Malé ženy (1994)

Podobně feel good verze jako ta z roku 2019, divák si může vybrat jestli se chce tady koukat na mladou a překrásnou Winonu Ryder a Kirsten Dunst nebo dá raději přednost mladým Florence Pugh a Emmě Watson. Christian Bale je tu u něco míň creepy než v jeho ostatních filmech, ale furt je docela divnej. Trini Alvarado je zde velmi podobná Andie Macdowell z Na Hromnice o Den více. Fajn film.

Kluci v akci (2005) (pořad)

Hnus, který mi občasným nuceným sledováním s prarodiči kdysi působil nucený průjem.

Nic ve zlým (2023)

Ze snímku na mne celkem dýchla atmosféra filmu podobného ražení, a tím byla jednoznačně Sexbomba odvedle, rozdíl mezi filmy ale nečiní jen skoro 20 let, ale taky starší a notně opotřebovanější Jennifer Lawrence. Ta se tu snaží svést nedotknutého mladíka, ale těžko říct jestli se jí daří lépe než tehdejší ultrahot Elishe Cuthbert. Upřímně jsem z full frontalu Jennifer byl spíše v rozpacích, a vedl u mě spíš k povzdechu, že je trochu smutné o kolik ženy stárnou rychleji než muži. Čím jsem byl naopak potěšen byla všudypřítomná sranda z dnešní mladé generace a její závislosti na telefonech a potřebě vše dokumentovat, mnohdy bez jakýchkoliv party odvazů a spontánní touhy se obyčejně bavit. Pozitiva snímku jsou celkem originální humor, a mírně originální scény se zapojením zvířat, Negativa snímku jednoznačně jsou, že mnohé scény téměř nefungovaly a v bránici mne i doprovodu zanechávaly takřka minimální odezvu (první "milování, přestřelený konec, přestřelená scéna v restauraci) a hlavnímu hrdinovi jsem jeho outsiderství uplně nevěřil. Komediální timing a koneckonců i hudba některých scén prostě nefunguje natolik, aby ze snímku bylo něco skvělého, ba zapamatovatelného, ale dívat se na to dá, a diváci a divačky trpět rozhodně nebudou. Btw na snímku jsem byl v multiplexu, a pár let se do něj určitě zase nepodívám, 120 kč za malý popcorn a 59 za neperlivou vodu je opravdová síla. Podobné snímky: Sexbomba Odvedle, Zkažená Úča.

The Eric Andre Show (2012) (pořad)

Lze hodnotit pořad když něm nikdy o nic nejde a funguje jako jen sled velmi náhodných a velmi bizarních scén? Lze hodnotit pořad který si dal za cíl ztvárnit Dada a Surrealismus v tom nejpřesnějším slova smyslu? Odpověď je "nejspíš ano" protože já osobně za zbytečné časté nechutnosti strhávám dvě hvězdy 🙃

Zkouška umění (2022)

Dokument který pojednává o tématu, o kterém jsem určitě dokument nikdy pojednávat neviděl, zabíjí zbytečně dlouhá délka a nicneříkající scény typu proudící kafe nebo pohledy na prázdné chodby. Jsem si ale jistý, že kdyby tvůrci něco vynechali nebo přidali (například vážnou) hudbu (kterou bych tam já osobně třeba rád měl) do některých scén, ze snímku by přestalo být něco, co z něj jistě chtěli mít. O uchazečích si nemyslím vůbec nic špatného, a nesoudím je, jsou to mladí lidé, co se hledají, o pedagožkách Ateliéru Nových Médií to už uplně říct nemůžu. Určitě dokument pro Ty, kteří milují umění, zabývají se uměním, a rádi analyzují umění. Neumím si představit, že těm ostatním dokáže říct něco podstatného a chytit je za srdce. Dovolil jsem si i upnout na youtube mou oblíbenou část. P.S: Vadilo mi, že jsem se nedozvěděl, kteří z uchazečů byli přijati.

Jak básníci čekají na zázrak (2016)

Lepší než předchozí díl, hlavně díky účasti minimálně tří atraktivních hereček a pár topless scénám. Jen nechápu proč chudákovi Somrovi vybrali na poslední full frontal takovou nesympatickou fuchtli, casting i scénář v tomto (a více případech) naprosto zaklopýtal. Také jsem čekal na scénu znásilnění Vaculíka Holubovou, snad se dočkám v jiném brilantním snímku z české produkce :)

Osm bláznivých večerů (2002)

Druhá hlavní postava, pitvořivě, deklamačně a afektovaně natolik otravně dabovaná taktéž Adamem Sandlerem, mi kazila snímek natolik, že jsem u něj vydržel pár minut. Adamovi mohlo dojít, že není potřeba aby ve filmu byl uplně všude. Škoda.

The Doors (1991)

Skvělý film, který jsem viděl momentálně cca po desáté, ne-li víc, sráží hlavně přílišná a neúnosná délka. Všechno to křepčení, zpívání, souložení, fetování a básnění vám již někdy ve sté minutě  začne lézt poněkud na nervy a stává se z toho fraška. Kilmer je ale úchvatný, Stoneova režie jakbysmet, červený filtr na většinu scén dodává potřebný psychedelický efekt. Ještě je zajímavé že nikdo z vedlejších herců nepřehrává a všichni hrají co mají. Btw - díky tomuto filmu mám jeden z životních cílů vypravit se do pouště a dát si meskalin :D Nebýt přepálené délky, stává se snímek pro mne vlastně jedním z nejlepších filmů všech dob.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015) odpad!

Lidem lačnícím po příběhu, atmosféře a solidních hereckých výkonech tento snímek nemá co dát. Vypadá sice dobře, pohybuje se cool, ukazuje "husté" scény, ale uvnitř je naprosto bez obsahu, atmosféry a ducha.