Xmilden

okres Přerov
Bad Mother Fucker

• 21.10.2014  12:22
    Ranhojič (2013)

Příběhově výživné a že se nejedná o evropské Království nebeské zase tolik nevadí. Doba je si myslím zobrazena věrohodně nebo spíše věrohodněji než býváme často zvyklí. 11. století v Evropě je dost možná jedno z nejhnusnějších v historii, za cokoliv hrozilo upálení. Herci do svých rolí skvěle padnoucí, nejvíce potěší Skarsgard a také jsem se nemohl dočkat Kingsleyho. Nemusím zmiňovat rovněž fakt, že mě potěšilo že i v Evropě dokážeme točit velkolepé filmy, myšleno výpravou. 70%

• 20.10.2014  07:01
    Šéf (2014)

Přemýšlím o tom, jestli Jon Favreau není homosexuál. No uznejte sami, celý film se kolem něj motají dvě absolutní kočky a on raději stojí u plotny. Malinko mě mrzí takové to klasické americké klišé....pracoval jako šéfkuchař, čili si myslím že bral solidní výplatu, jednoho dne příjde o práci a hned nemá ani korunu. Tohle mě osobně příjde jako velmi nevěrohodné. Chef příjemně uteče, děj neustále míří k vytouženému závěru a Jon Favreau předvádí zřejmě nejlepší výkon své kariéry. 60%

• 20.10.2014  06:53

Důkaz o tom že i Wesley Snipes kdysi býval hercem. Woody hraje takové to svoje klasické pako, které pořád provází smůla. Příjemně se na to kouká, protože těmhle dvěma to spolu prostě sedí. 65%

• 18.10.2014  20:30
    Drákula (1979)

Až s touhle verzí jsem naplno ocenil dokonalost Coppolova gotického arcidíla. 60%

• 17.10.2014  07:23

Jako o něco to lepší určitě je. James DeMonaco je sice neskutečný antitalent v sehnání něčeho čemu se říká HERCI. Ale na druhou stranu Očistného univerza se nechytil zase tak špatně. Ten svět začíná mít svá zvrácená pravidla a dokonce i nějakou mytologii. Samozřejmě že mě dokonale ser.u ty náboženské kecy, ale takhle to v Americe asi maj a oni to tak dělaj. Na rukou krev a plnou hubu Pána našeho. Frank Grillo se ukázal již v Capitánovi jako hodně zajímavej bijec, tady si ostudu rozhodně neudělal. Škoda že 4 postavy, které zachraňuje jsou otravné až běda. Po skončení filmu jsem si musel vychutnat dvě zpomalené scény: chlápek s mačetou, úvodní představovačka téže party. 50%

• 16.10.2014  10:06
    The Prince (2014)

Jednou si takhle večer projíždí televizní kanály jistý Brian A Miller a zničehonic jej zaujme chlápek, který běhá po Francii a mlátí Albánce, aby získal zpět svou dceru. Tenhle Brian hned na druhý den nakluše za nejbližším producentem a svěří se mu se svým večerním zážitkem. Simsalabim a z Francie je New Orleans, z Albánského šéfa Bruce Willis a z Liama Neesona vyhořelý Jason Patric. Musím si dát bacha na chlápka, který MÁ TETOVÁNÍ, v nejbližším autoservisu, protože by mě mohl zabít na milion způsobů a to nejen tím že by mě předal fakturu za opravu auta.... Bože dohlídni prosím, aby v podobných filmech už přestal hrát, pro mě kdysi největší frajer, Bruce Willis. Během psaní tohoto komentáře přemýšlím jestli se mě v Princovi vůbec něco líbilo, ale nedokáži na nic přijít. 20%

• 16.10.2014  09:07
    Wolverine (2013)

Určitě vážnější kousek než minulý Origins, přesto se nemůžu zbavit pocitu, že celé to šlo udělat ještě mnohem lépe. Prostřední odpočinková sekvence je jako vystřižená z Bonda. Naopak co potěší tak určitě úvodní výbuch, pohřeb a hlavně geniální vlaková scéna. Zkrátka Mangold když chce tak umí. Filmu ubližuje jeho délka, chtělo to malinko zkrátit, ale zase raději ne o moc. Ještě teď mě děsí vzpomínky na pouze 90minutový Origin. Pro dospělého diváka je rozhodně lepší cestou menší roztaženost. Moc jsem nepobral snové sekvence s Jean Grey, ale zase oceňuji že díky nim film jakoby plynule navazuje na 3. X-menovský díl. Stojí za úvahu zda je dobře když Wolverine dostává jednu nakládačku za druhou, když jsme zvyklí, že jindy zachraňuje svět. Potitulková scéna již vnadí na Budoucí minulost. Sečteno podtrženo: tenhle Wolverine měl zcela určitě obrovský potenciál, který bohužel zase tolik nevyužil, ale jsem ochoten mu to odpustit za předpokladu, že se někdy příště dočkám podobných scén jako na střeše japonského šinkanzenu. 70%

• 16.10.2014  08:53

Ehm, takže tady máme 4. dílek skládačky. Samostatný filmeček si vysloužil obletovaný miláček Wolverine. Úvodní titulky jsou skvělé i s odstupem času, tady se jedná o jasnou trefu do černého. Pochvalu si zaslouží rovněž Liev Schreiber za Victora, kterého zvládl grandiózně. Nedovedu si představit film bez něj film představit. Ten člověk se pro tuhle roli snad narodil. Bohužel tím jsem pozitiva vlastně vyčerpal. Zpočátku budovaná sice jednoduchá, ale budovaná zápletka začne dostávat několik zásadních trhlin. Logika dostává na frak, jednání a motivace postav se mění každou další sekundou. První hodinku se přesto divák kouká na poměrně zdařilou podívanou. Vše definitivně zabíjejí až scény v elektrárně. Jak si mohl Stryket nechat tak snadno utéct všechny vězně nechápu. Jakoby vlastně od začátku čekal až na souboj Deadpoola s Wolverinem. Měl by vůbec nějakou možnost dále Deadpoola ovládat? Kdepak, konec je béčko jak vyšité. 55% s odřenýma ušima.

• 14.10.2014  07:53

Překvapivé zjistění, trojka není vůbec tak špatná, jak jsem si kdysi myslel. Dokonce zde vidím občasné hororové záblesky (scény s Jean Grey). Jestliže v prvním díle padnuli Toad se Sabretoothem, tady přišla řada na Cyclopse, Profesora, Jean Grey a smrt "vyléčením" si prožili Magneto s Mystique. Takže potenciální 4. díl snad ani nemohl přicházet v úvahu, protože z původní sestavy vlastně nikdo nezůstal. S potěšením můžu konstatovat, že se tady konečně méně kecá a více koná. Skoro bych řekl, že novější díly se mnohem více podobají právě Poslednímu vzdoru. 80%

• 13.10.2014  12:14
    X-Men 2 (2003)

Druhý díl navazuje přesně v místě kde skončil minulý. Wolverine pátrá o své minulosti a na scénu nastupuje William Stryker. Naši X-meni vlastně tentokráte ani nestojí proti sobě jako spíše proti lidem. Akce přibylo a úvodní řádění Nightcrawlera považuji za první geniální scénu v celém X-Menovském universu. Bombastický úvod se ovšem opět začne stáčet do směrem k osobním dramatům a traumatům. Dnešní optikou pohledu nepovažuji Bryana Singera za komiksového režiséra. Jeho záujetí postavami určitě potěší, nicméně z pohledu zábavnosti selhává na celé čáře. 75%

• 13.10.2014  12:08
    X-Men (2000)

X-Meni nikdy nepatřili mezi mé největší komiksové favority. První díl mě neoslnil ve své době a ani dneska se toho moc nezměnilo. Akce je prakticky nezbytné minimum. Charismatický Magneto, v podávní skvělého Iana McKellena, nedostává prostor, který by si jeho postava zasloužila. Takže celý díl místy připomíná jen takový úvod a představovačku hrstky postav. 70%

• 13.10.2014  11:58

Nejvíce film baví v momentech, když Denzelovi teče už hodně do bot, divák s napětím očekává zda-li se z dané šlamastyky ještě vůbec dokáže nějak dostat. Že to nakonec celé praskne nemusím tajit. Bohužel Out of Time stojí jen na jednom herci. Denzelova milenka by neměla dostávat role ani v komparzu. Jinak příjemná jednohubka. 60%

• 10.10.2014  11:40

Pokud si člověk dá na čas pauzu od Mr. Beana tak se v tomhle kousku občas i zasměje. Bohužel ani několik povedenějších scének nezakryje fakt, že už jsme je viděli většinou v lepším provedení v minulosti. Jedná se tedy spíše o film pro celou rodinu, kterou příjde navštívit chlapík, jehož prakticky všichni znají a přehlídnou jeho inteligenční nedostatky. 55%

• 7.10.2014  08:01

Nebráním se tomu tady připíchnout čtyři hvězdy, protože se na to dobře kouká. Upřímně si, ale myslím, že se jedná o docela klišoidní romantiku. Gosling jednoznačně ukazuje, že je to herec, který dokáže v ženském rozkroku rozpoutat pěkný uragán :) Rachel McAdams se mě líbila před zhruba 8 lety, takže mě to nechává v roce 2014 zcela klidným. 75%

• 5.10.2014  18:59
    Sex Tape (2014)

Přemýšlím nad tím jestli Sex Tape viděli čeští distibutoři než jej koupili. Často se píše o některých komediích že jsou nevtipné a že se v nich člověk nemá čemu smát. To je ovšem kritika, která je někdy přitažená za vlasy. TOHLE je to totiž TEN film, ve kterém se divák nemá čemu smát a vlastně na to kouká jen pro to, že je mu těch herců líto. Scénář Nicholas Stoller? Nejděsivější jsou ty okamžiky, kdy postavy komentují vše co právě dělají nebo co se právě chystají udělat. Hvězdičku uděluji za to, že ve filmu zazní hodně ohulený Angel of Death od Slayer! A poté následuje ještě Expendable Youth. 20%

• 3.10.2014  21:21

Disneyho sázka na jistotu verze 2000! Herci mimo Denzela prkení. I když ani Denzel nepředvádí kdovíjakou hitparádu. Závěr je samozřejmě emotivní a vhání do očí slzy, ale bohužel většinu stopáže děj klouže až příliš hladce po povrchu a skoro to vypadá jakoby nebylo na světě nic jednoduššího než integrace černochů v Americe. Na tohle divák opravdu neskočí. Sportovní rovina, jak jinak míč v poslední sekundě. Škoda že mě ten sport vlastně nic neříká. Takže se nechytám o čem vlastně celou dobu mluví :) 60%

• 3.10.2014  21:12

Pár slušných fórků nezakryje fakt, že se jedná o takovou labutí píseň Jardy Soukupa. Příběh ideální pro žáka základní školy. Nejlepší momenty si pro sebe krade Hrubec s náměstkem. 35%

• 3.10.2014  12:43
    Vikingové (1999)

Kdysi mě Vikingové bavili mnohem více, dneska mě vadí souboje ve tmě, ve kterých není skoro nic vidět. Také se ukazuje, že Banderas kromě Desperada a Nájemných vrahů nic zas tak světoborného nenatočil. Škoda že film začne nudit ještě dříve než se něco začne dít. Za zmínku stojí snad jen ranní hygiena seveřanů a řešení pracovního sporu. Konec je zcela na hlavu, vždyť přesila nepřátel je obrovská. Navíc jsou na koních, takže je nereálné aby se jí naši bojovníci dokázali ubránit. 45%

• 2.10.2014  06:56
    The Battery (2012)

Poutavý snímek, který jen tak z hlavy nevyšumí. Hodně intimní zombie road movie. Dalo by se říct že tohle je první road movie, které mě docela bavilo. Jinak tento žánr je pro mě jedním z nejméně zajímavých. Jeremy Gardner je pro mě zcela neznámé jméno, ovšem talent rozhodně má. Svůj film, mimochodem originální filmový název není vůbec špatný, vyšperkoval geniálním soundtrackem. Scéna, kdy se zoufalý Jerry snaží ukrást auto našim dvěma hrdinům je natočena naprosto úžasně, bohužel závěrečné komorní drama v autě, film stáčí trošku jinam než jsem si možná přál. Přesto je potřeba smeknout před 2/3 stopáže pohodovou atmoškou. 60%

• 2.10.2014  06:39
    Kongo (1995)

Kniha od Michaela Crichtona pro mě kdysi znamenala stejnou dobrodružnou zábavu asi jako Jurský park, bohužel snímek již s filmovým Jurským parkem krok určitě nedrží. V první polovině to jen vypadá že se něco děje a až se něco začne dít, tak je vlastně konec. Herci veskrze až třetiligoví, ještě štěstí že si triky vzal na svědomí Stan Winston, takže divák často pochybuje zda-li náhodou nesleduje opravdu živou gorilu. Ve své době nebylo Kongo kdovíjaký trhák, natož dneska. 50%

• 30.9.2014  07:55

Lepší příběh by to chtělo a dejme tomu vymazat Menzela. Na pana Hrušínského se příjemně kouká, ale zábavy si tady člověk nějak moc neužije. Spíše je to celé takové jakože od všeho trošku. Semtam vtípek, semtam se to tváří jako kus historie a občas probleskne i vážnější chvilka. Věřím že každému tenhle zvláštní film sedne jinak. 65%

• 29.9.2014  13:11

Prvních 30 minut skvělých v nadprůměrné dobrodružné podívané, která působí mnohem dospěleji, než kdy producenti dovolí takovým Hunger Games. Twillightem si pusu raději ani špinit nebudu. Pro mě překvapení s hororovými prvky a kdo má rád podobné útěky z vězení neměl by zase tolik váhat nad návštěvou kina. Čert ví jaké bude pokračování, osobně bych se velmi nerad dočkal dalších Resident Evilů. 60%

• 29.9.2014  13:05

Angličané tyhle paranoidní thrillery neumějí dovést k dokonalosti tolik jako Amíci, navíc dost dlouho snímek nemá tolik potřebnou šťávu a drama v soudní síni mohlo být určitě výživnější. Přes množství výhrad mě to nakonec bavit docela i začlo, jenže to už byl bohužel konec. Eric Bana představuje stěží nějakou kasovní jistotu a Rebecca Hall je pro mě příliž obyčejná. Tohle duo se zrovna dvakrát nepovedlo. 55%

• 29.9.2014  13:00

První malinko známější snímek s v té době již uhrančivým Russellem Crowem, který to v sobě vždy MĚL. Někteří lidé se už jako herci zřejmě narodí. Nejlepší scénou jednoznačně útok skinů na šikmoočky, který je ovšem po zásluze potrestán. Závěrečné rozuzlení na pláži považuji za docela slabinu v jinak zajímavém filmu. PS: Oživlá vzpomínka na Zpívání v dešti. 65%

• 26.9.2014  06:52
    Bez úniku (2014)

Některé scény jsou natočeny opravdu hloupě. Jinak mě ovšem film bavil docela solidně. Příjezd 4 charismatických gangsterů do malého městečka nikdy neomrzí. JCVD překvapivě v téměř vedlejší roli. 45%

• 24.9.2014  08:28

Nemůžu na této stupnici hodnotit něco co ani hodnotit nejde. Nejsem si totiž jistý zda-li jsem koukal na film nebo co to vlastně bylo. Vím jen určitě že tento zážitek nikdy z hlavy nedostanu. Eraserhead je něco tak hnusného, že vám to i přes tu bolest, kterou prožíváte z každého filmového políčka, přes neustálý nářek (ať už strojů nebo dítěte) nedovolí odvrátit oči. Never more nebo snad ještě jednou?

• 23.9.2014  07:00
    Amistad (1997)

Amistad jsem si ze všech Spielbergových filmů nechával nakonec. Pro mě naprosto nezajímavé téma. Nelíbilo se mě 12 let v řetězech, neměl jsem tedy jediný důvod těšit se na tohle. Po první půlhodině ošívání v křesle mě bylo jasné, že tenhle film poputuje velmi rychle z mého disku do koše, jenže ..... K mému úžasu, se tentokráte Steven pustil doslova ze řetězu, nastavil zápletku pro výborný a hlavně napínavý snímek a celé to dokázal prošpikovat dechberoucími scénami jako například když se otrokářská loď zbavuje nadbytečného nákladu nebo když na konci pustí ke slovíčku bývalého prezidenta Adamse (mimochodem další skvělý Anthony Hopkins). Film pevně drží při sobě a závěrečný triumf drží pánové Williams s Kaminskim. Kdepak jestli měl nějaký otrokářský snímek kdy dostat Oscara za nejlepší nejlepší film, zcela poprávu to měl být tento, protože vždy přeci vyhraje ten, kdo vypráví lepší příběh. 85%

• 19.9.2014  19:48

Druhý díl se mě líbí dneska o trošku více. V málokterém pokračování se vrátily nejen všechny postavy ale tvůrci neměli potřebu přidávat další. Neumím si sice představit dneska uvažovaný dlouho odkládaný 3. díl, nicméně dvojka k němu každopádně měla tehdy zřejmě solidně našlápnuto. Čert ví co proč to nevyšlo. Bill Murray je opět ve skvělé formě a příběh není vůbec špatný. Nejlepší scénou je připlutí Titanicu, kdy Cheech Marin utrousí jen "Pozdě, ale přece." 75%

• 19.9.2014  19:36

Po 30 letech je samozřejmě jasné, že dnes už kvůli tomuhle filmu nikdo o půlnoci k televizi vstávat nebude. Určitě ale není důvod pochybovat o tom že se jedná o klasiku. Minimálně 99% diváků tenhle film buď zná nebo jej vidělo. Pro mě má své kouzlo nahláškovaný Bill Murray a neodolatelně sexy Sigurney Weaver. 70%

• 19.9.2014  07:10

Jet Li pro mě nikdy nebyl Jackie Chan asi tolik, jako pro mě Andrzej Bartowiak nebyl nikdy John Woo. Možná je to přirovnání trošku přísnější, protože Jet Li možná udělal v Hollywoodu větší kariéru než jeho slavnější předchůdce. Nicméně pravdou zůstává, že mě tyhle podobné filmy, ve kterých není zase tolik akce, ale hodně se o ní mluví, zase tak moc neberou. Celkově se Romeo tváří hodně krutopřísně a přitom je to vlastně jen taková pohádka pro náctileté. Škoda že Li nedostal více prostoru. Filmu by to jen prospělo. 50%