Smrtelné horko (1988)

Smrtí to všechno teprve začíná. Vždy jsem toužil vidět film z prostředí, kde ani když chodíte po světě jako zombie, vlastně to nikomu nepříjde vůbec divné a ještě vás v klidu nechá dělat svoji práci. Filmu chyběla už jenom nějaká ta milostná scéna mezi mrtvými. Jinak hlášky, hlášky a spousta hlášek. 40%

M3GAN (2022)

V první půlce tomu chybí jakékoliv napětí. Fanoušci žánru si tedy užijí až zhruba závěrečnou 30minutovku, kdy už M3GAN začáná je v trošku módu Terminátor. Solidní jednohubka, která se trošku sveze na Chuckyho odkazu zabijáckých hraček. 55%

Vřískot (2022)

Je přímo vražedné zkusit si dát 5 Vřískotů za sebou. Motá se mě z té překombinovanosti hlava. Neustále tvůrci zkoušení meta hrátky, hádání kdo bude vrahem, další a další pravidla. Rovněž je vždy s podivem, že zatímco tajemný duch srší velkou silou po sundání masky jeho síla a schopnosti jsou náhle sotva poloviční. Bojím se že tvůrci se chystají jednu obrovskou chybu, na kterou doplatil nedávno Halloween a tou je zvýšení kadence dílů. Co si budeme povídat, je fajn, když jednou za deset se vrátí oblíbené postavy, tvůrci dostanou moře prostoru pro navázání na předchozí události a vlastně to docela funguje. 4. díl byl docela fajn po špatné Trojce. Stejně tak tahle Pětka strčí do kapsy solidní Čtyřku. Ale chystaná Šestka, která půjde za chvilku do kin podle mě pohoří. Ty nápady tam prostě nebudou. Je osvěžující když restart/reboot nebo co vlastně neobsahuje mraky mrtvol, které se vrší bez ladu a skladu a jede se na atmosféře. Tohle přesně nabídla tahle Pětka, ale jestli si tvůrci řeknou, že je potřeba přidat na obětech, tak se jim to zase celé akorát tak rozpadne. Takže na závěr pochválím, že mě poprvé vyloženě potěšil Dewey a celé to vřískání bylo v rámci žánru docela fajn. 70%

Pinocchio Guillerma del Tora (2022)

Když už Pinocchio tak určitě ten od del Tora. Sice to není po celou dobu skvělé, ale ruku na srdce, který animák vám za poslední dobu dokázal vydolovat takhle silné emoce. 70%

Čas zabíjet (1996)

Čekání na závěrečnou řeč obhajoby se vyplatilo. Film sice není taková paráda jako podobně bezvýchodný Rozsudek, ale zato zde hraje plejáda opravdu skvělých herců a já mám pro soudní dramata prostě slabost. Účast Matthewa v Lincoln Lawyerovi mě hned dává daleko větší smyl. 70%

Vřískot (1996)

v 90. letech byly slashery v těžkých problémech. Pátky 13. nefungovaly, Noční můry šly do kelu a ani na Halloween se divák nemohl spolehnout. Minimálně 8 let nikdo nenatočil dobrý slasher. Jeden fanoušek měl ovšem nápad. Ten fanoušek se jmenoval Kevin Williamson a zbytek je už historie jak se tak říká. Máme zde ikonického zabijáka, pravidla žánru i samozřejmě povedená úmrtí a celé je to trošku detektivka. Vřískot pomohl brakovému žánru zpátky na nohy a je potřeba kdyby za nic jiného jej za tohle uctít. První díl je zároveň samozřejmě nejlepším. 70%

Karanténa smrti (2022)

Poctivé řemeslo je potřeba ocenit. Navíc umí Sick občas i docela překvapit, člověk trošku tuší, že se nakonec bude i vysvětlovat. Za mě spokojenost. 60%

Pan Nepolapitelný (2022)

Vůbec jsem to nečekal, ale Bandita mě vlastně vůbec ničím nezklamal. Josh Duhamel hraje možná svou nejlepší postavu v životě, jde do toho naplno a hodně si to užívá. Mel Gibson zde má spíše větší roličku, ale pokud chcete na film kouknout jen kvůli němu, předem upozorním, že se zde vyskytne zhruba v 5 scénách, z toho 4 jsou v baru. Zlodějíčkovských filmů nicméně není nikdy dost. 60%

Verdikt (1982)

Člověk tak nějak automaticky uvažuje u Sidneyho Lumeta, že v 60. letech točil vrcholné pecky. V 70. letech své nejznámější kousky s Al Pacinem. A od té doby už potom nic. Jenže on se ještě minimální jednou v osmdesátkách vytáhl. Obsadil Paula Newmana a dal mu skvělou příležitost zazářit v soudním dramatu. Přiznám se, že tyhle typy filmů mám hrozně moc rád. Tady jsem dostal hodně nečekanou scénu, ve které na sebe štěkají naštvaný žalobce a hodně zaujatý soudce. Ono je to tady celkově vše trošku jinak než jsme zvyklí. V roli klaďase zde vystupuje žalující strana a zlá je ta co obhajuje. 80%

Jednej správně (1989)

Je s podivem jak samozřejmě začínají fungovat mezi sebou postavy ve filmech starých třeba 30 a více let a jak moc jim to nejde v těch novodobých. Spike Lee dokázal svůj papiňák naplnit všemi možnými etniky a pak pomalu začal přitápět. Závěrečný brajgl byl nakonec jediným logickým vyvrcholením, kterému předcházela série menších nedorozumění. 80%