Xmilden

Bad Mother Fucker

Yahoo: Xmilden

• 2.9.2014  06:42
    Sousedi (2014)

Z tohodle se klidně mohl stát časem kult ve stylu Superbad. Bohužel někomu jakoby po 30 minutách došly nápady a přišlo na řadu povinné moralizování. Některé scény jsou skvělé (kondom, De Niro párty), některé (hlavně dialogy mezi Macem a Kelly) dost o ničem. Určitě bych se nejedná o nějakou bitvu o ulici. Užil jsem si každou Efronovu scénu. Od určitého momentu to prostě chtělo více pařit a méně polemizovat o smyslu života. 60%

• 1.9.2014  07:12

Poslední pohádka českého pohádkového klasika Bořivoje Zemana. Neumím si představit kdo by "Hloupého" Honzu dokázal ztvárnit věrohodněji než Jirka Kornout. Bohužel asi v 50 minutě vymizí zcela nepochopitelně asi na 25 minut z plátna, což je veliký problém, protože na celé se to dobře kouká hlavně díky jeho postavě. Petr Nárožný opět vynikající.....60%

• 30.8.2014  14:20

Podobně jako Lego i tento animák rozhodně potěší. A to nejvíce svou chytrostí. Musím uznat že mě svět, ve kterém pes může adoptovat lidské dítě velmi zaujal a určitě bych se případnému pokračování ani trošku nebránil. Rob Minkoff příjemně překvapil. 80%

• 30.8.2014  14:17

Britský suchý humor v každé vážnější situaci považuji osobně za jednu z nejlepších věcí na světě. Nicméně od Rowana Atkinsona budu mít přecejen raději jeho eskapády Mr. Beana. Patrick Swayze nicméně přinesl do filmu o jedné hodně nekompromisný uklizečce příjemné osvěžení. 60%

• 27.8.2014  17:17

Přemýšlím co se na tom lidem vlastně může líbit. Mizerně zahrané nesympatické postavy. Příběh tak akorát na nasrání a krajně nevěrohodný. Ruku na srdce koho by dokázal Aaron Paul přesvědčit že doopravdy skočí. Dále se k tomu nebudu vyjadřovat. 35%

• 21.8.2014  21:23
    Dvojník (2013)

Nikdy jsem podobné prostředí ve filmu neměl rád, proto se mě nikdy nezalíbila například Amerika s Martinem Dejdarem. Nepochybuju o tom že Richard Ayoade natočil přesně takovou vizi, kterou si vysnil. Jenže tohle jde zcela mimo mě. Nicméně zajímavé, ale nikdy více. 40%

• 21.8.2014  18:25

Frank Coraci je vlastně takový americký Zdeněk Troška. Příběh určitě neurazí, je to celé miloučké, střídají se srdcervoucí kukuče s ufňukanými, jenže úroveň vtipu je zaseknutá někde na pomezí 3. třídy základní školy. Tak nám Adam Sandler jezdí na pštrosovi, no a co? Romantika začne částečně fungovat až na konci a Adam Sandler mě celý film připadá jako by ho to celé ani trošku nebavilo. 45%

• 21.8.2014  11:36

Stejně jako první díl i tenhle je hrozně nevyrovnaný. Závěr je již totální chaotický bordel, kde každý mele páté přes deváté. Škoda že divák nemá možnost sledovat pouze one man show Marlona Wayanse, který nabízí celou řadu skvělých scének. Jednoznačně vládne souboj s živým kohoutem a výborné situace přichází i z jeho vztahu s panenkou Anabelle. 40%

• 19.8.2014  11:25
    Twister (1996)

Ikonický zástupce katastrofického žánru druhé poloviny 90. let. První zničili planetu na Den Nezávislosti emzáci a poté pustošil Oklahomu Twister. Ani jeden z filmů pro mě dneska už zase tolik neznamená a na prdeli z něj určitě nesedím. Nicméně hlavně na Twisteru oceňuji hlavně fakt že s přibývajícími minutami táhne do děje stále silněji. Helen Hunt ani Bill Paxton nejsou zrovna ukázkoví blockbusteroví herci. V remaku budou zcela určitě hrát Zac Efron s Milou Kunis. PS: P. S. Hoffman je neskutečnej boreček! 75%

• 19.8.2014  11:16

Schválně kolik herců si umíte představit na Hardyho místě. Ivan Locke jedné noci vezme vůz, telefon, svůj seznam věcí, které musí udělat a vyrazí směr Londýn. Divák má to štěstí že cestu absolvuje s ním a může přemítat zda-li by neudělal některé věci jinak. Tom Hardy o sobě dal zase jednou pořádně vědět. 75%

• 14.8.2014  12:12

Kouzlo Sběratele kostí se s přibývajícími léta a samozřejmě s vědomím, že víme kdo je vrah vytrácí. Dneska již tedy žádná světoborná záležitost, ale spíše solidní detektivka s toporně hrající Angelinou a scénáristicky přeleželým Denzelem. 60%

• 12.8.2014  06:54

Vlastně jsem začal pochybovat k čemu potřebujeme nové Star Wars, když studio Disney přelilo koncept Star Wars do Sráčů Galaxie. Omlouvám se že jsem sprostý, ale v kině mě přecejen čekalo dvouhodinové utrpení s přístupností batolat. Kdy vlastně skončí tohle věkové řádění? Proč někdo nebouchne opět do stolu a nezařve "Pojďme to dělat jinak, dospěleji." Opravdu lituju že mě není ještě 12 a nikdy předtím jsem Star Wars neviděl. To bych se při pohledu na mluvícího mývala nebo Groota rozplýval blahem. Trailer bohužel použil ty nejlepší scény, které jsem si vlastně pouze zopakoval. James Gunn pro mě minulým superhrdinským filmem znamenal režiséra s koulema. Bohužel, očekávání nesplnil. Zjišťuji že celá druhá generace Avengerovského universa jde do kytek zhruba podobně jako Pixarovky. Druhý Thor mě třeba v kině solidně štval. Nejvíce u Marvelu oceňuji lidské postavy. Captain Amerika jde pro mě zajímavým směrem, na Iron Mana se vždy budu také těšit. Downey je hláškař, který utáhne film spolehlivě. Navíc představuje běžného smrtelníka, který si navlékne brnění a jde na věc. Strážce opravdu ne! Zmizeli z mého zorného pole. A určitě neplánuji jít na druhý díl, stejně jako na dalšího Spideyho nebo Thora. Hodně se bojím co provedou s týmovkou Batman/Superman. Přestal jsem se těšit na Avengers 2. Začněte točit opravdu dospělé filmy nebo je alespoň prosím dávejte později na Blue-ray verze. Není přece problém sestříhat příběh i mnohem temněji a přidat do toho nějaké to úmrtí. Zajímavé je že světy se tady chtějí likvidovat lusknutím prstu v každém filmu, ale mrtvola leží zásadně hubou k zemi. PS: Hodnocení filmu tady na stránkách považuji vlastně za největší vtip v souvislosti s tímhle filmem. U mě 50%. Otevřete oči, kolegové!

• 10.8.2014  21:41
    (Ne)zadaní (2013)

Nakonec si tedy (Ne)zadaní svou třetí hvězdu zasloužili, ale bylo to tedy vážně o chlup a nebýt závěrečného čtení, tak by mě v hlavě utkvěl hodně nepochopitelný a nepravděpodobný dějový zvrat při záchodové scéně, kterou si scénarista tedy značně snažil ulehčit práci. Film nabízí prvních 30 minut hlavně postavy, které chodí a pijí kafe, povídají si v kavárně a pijí kafe a pak spolu ještě jdou na kafe. Každá kávová scéna, a je to opravdu asi každá scéna ve filmu, končí zavěrečným zvoláním že je někdo idiot. Naštěstí pro film, Zac Efron vytáhne umělého kokota a Imogen Poots má velmi krásné oči. 55% PS: nevím jestli bych někdy toužil se milovat v New Yorku, poněvadž ti lidi se v posteli milují zásadně oblečení.

• 10.8.2014  18:47

Jarmusch mě prostě nějak tou svojí pomalostí snad i sere. Beru, je to umělec, je jím zcela bez debat. Jenže já taky potřebuju, aby ve filmu nastalo čas od času alespoň nějaké napětí. Tyhle melancholický záležitosti nejsou pro mě. Nechci svým hodnocením fílm zbytečně shazovat. Koukalo se na to poměrně solidně, protože zde zní zajímavá hudba, herci jsou přesní, záběry nabídnou poetiku. Ale není zde nic kvůli čemu bych si film někdy toužil pustit znovu. Dokonce přemýšlím jestli mě i více nebavila Hranice ovládání. 50% PS: Tilda je o 20 let starší než Tom, přitom rozdíl mezi nimi vypadá na plátně tak na maximálně 10 let, smekám!

• 10.8.2014  10:28
    Kat (2004)

Někdo si zapomněl vzít do střihačské nůžky a tak se první hodina neúměrně vleče. Úvodní půlhodinka je hudná až to bolí. Thomas Jane má v sobě minimum charismatu a John Travolta nepředvádí kdovijaký herecký koncert, takže to spíše vypadá jako by se v tomto filmu ocitl omylem. Postupem času se situace přecejen zlepšuje a divák je svědkem i povedených scén. Jednoznačně vede scéna s ruským zabijákem. Závěrečné akční inferno, které Frank rozpoutá, přichází bohužel pro mě již pozdě. Z Punishera má člověk dojem, že má schopnosti vyřídit ty amatérské záporáky během pár minut. 55%

• 6.8.2014  16:32

Nevím, nevím jestli bych na tohle zvládnul koukat v kině. Myslím že druhým dílem Marc Webb na nějakou dobu odstřelil odhodlání studia vystavět kolem Petera Parkera univerzum, které má například Marvel v Avengers. Druhý díl působí vlastně jako takový špatný vtip, opět se zde najdou některé solidní scény, ale celé to drží při sobě asi jako suchý písek. Nevím kde všude začít s kritikou. Romantická linka po většinu filmu nefunguje. Komiksová linka kdy proti Spíďovi vlastně stojí dohromady 3 padouši také ne. Kde je charisma, které měl Octopus, kde je zlomený Sandman, kde je přemotivovaný Green Goblin. Uznávám nakonec právě mladší verze Goblina tady trošku zachrání akční složku, přecejen souboj ve věži není zase tolik špatný a má i "překvapivé" a silně natočené vyústění. Po většinu času se plká, konspirační téma mě moc nebere a tajemná kabela ve skříni je mě ukradená. Můj názor je takový že třetí díl by v současné chvíli tenhle Teen Spidey nerozdýchal. Bude to chtít setsakramensky kvalitní příběh anebo začít za 10 let zase od píky a určitě bez Marca Webba. PS: Podruhé se mě film líbil překvapivě více než jednička. 60%

• 31.7.2014  22:40
    Kalamita (1980)

Závěrečná kalamita přichází příliš pozdě. Scénář extrémně špatný, až žádný. Vlastně nevím o co ve filmu jde. Promiň Bolku, není to tvoje chyba. 55%

• 31.7.2014  16:15

Závěrečná přestřelka je masakrální. Zbytečné se ukázaly úvahy o tom že bych se do té doby mohl nudit. Wild Bunch se film nejmenuje jen tak pro nic za nic. Sympaťáky byste hledali marně. Film je správně špinavý, nelítostný a krutý. William Holden skvěle padne. A také dostaneme odpověď na to, jak by skončili Butch Cassidy a Sundance Kid, kdyby měl střihač v jejich filmu pořádný koule.

• 31.7.2014  09:32

Casting je výborný. Jak Douglas, tak Bean se pro podobné role snad narodili. Bohužel thriller nezvládne svou zpočátku slušně budovanou zápletku a s blížícím se koncem kupí jednu chybu za druhou. Nicméně podobné filmy to mají těžké hlavně v tom, že jsou prakticky na jedno podívání. 60%

• 30.7.2014  14:47

Ještě že máme v San Francisku starého dobrého Harryho Callahana, který by osazenstvo této nudné kriminálky s chutí vystřílel a ještě by použil nejednu ostřejší poznámku na účet pana řeziséra Yatese. Co tohle mělo znamenat? 78% je docela blbost, i když je možné že každý automaticky zvedná hodnocení filmu o 20% hodně slušnou automobilovou honičkou. Mimoto toho snímek zase tolik nenabízí a já se upřímně nemohl dočkat jeho konce. Měl jsem možná zbytečně velké oči, ale Bullitta si už znovu opravdu nepustím. 55%

• 29.7.2014  10:58
    Horem pádem (2004)

S odstupem času poměrně zřetelný důkaz o tom že Hřebejk umí točit zajímavé filmy, které rozhodně mají co říct. Hřebejk nechá situaci prostě rozehrát a vhodí do ní většinou dva nebo více herců aby se s ní nějak vypořádali. Scény správně gradují a například o humor se zde stará vedle Jaroslava Duška hlavně dvojice zlodějíčků Marek Daniel, Pavel Liška. Dlouho jsem hledal k Horem Pádem cestu. Nakonec jsem ji našel. 70%

• 28.7.2014  15:11

Sympatické sportovní drama z prostřední středoškolského fotbalu. Cruise jako namyšlený spratek, Lea Thompson odhalující své nejen herecké přednosti a nevábné okolí pennsylvánských oceláren. 55%

• 28.7.2014  09:24
    Armageddon (1998)

"I could stay awake just to hear you breathing, Watch you smile while you are sleeping, While you're far away and dreaming, I could spend my life in this sweet surrender, I could stay lost in this moment forever, When every moment spent with you is a moment I treasure. I don't wanna close my eyes, I don't wanna fall asleep, Cause I'd miss you babe, And I don't wanna miss a thing, Cause even when I dream of you, The sweetest dream would never do, I'd still miss you babe, And I don't wanna miss a thing." ....Slzy tam samozřejmě byly. Paradoxně se mě dneska film líbí ještě více než kdysi. Ten tah na bránu a neustálé stupňování tempa je neskutečné. Dneska by podobný film nebylo možné natočit pod 3 hodinovou stopáž. Bay to stihnul odvyprávět za 140 minut. A to tam ještě narval asi tisíc explozí na asteroidu. 90%

• 28.7.2014  06:47
    Ostrov (2005)

Bay přináší áčkový příběh s poselstvím. Já se u jeho filmů chci v prvé řadě vždy skvěle bavit. Nic proti Ewanovi, ale v mých očích asi jen těžko překoná takové bouchače z minulosti jako Cage, Willis nebo Smith. Zkrátka Ewan akční film neumí utáhnout a ani nemůže. Celý příběh není postaven tentokráte na akčních scénách, přestože tedy jedna se zde vyskytuje a je opravdu skvělá. Jen přiblížím, Místo: dálnice, dvojice hrdinů prchá na nákladním autě, které veze vlakové nápravy. Nemusím připomínat, že se podaří tyto nápravy shazovat dolů a že bude několik aut zlikvidováno. Ty srážky stojí prostě za to. Chvílemi se ale malinko nudím. Uprchlický thriller Bayovi svazuje trošku ruce. Nemá se moc na čem vyblbnout. 65%

• 27.7.2014  11:37
    Mizerové II (2003)

Ano, takhle vypadá totální akce! Střílí se vlastně skoro při každé příležitosti. Auta a dokonce i loď lítají po dálnici. Kočky a leguáni zlikvidují detektory pohybu. Mrtvoly tlustých lidí se válejí po ulicích. Peter Stormare hraje notně pošahaného Rusa, jehož parťáka rozřežou v kuchyni. Krysy šoustají na misionáře.... Cokoliv co člověk považuje za letní blockbusterovou akční zábavu, tady opravdu najde. Michael Bay v době, kdy mu nápady rozhodně nechyběly. Opět nechá vybuchnout vše co mu příjde pod ruku, zase hodí do placu záběr rotoru helikoptéry ve slunci a dává na odiv skvělou točivou scénu, přímo uprostřed přestřelky. Baye máme rádi, potřebujeme jej, kdo jiný by nám tyhle pitominy servíroval jako na stříbrném podnose. Jestliže první díl herecky více táhl Lawrence. Tady je to výraznější Smith. Druhý díl se zpočátku rozjíždí poněkud ztuha, ta lehkost jedničky je pryč, nicméně na závěr divák málem uroní slzu nad tím, že se musí s Mikem a Marcusem na nějaký čas rozloučit....Bad boys, bad boys whatcha gonna do? Whatcha gonna do when they come for you? 80%

• 26.7.2014  12:18
    Mizerové (1995)

...a světlo světa spatřil Michael Bay! Dálniční honička, stále najíždějí kamera, pohled zespodu na letadlo, zapadající slunce, a mnoho dalších. Plus navíc skvělé duo Lawrence/Smith, které by se určitě dostalo do trojice mých nejoblíbenějších v žánru buddy movie. Akce sice malinko skřípe, ale vše nám bohatě vynahrazuje vynikající humor. Pravděpodobně s Posledním skautem nejvtipnější akční film. 95%

• 24.7.2014  20:17

Terry Gilliam natočil pro mě často nepochopitelné filmy (Brazil, Imaginárium), ale také natočil 12 opic. Bratři Grimmové nedopadli zdaleka tak špatně jak zdejší hodnocení vypadá. Nápadů je poměrně hodně. Dojem kazí slabší triky, s kterými si ovšem Terry nikdy zase tak moc hlavu nelámal. Skutečně to hodně balancuje mezi komedií a hororem. Atmosféra vesnice a lesa by se klidně dala zaměnit s Ospalou dírou. 65%

• 24.7.2014  17:11
    Král Artuš (2004)

To jsem si mohl myslet že je pod tímhle podepsaný Jerry. Celý film jsem marně hledal nějakou krev nebo snad setnutou hlavu či končetinu. A to je příběh dle legendy situován do 5. století, tedy doby, která jistě nebyla procházka růžovou zahradou...... filmový příběh není napsaný nejhorší, herci byli vybráni bych řekl znamenitě (za všechny je potřeba zmínit nezapomenutelného Stellana Skarsgärda), přesto jsem si moc nepochutnal. Kdo chce dostat upřímnou historickou řežbu nechť raději přesedlá na Statečné srdce, popřípadě Gladiátora. 55%

• 24.7.2014  10:16

Tohle se mě bude těžko hodnotit. Filmu ubližuje hlavně těch 130 minut, které opravdu netuším kde se vzaly a v druhé řadě některé dialogy musel psát nějaký génius. Naproti tomu honičky jsou natočeny skvěle a první hodinka není vůbec špatná. Bohužel ta rozvleklost se projeví hlavně v druhé polovině. Srovnávat tohle se sérií Rychle a zběsile bude asi každej. 60%

• 24.7.2014  00:26

V kině mě pokazil zážitek dle mého hodně nešťastný happy end. Přecejen člověk byl připravený na podobný úder lidstva jako v Dnu Nezávislosti. Nu což. Úvodní půlhodina je naprosto skvělá. Cruise dokáže vdechnout život další výrazné postavě. Spielberg dávkuje a stupňuje tempo. Trošku škoda že film je malinko co do síly jednotlivých scén nevyrovnaný. Nejsilnější scény: první útok, odstranění Tima Robbinse. 80%