Na střeše (2019)

Jak mi bylo jasné již z trailerů a prvotních reakcí - jedná se pouze jen o českou adaptaci filmu jménem Gran Torino. Nic víc, nic míň.

Můj přítel Monk - Pan Monk a raper (2007) (epizoda)

v Kombinaci s českým dabingem se jedná o OBZVLÁŠT cringe díl. Schválně jsem si jej pouštěl i v originále. Bylo to podobné. Jako posluchač rapu říkám že texty jsou v tomto dílu podprůměrné, beaty taktéž. Úvodní píseň předělaná snoop doggem je jalová. Díl působí jako zoufalý pokus naroubovat monka někam, kam absolutně nepatří. Disher v tomto díle taktéž obzvlášť trapný.

Black Widow (2021)

Všechno, co bylo k vidění v Black Widow jsem už viděl někde jinde. Film se ani nezmůže na pořádného záporáka, takže tu máme kopii Cap. Americy jako super Villaina. Že Vám nestačí jedna kopie? Nevadí, to tu máme ještě nevlastního fotra Scarle-pardon-Natashy, kterej téměř celý film mluví o tom, že ON měl být cap. America a navíc je mimořádně otravnej. Efekty vypadají mimořádně levně, američani mluvící rusky jsou taktéž otravní. Helikoptérový útek? Hmm, dobrý, to už tu bylo v 99 v Matrixu. Koukal jsem se hlavně z důvodu tria hlavních hereček, bohužel ani ty neoslnily. Florence Pugh se na roli nehodila, dívky v nesnázích z Midsommaru jí jdou líp, Scarlett je v každém filmu stejná, a jediná žena kteréžto ruský akcent netahá za uši, je samozřejmě Rachel Weisz. Celkově jsem měl pocit, že ten film mi krade můj životní čas.

Sexuální výchova - Série 3 (2021) (série)

Úžasná řada, možná lepší než předchozí dvě. Jediný co mi v seriálu chybělo, bylo braní drog, a i toho tady bylo vrchovatě. Fantasticky napsané postavy, nádhernaá stylizace, kamera, hudba, herci. Na Sex education zkrátka není co kritizovat!

Můj přítel Monk - Pan Monk a televizní soutěž (2004) (epizoda) odpad!

Obsazení nové postavy je totální scenáristická křeč a naprostá bezradnost. Nová postava je tak viditelná krátkodobá náhrada za Sharon, že z ní bolí celý člověk. Postava i herec jsou navíc natolik odporní, že vám brzy začne chybět dokonce i poměrně nesympatická Sharona. Dabing Josefa cardy dodává absurdní otravnosti jíž naprostou korunu. Byl to snad od tvůrců seriálu cílený kalkul? Rozhodli se tam snad dát toho otravného buzíka, aby se vám víc zastesklo po starých postavách, nebo abyste se těšili víc na ty nové ? To už se nikdy nedozvíme, jisté je, že je opravdová bolest to sledovat.

Okupace (2021) odpad!

Antonie Formanová je příšerná herečka. To za prvé. Za druhé nechápu proč se jako občan země, která byla mnoho, a mnoho let okupována, a vlastně je okupována doteď, jen trochu jinou formou zla, mám v českých filmech znovu a znovu dívat na to, jak je znovu a znovu okupována a znovu a znovu a znovu šikanována odpornými lidmi v ruských uniformách. Přijde mi, že čeští režiséři si v naší národní minulosti až zvráceně masochisticky libují, a mně přijde, že toho bylo už opravdu dost. Za to ten odpad. Dost bylo minulosti v českých filmech, a dost bylo protekčním spratkům v hlavních rolích.

Bert & Friends - Ejchuchu (2021) (hudební videoklip)

Ne že by si zrovna Bert nemohl dovolit klip, kde po celou dobu nesedí lip sync, ale přecijen je to spíše otravné. Ostatní videoklipy skupiny jsou minimálně o řád výš.

Marťanské lodě (2021)

Na Marťanské Lodě jsem se opravdu hodně těšil, protože Albert Romanutti z kapely Bert & Friends je pro mne jeden z nejvýraznějších hudebníků na tuzemské scéně, a byl jsem zvědavý jak se s OST popere. K tomu si přidejte jako vždy čarokrásnou Elišku Křenkovou a příběh s nímž se lze ztotožnit. Jednoznačnou slabinou zůstává hlavně Martin Kyšperský, jehož oteklý, odulý vysoký pán s hrůzostrašnou postavou nevzbuzoval žádné emoce, navíc jeho hudba mi zněla jako hodně špatní chinaski. Když jej srovnám s písničkářkou Nikolou Muchou, která se objeví na plátně hned dvakrát, je to jako vedle sebe postavit Čaputovou a Zemana. Fanoušci města, které neexistuje, aka zatáčkou u Vídně, budou filmem určitě bezpodmínečně nadšeni, pro ty ostatní by snímek mohl zůstat zajímavým komorním počinem s nepřestřelenou stopáží.