Amsterdam (2022) odpad!

Nuda, nuda a ještě jednou nuda. PS: Christian Bale si musí za rok 2022 dát teda pořádného panáka. 3 filmy a jeden strašnější než druhý.

Bledé modré oko (2022)

Bale se snaží rozpomenout na svá nejlepší léta Dokonalých triků, ale bohužel to dělá ve filmu, který je zajímavější až posledních 20 minut. Do té doby jsem občas trošku umíral přestřelenou stopáží a zmateným vyšetřováním. 50%

Blondýnka (2022)

Marilyn měla těžké dětství, ach jo :( Ještě že nežila v Evropě, kde si děti v jejím věku užily poválečný stav po 1. Světové válce a hned nato přišla Světová válka č. 2. Marilyn byla pěkná, líbila se chlapům, mohla mít na co si vzpomněla, život v luxusu a klidně i s vysněným mužem (nevím kde bylo vůbec vysvětleno konec vztahu s Adrianem Brodym). Zkrátka život jí dal do rukou velmi špatné karty, ale postupně jí padly do rukou karty velmi slušné, ale hrát s nima stejně nedokázala. Myslím že se tam částečně projevily nějaké geny po bláznivé matce. Každopádně Blonde se nedá považovat za film, chybí zde dramaturgie, nějaký dějový oblouk. Sledujeme často postavy, ve scénkách, které jsou působivě natočené, ale poté přichází na řadu další a  ještě další a úplně jiné. Vlastně to celé připomíná MTV a pásmo videoklipů, které někdo za sebe naházel. Není se čeho chytit, Marilyn se propadá stále hlouběji a hlouběji a i ten JFK je zde vykreslen jako naprosté hovado. Blonde je hodně zajímavý experiment, který se kvůli neúměrné délce a prázdnotě mění v exkrement. Pochopím lidi, kterým se tohle bude líbit, ale při vzpomínce že jsem před týdnem viděl nového Avatara, by mě bylo setsakra úzko, pokud by se filmový průmysl měl vydat po stopách Blondýny než následovat velkého Jima. 30%

Avatar: The Way of Water (2022)

I když i já jsem celou dobu po prvním díle nadával, že se nám pan režisér zahrabává u nějakých omalovánek z Pandory. Nakonec stejně tak jako většina musím konstatovat, že buďme rádi, že někdo jako James Cameron vůbec něco točí. Netočí toho už sice hodně, ale to co dělá, dělá pořádně. Schválně si spočítejte kolik podobně kvalitních mega blockbusterů, které by se daly označit za událost vzniklo za posledních dejme tomu 20 let. Podle mě je Cameron prostě King of the World. 100%

Menu (2022)

Každopádně jak příště půjdeme do nějaké restaurace budu mnohem pečlivěji zkoumat chování personálu a pro jistotu si sednu někam blízko k východu. Rozhodně nehrozí návštěva podniku na nějakém ostrově. Ralph Fiennes se tady vskutku vyřádil, jen mě bude chvilku trvat než zjistím jak se mě to vlastně líbilo. 65%

Černé Vánoce (2006)

Remake je brakovější, hloupější a mnohem krvavější neboli akčnější. Na atmosféru se zde vůbec nehraje, jde se přímo na věc. Nejvíce mě rozesmálo, když se jedné postavě zapíchl nešikovně rampouch přímo do oka. Billy Lenz zde řádí jako pominutý a dokonce dostal i svůj původ. Crystal Lowe se ani tady toho nějak nebála. Jinak ten dům byl prolezlý skrz naskrz. Holt platí Všude dobře, doma nejlíp. 40%

Černé Vánoce (1974)

Archaický a pro mě úplně zapomenutý slasher, který má svého ikonického záporáka Billyho, který miluje Vánoce. Občas to má tu správnou atmosféru a například Margot Kidder to velmi sluší. Samozřejmě Halloween je svou kvalitou o kus dál. 50%

Čas armagedonu (2022)

Kluci mají své sny, které si dlouho nechtějí nechat vzít. Někdo pro ten svůj sen udělá více někdo méně. Armageddon Time určitě spíše slabším kouskem ve filmografii Jamese Graye, ale to vůbec neznamená, že by se mělo jednat o slabý film. Ani bych se nedivil, kdyby se mělo jednat o osobní vzpověď pana režiséra. Anthony Hopkins předvádí opět skvostný výkon, stejně jako Michael Banks Repeta. 65%

Medená veža (1970)

Slovenský velkofilm z krásného prostředí Vysokých Tater. Vřele doporučuju. Nerozumím tomu, že na Slovensku vzniklo něco takového a mělo to bylo po celou dobu ukryto. Děkuji chlapcům z Moviezone, že mě film naservírovali až pod čumák. 85%

Šťastně až do smrti (2022)

Šťastně až do smrti ...,ale rozhodně ne v Dánsku. Kde policisté nedokáží vyšetřit ani takto zjevné kriminální zločiny a na konci jen prostě pokrčí rameny, že si prostě neví rady a hotovo. Musím filmu přiznat hodně solidní první polovinu, kterou ovšem naprosto zlikviduje nelogická druhá. Ten chlap snad ani neměl nikoho rád a už vůbec neměl po ruce žádný plán. Ještě že měl k ruce tak šikovnou žena, která to vše vymyslela za něj. Klidně se film mohl jmenovat "Mouchy snězte si mě." 55%