Xmilden

okres Přerov
Bad Mother Fucker

• 13.3.2015  23:36
    Plod noci (1990)

Přestože album Midian od Cradle of Filth řadím mezi moje absolutní top, tenhle film je docela solidní brak. Za pozornost tak stojí, kromě Davida Cronenberga, neskutečná fantazie v designu monster. Souhlasím s názorem že se vlastně ani nejedná o horor. 40%

• 13.3.2015  13:49

Michael J. Fox určitě neudělal žádnou ostudu romantickému žánru. Sice sledujeme trošku tuctový příběh až nepřirozeně pohádkového amerického maloměsta, ale kdo by tohle vlastně řešil. Milovníci akčních filmů se filmu stejně vyhnou a všichni ostatní si zase jednou připomenou, že na světě je přeci jen pořád tak krásně. 60%

• 10.3.2015  08:33

V době kdy Bruce Willis teprve začínal a Tom Hanks nepředstavoval žádnou kasovní ani hereckou jistotu natočil De Palma velice podceňovaný snímek, který v mých očích začíná představovat povedenou satyru, která se stává v dnešní době stále aktuálnější. Melanie Griffith má určitě co nabídnout, ale já si nejvíce vychutnal scény s Morganem Freemanem v roli soudce. Rovněž F. Murray Abraham exceluje v úloze starosty. Existuje v dnešní době vůbec ještě nějaká slušnost? 70%

• 9.3.2015  18:21

Vím dobře co jsem minule slíbil, ale opravdu jsem to potřeboval vidět. Megasráč Megaton to udělal zase. Z akčních scén bolí oči a divák se musí opravdu pekelně soustředit aby vůbec něco viděl. Posilou do sestavy Forest zajisté je. Policista, který netuší, on prostě ví co náš z řetězu puštěný Bryan provede. Dobrou zprávou je že oddělali Famke, takže snad 4. díl už nebude. Unesení byli v této sérii všichni, někteří i vícekrát. Trošku mě mrzí že Liam dokáže ve spoustě filmů vděchnout život neskutečně zajímavé postavě (viz například Mezi náhrobními kameny), aby se o pár měsící později ztrapňoval v takovéhle konině. 20%

• 9.3.2015  09:22

Bennett Miller netočí zrovna zábavné snímky. Trošku nerozumím vyzdvižení Carellova výkonu, ale proti gustu... Tatum nic nepokazí, ale například je vidět že Ruffalo je jiná výkonnostní liga. Líbila se mě jedině zachycená atmosféra "toho pomyslného čekání na něco". Ale na to abych si tohle pustil znovu to nestačí. Příští Bennettův kousek budu určitě opět pečlivě zvažovat. Netočí filmy pro mě, ale pro Akademii. 60%

• 8.3.2015  08:17

Vyšinutého Samuela by mě mohli servírovat skoro pořád. Ten chlap v sobě nosí TEN svůj nekompromisní pohled stále. Samozřejmě závěr zrovna moc logický není, přeci jen komu z nás by prošlo řízení pod vlivem alkoholu spojené se sražením člověka a následým neposkytnutím první pomoci? Přesto na jedno promítání koukatelná záležitost. 50%

• 6.3.2015  18:16
    Motel (2014)

Sice to není kdovíjaký návrat do první ligy pro Roberta, ale jeho postava má docela švih oproti spoustě jeho rolím z poslední doby. John Cusack v tom hraje žřejmě proto že Nic Cage je už definitivně mrtvý. Nic moc jsem nečekal a k mému velikému překvapení mě film docela i bavil. 50%

• 4.3.2015  07:49

Je docela možné že tohle je nejlepší Moorův film, to ovšem nic nemění na faktu, že není dobrý režisér ani náhodou. Debilně sestříhané scény a hodně neskutečně naivně podaný příběh. Ani Wilson s Hackmanem mě nešmakovali. A tu okatou reklamu na Coca Colu si mohli taky odpustit. 40%

• 3.3.2015  07:14

Prušinovský JE momentálně nejlepším českým filmařem. Takhle přesvědčivě vykreslené charaktery jsme byli zvyklí jako na běžícím pásu sledovat v 80. letech od pánů Menzela a podobných. Kobry a úžovky jsou nikdy nekončícím příběhem. Výkon bratří Hádků by zasloužil nejedno ocenění. "Brášin, víš jak." Tohle je zdánlivě další malý český film, který ovšem ještě vyroste časem. Prušinovský to dokázal. 90%

• 2.3.2015  10:52

Krystalická radost. Pokud mě nikdy nezklame při návštěvě kina Quentin, tak prakticky totéž můžu říci o Vaughnovi. Když jsem se o filmu poprvé dozvěděl, jen jsem kroutil hlavou nad tím, jakou podivnost se to chystá můj oblíbenec zase natočit. Výsledek? Přemýšlím že nenapíšu nic a raději každému, kdo se chce v kině pobavit, doporučím jednoznačně návštěvu. Ale nevydržím. Samuel L. Jackson jako záporák, který nesnese pohled na krev a nelidsky šišlá. Colin Firth neskutečná mlátička. Tady by Neeson dostal neskutečně na čumák. Mladík Eggsy se mě v trailerech vůbec nepozdával, ale volba je to vynikající. Mark Strong jako Merlin trousí ty nejlepší ironické hlášky. Při slíbení análního sexu, za záchranu světa, skandinávskou princeznou jsem se málem posral smíchy. Nejlepší Vaughn a na hodně dlouho můj první letošní favorit na nejlepší film roku. Téměř jistě nejzábavnější. Uvidím jak dokáže na hozenou rukavici zareagovat Quentin, ale vím určitě že Avengers tohle nepřekonají ani náhodou. Kdyby šlo, dám 6 hvězdiček. 100% PS: A tohle celé stálo směšných 81 miliónů!

• 2.3.2015  10:41
    Kalifornie (1993)

Sledovat Brada Pitta jak si neskutečně dává buráckého Earlyho je čirá radost, stejně tak jak věrohodně Julliette dělá hroznou blbku. Dominic Sena natočil asi svůj nejlepší film. Již jen ze své podstaty diváka zajímá v Kalifornii každá následující scéna, protože tuší že se něco zase semele. 70%

• 1.3.2015  09:53

Po odbytí poměrně solidní první hodiny jsem si uvědomil "a o čem bude proboha film teďka". A skutečně dalších několik minut se film trošku vleče, aby se s blížícím se závěrem zase o něco více nadechl. Romantické a slzopudné scény poměrně fungují a tak se divák nějakých těch slziček několikrát dočká. Herci nejsou špatní a ten pravděpodobný oscarový kalkul je zde mnohem méně cítit než třeba v Černobílém světě. 70%

• 27.2.2015  06:40

Druhá světová válka pro děti už zase přestává být zajímavá. Druhý díl byl jakési zjevení, které hlavně v aréně ukázalo v čem mohla být skutečná síla této série. Třetí díl se už zaměřuje vlastně jen na revoluci. Jsou tady asi tak dvě dvouminutové akčnější scény a zbytek vlastně je bezemeoční srágora, ve které se opět bude rozhodovat, který z chlapců to Katniss nakonec udělá. Samozřejmě že zlý Capitol padne. Nemám o tom nejmenších pochyb. Woody dostal všehovšudy dvě scény. Na poslední díl se podívám vlastně jen z povinnosti. Jinak tedy musím uznat, že série je tedy hodně slaboduchá. Tohle vědět na začátku, zřejmě si ušetřím 8,5 hodiny času. 45%

• 26.2.2015  10:55
    Anna a král (1999)

Prakticky nulová gradace a závěrečná akční scéna si vystačí s dvěma mrtvými. Samozřejmě o tomhle film vůbec není. Jedná se o historickou romantiku, na kterou se zpočátku příjemně kouká. Ovšem jen zpočátku. Poté film již víceméně unavuje. Tento historický snímek bych doporučil spíše starším ročníkům. 60%

• 24.2.2015  09:02

Kevin Costner na svých bedrech s přehledem utáhne tenhle sice poměrně dlouhý, nicméně stále zajímavý snímek od kdysi skvělého Andrew Davise. Ashton proti němu vypadá jako takové telátko, tady naštěstí dostal takovou roli, která pokazit snad ani nešla. Možná kdykoliv jindy bych tuhle nacionalistickou srágorku odpálil, ale zrovna mě tak nějak padla do noty. Širé moře já prostě můžu. 70%

• 21.2.2015  11:12

Nebylo to zase tak špatné, ale místy je vidět až přílišná snaha kopírovat hlavně britské postupy (Podfu(c)k). Herecké obsazení je slušné, ale co tam proboha zase dělal Barušel? Toho chlapa nemůžu ani vystát. Na Kurta se neskutečně těším v novém Tarantinovi, který mu dodá opět zašlou slávu. Místy jsem se ve filmu ztrácel. 45%

• 20.2.2015  21:57
    Temný bojovník (2014)

Takže rok 2014 pro Cage, dvakrát odpad, z toho jednou hodně tutovej a špatnej Tokarev. A Outcast byl jako pro někoho dobrej film? Představte si blbý film a vynásobte deseti a přesně to dostanete. Nicu, prober se. Hrát umíš, tak se vyser na tyhle sračky!

• 20.2.2015  13:21
    Past (1999)

Je s podivem jak určité filmy, které divák v době svého vzniku jakštakš zvládal za cenu určitého nadhledu, působí po pár letech naprosto nudně. Past není ani zdaleka povedeným heist movie. Sean Connery prakticky dosluhuje a Catherine sice působí sexy, ale taky místy až nesympaticky. Hra na kočku a na myš mohla být určitě promakanější a hlavně natočená ve větším tempu. 50%

• 19.2.2015  06:42

Sean Anders to se mnou umí. Oba jeho předchozí filmy mě hodně pobavily, takže jsem se těšil co dokáže udělat s touto výživnou látkou.... Samozřejmě nezklamal opět. Druhý díl dává svému staršímu bratříčkovi na prdel naprosto ve všem. Více zábavy, lepší načasování fórů a naši tři dementi jsou ještě blbější. Vlastně téměř jediný rozdíl mezi Šéfy a Blbým a Blbějším je v tom, že tam jsou 2, tady jsou 3. Chris Pine si to neskutečně dává a vstup Christopha Waltze na scénu je nášup jako hrom. Zkrátka po čertech dobře napsaný komediální příběh, který není zase tolik čitelný. Jakýkoliv plán, které naše trio vymyslí se zbortí zhruba do jedné minuty. Jsem velmi nadšený a doufám že 3 bude. PS: Doby kdy druhé díly znamenaly horší kvalitu materiálu jsou zřejmě pryč. Podobné to bylo u Jump Street. Divák velmi rád vidí své staré hrdiny a ti mu důvěru vrací ještě většími vylomeninami. Rada pro diváky, na hodnocení tady moc nekoukejte. 75% určitě.

• 17.2.2015  11:13

Chvilku mě trvalo než jsem si uvědomil že nemůžu chtít přeci po blbcích abych dostal inteligentní film. Jsem proto nadšený že Harry a Lloydem neprodělali žádný progres a žádné extra porce rozumu se jim nedostalo. Potěší závěrečné titulky pro pamětníky, stejně jako potitulková scéna s Vazbičem. Třetí díl prosím klidně i dříve než za 20 let. 70%

• 16.2.2015  12:33
    Whiplash (2014)

Naprosto poprávu jeden z nejlepších loňských filmů. J.K. Simmonse považuji již léta za skrytý herecký poklad. Co mě ovšem hodně překvapilo byl soustředěný výkon jistého Milese Tellera, který dokázal hodně zajímavě prodat postavu typu "jdu nahoru, prožiju pád, abych se zase mohl vydrápat až na vrchol". Závěrečné hudební číslo bych označil za grandiózní vyvrcholení se vším všudy. 90%

• 16.2.2015  12:28

První díl měl atmosféru jako řemen. Tady toho mrazení zase tolik není a spíše se jedná temnější thriller ve stylu Cronenbergovy Dead Zone. Nathan Fillion se nehodí do podoného typu filmu ani náhodou. Ten smutek ze ztráty blízkých nejde věřit. 50%

• 14.2.2015  09:30
    Vice (2015)

"To nebylo špatné na robota." YES! taková hláška na závěr se vždy hodí. Brian A. Miller, kamarád Bruce Willise se podíval na Ostrov a napadlo jej že by mohl natočit nový film o umělých bytostech. Zpočátku solidní atmoška, která se ovšem s blížícím se koncem totálně rozpadá. Závěrečné akční inferno v bude VICE budiž jasným důkazem. Tentokráte to máte za 40%, pane Miller.

• 13.2.2015  19:41
    Birdman (2014)

aneb co vše musí vyhaslí herci absolvovat, aby si jich ještě někdo všimnul. Keatona i Nortona považuji oba za herce, kteří mě sice nikdy nezklamali, nicméně se o nich nedá říct že se momentálně těší obrovské popularitě. Což je samozřejmě velká chyba, protože oba jsou to vynikající herci. Hlavně tedy Norton dokazuje svou genialitu po většinu času kdy dostává prostor. Birdman je místy hodně solidní psycho, kamera nedává odpočinout a za střihaře vlastně ušetřili. Iňarritu mě minulým filmem hodně zklamal. Birdmanem se vrací ovšem zpátky do sedla. 80%

• 12.2.2015  10:53

Mnohem slabší odvar toho co nám dodává Marvel zhruba 2x ročně, takže je mě opět záhadou, stejně jako už několikrát v poslední době, zdejší vysoké hodnocení. Úžasňákovi skvěle bavili, byli dospělí, tohle často nebaví a je to natočené pro malé děcka. Baymax taky není zase takový frajer jak v traileru sliboval. Velká šestka je prostě pokus o superhrdinský animák se vším co k tomu patří, bohužel nepřidává vůbec nic navíc. Společně s druhým Drakem další letošní zklamání. Možná jsem už opravdu trošku starej. 60%

• 10.2.2015  06:32
    Soudce (2014)

Oceňuji že se Downey snaží narozdíl od Deppa nezaškatulkovat jen do jedné role. I přesto ovšem často jeho Hank Palmer až nápadně připomíná Tonyho Starka, hlavně tedy v kecacích scénách. Společně s Duvallem podává poměrně přesvědčivý výkon, nicméně film je natolik dlouhý až je často nudný. A na "překvapivý" verdikt zase až tak moc nedojde. Dalo by se vlastně říct, že to celé soudní drama vlastně skončí přesně tak jak všichni očekávají. Nečekejte tedy nic podobného co předvedl Kevin Costner v JFK nebo Al Pacino v ...And Justice for All. David Dobkin není Sidney Lumet a nikdy ani nebude. Pár zajímavějších scén ve 140 minutovém gigantu nic neznamená. 60%

• 9.2.2015  10:55
    Slídil (2014)

Důkaz o tom do jakých sraček se lidstvo vlastně dostalo. Milovníci zpráv dnes již nejen na Nově zřejmě tuto krutou satiru nepochopí. Gyllenhaal naprosto zdrcujícím způsobem válcuje hereckou konkurenci. Ten chlap je prostě ďábel a umí to fakt prodat. 80%

• 9.2.2015  10:45

Malý nicméně velmi zajímavý film. Poslední scéna mě šrotuje v hlavě doteď. Miluju tyhle filmy, které pokládají vlastně nejdůležitější životní otázky. 80%

• 5.2.2015  06:50
    Interview (2014)

Hodně mě to připomnělo Cohenova Diktátora, ale spíše jen volbou tématu. Jinak se jedná o klasickou taškařici dua Franco/Rogen pod dohledem Evana Goldberga. Umně se to celé trefuje do fenoménu Talk Show a díky překvapivějšímu příběhu to nenuní ani chvilku. Těžko bych dokázal vyzdvihnout nějaký exkluzivní vtípek, spíše jsem měl po značnou dobu široký úsměv na tváři. Závěrečné čtení z Unexpected Journey nenechá jediné oko suché. Hodně potěší že soundtrack obsahuje kromě ohrané Firework od Kate Perry perlu v podobně Wind of Change od Scorpions. Ještě doteď si pamatuju co se mnou tahle písnička dělala na začátku 90. let. 70%

• 3.2.2015  07:42

V poslední době si režiséři nějak oblíbili točit filmy vlastně o sobě samých. Nechávají často nahlédnout diváky ce se ukrývá pod pokličkou. Divák se tak jen nestačí divit, jak hodně vzdálená realitě vlastně hollywoodská smetánka je. Z herců nejvíce zajímavý výkon předvádí Julianne Moore, která se nebojí ani vysedávájí na hajzlíku. Že je na konci umlácena zlatou soškou, snad nikoho už ani nemůže překvapit. Tihle predátoři se totiž žerou navzájem. Cronenberg po dvou nepovedených výpravách, opět zaujal. 60%