Čas armagedonu (2022)

Kluci mají své sny, které si dlouho nechtějí nechat vzít. Někdo pro ten svůj sen udělá více někdo méně. Armageddon Time určitě spíše slabším kouskem ve filmografii Jamese Graye, ale to vůbec neznamená, že by se mělo jednat o slabý film. Ani bych se nedivil, kdyby se mělo jednat o osobní vzpověď pana režiséra. Anthony Hopkins předvádí opět skvostný výkon, stejně jako Michael Banks Repeta. 65%

Medená veža (1970)

Slovenský velkofilm z krásného prostředí Vysokých Tater. Vřele doporučuju. Nerozumím tomu, že na Slovensku vzniklo něco takového a mělo to bylo po celou dobu ukryto. Děkuji chlapcům z Moviezone, že mě film naservírovali až pod čumák. 85%

Šťastně až do smrti (2022)

Šťastně až do smrti ...,ale rozhodně ne v Dánsku. Kde policisté nedokáží vyšetřit ani takto zjevné kriminální zločiny a na konci jen prostě pokrčí rameny, že si prostě neví rady a hotovo. Musím filmu přiznat hodně solidní první polovinu, kterou ovšem naprosto zlikviduje nelogická druhá. Ten chlap snad ani neměl nikoho rád a už vůbec neměl po ruce žádný plán. Ještě že měl k ruce tak šikovnou žena, která to vše vymyslela za něj. Klidně se film mohl jmenovat "Mouchy snězte si mě." 55%

48 hodin v Paříži (1988)

Nebavilo mě to kdysi a nebavilo mě to ani včera. Fordovo pátrání po manželce je jeden z jeho slabších filmů. S podivem tohle natočil často skvělý Polanski. Zřejmě měl na Francouze pan režisér pifku, protože je vykreslil v těch nejhorších barvách. 50%

Chyby (2021)

Chybu jsem rozhodně neudělal a i tentokrát jsem plně důvěřoval že Prušinovský svůj film bez nějakých hereckých hvězd zvládne a ... zvládl. Tohle přesně dělá velkého režisérem, když se obejde bez castingového dopingu a plně si vystačí s příběhem. Tentokráte se pohybujeme v ještě sociálně slabší společnosti než u Úžovek. Hlavní hrdinka kdysi natáčela filmy pro dospělé a její nový přítel pro změnu často chlastá až do mrtva. Kolem dokola, aby člověk pohledal nějakou trošku sympatickou postavičku. 75%

Válečné hry (1983)

Taková ta správně poctivá osmdesátková záležitost, kdy se sympatické postavy z jednoho malinkého amerického městečka stanou aktéry velikého dobrodružství. Broderick mě poprvé v životě absolutně nevadil. 65%

Jan Žižka (2022)

Jákl se možná může opájet nějakou historickou věrohodností a že například ve Statečném srdci měli Skotové kilty, dříve než se začaly nosit. Jenže právě díky těmto věcem divák velmi snadno rozezná kdo je kdo uprostřed válečné vřavy. U Jana Žižky jsem byl absolutně zmaten, kdo s kým a kdy. Přišlo mě že celý film se stále jen intrikaří a pořád někdo někoho zrazuje. Jak se říká, "bol som z těho volaký zmatěný." Každopádně je potřeba ocenit Jákla že to zkouší prostě úplně jinak než většina ostatních tvůrců. Jestli se na to dá nebo nedá dívat je už pak věc trošku jiná. 40%

Minamata (2020)

Johnny Depp se snaží vymatit ze sebe snaží smýt pirátský nános a nakonec se mu to i částečně daří, hrát určitě nezapomněl. O katastrofě v Minamatě jsem neměl tušení a jsem rád že díky filmu jsem na ni byl upozorněn. Oceňuji že nadbytbytečný patos zde není obsažen. Film je japonsky uctivý a nakonec si svou třetí hvězdu zaslouží. 60%

Bullet Train (2022)

Proč je Bullet Train peckoidní? Protože Brad Pitt, ten člověk má prostě charisma jako kráva a co je nejdůležitější, tak prostě je to neskutečnej sympoš. Celkově casting na jedničku. Pokud Aaron Taylor-Johnson nedostane příštího Bonda budu fakt smutnej. David Leitch vzal hodně vymazlenou akční předlohu a opět nezklamal. Už minulosti třeba vyloženě potěšil druhým Deadpoolem, ale potvrzovat kvality je vždy těžší než jednou překvapit. Možná nejzábavnější film roku 2022 a to se prostě počítá. 85%

Šílená noc (2022)

Kříženec prvních dvou Smrtonosných pastí, kde úlohu Johna McLeana plní Santa Klaus. Je to praštěné, krvavé a ne úplně zábavné, jeden ze slabších Wirkolových kousků, ale ve spoustě ohledů to strká současný mainstream vklidu do kapsy. 70%

Časové pásmo bylo změněno