byl podivín a úchyl, a dost mě pobavilo, že mluví jako Michael Jackson. Téma ale bylo zajímavé a v mnoha částech zajímavě zpracované.

Zlo s lidskou tváří (2019)

Těšil jsem se nějaké brutální násilíčko a dostalo se mi "dramatu" pro teenagery s rádoby šokujícím názvem. Kdyby Blesk.cz natáčel filmy, je možné, že by vypadal nějak takto. Bulvárně přehnané cosi, kde se převážně mluví. Ale zas mě to dostatečně poutalo abych to nevypnul, a herecký výkon Zaca a koneckonců i mé oblíbenkyně Kayi Scodelario mě držel u obrazovky. Potěšilo cameo pana Malkoviche, nepotěšila účast Haley Joel Osmenta, který je stále skutečně zvráceně vypadajícím dospělým.

Mstitel (2021)

Metafora alkoholismu a léčebny znázorněna v naprosto absurdním dada surrealism opusu. Ocenil bych spíše temnější podtón, ale zas Žal se odkládá pana Korna velmi potěšil. Ve filmu lze nalézt fantastické české funky kusy, bohužel i včetně nějakého toho Káji Gotta. Přesto si myslím, že tvůrci by udělali lépe kdyby vše ladili do temnějších podtónů, nasadili spíše thrillerovou smyčcovou mjůzik a možná i vypustili postavu syna hlavního představitele. Každopádně jestli jste ještě neviděli v žádném cz filmu Šteindlera defekovat a Duška prznit morbidně obézní ženu, zde máte možnost!