Díra u Hanušovic (2014)

49% beru jako důkaz toho že lidé se stále ještě nenaučili akceptovat současnou tvorbu, která k mému úžasu, často není vůbec špatná. Krobot sehnal hooodně kvalitní tým herců a k jeho cti slouží například fakt, že moje otázka těsně před koncem zněla "Není tohle Vilhelmová?". Herci předvádějí milimetrově přesné výkony a hrají postavy tak jak jsou na papíře napsané. 70%

Divočina (2014)

"V nohách mám už tisíc mil stopy déšť a vítr smyl .... Těch tisíc mil těch tisíc mil, má jeden směr a jeden cíl....." Tak přesně tohle si mohla hlavní hrdinka po své životní cestě zpívat. Velmi zajímavý film, který alespoň minimálně jednoho odvážlivce z deseti donutí zvednout prdel od televize, vzít si na záda tu nejtěžší krosnu na světě a jít do světa. Najít tam zase zpátky sám sebe a přestat se zaobírat nedůležitýma blbostma dnešní doby. 70% PS: Pokud něco vyloženě zamrzí, tak fakta ... https://cs.wikipedia.org/wiki/Pacific_Crest_Trail

Divoké historky (2014)

Šest povídek různých délek. První letadlová: 60%, Druhá v restauraci: 50%, Třetí na silnici: 100%!, Čtvrtá s Pyrotechnikem: 70%, Pátá s hledáním viníka: 80%, Šestá na svatbě: 60%. Suma sumárum to máme: 70%, přestože příběh na silnici nemá vůbec konkurenci. Ten by si zasloužil i mnohem víc a možná i samostatný film.

Dlouhá cesta dolů (2014)

Přemýšlím co se na tom lidem vlastně může líbit. Mizerně zahrané nesympatické postavy. Příběh tak akorát na nasrání a krajně nevěrohodný. Ruku na srdce koho by dokázal Aaron Paul přesvědčit že doopravdy skočí. Dále se k tomu nebudu vyjadřovat. 35%

Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana (2014)

Podobně jako Lego i tento animák rozhodně potěší. A to nejvíce svou chytrostí. Musím uznat že mě svět, ve kterém pes může adoptovat lidské dítě velmi zaujal a určitě bych se případnému pokračování ani trošku nebránil. Rob Minkoff příjemně překvapil. 80%

Dovolená za trest (2014)

Frank Coraci je vlastně takový americký Zdeněk Troška. Příběh určitě neurazí, je to celé miloučké, střídají se srdcervoucí kukuče s ufňukanými, jenže úroveň vtipu je zaseknutá někde na pomezí 3. třídy základní školy. Tak nám Adam Sandler jezdí na pštrosovi, no a co? Romantika začne částečně fungovat až na konci a Adam Sandler mě celý film připadá jako by ho to celé ani trošku nebavilo. 45%

Drákula: Neznámá legenda (2014)

To se zase jednou vysokorozpočtový Hollywood vyznamenal, když dal látku, která nejde pokazit, naprostému začátečníkovi, takže se dostavil hodně rozpačitý výsledek. Luke Ewans představuje snad jedinou silnější stránku v tomto krajně nesmyslném příběhu, který hlavně s blížícím se koncem předvádí jeden kolaps za druhým. Závěrečná scéna, kdy Charles Dance prohlásí že Let's the games begins snad ani nemůže být myšlena vážně. Přestože je příběh hodně béčkový, minimálně zpočátku si mou pozornost určitě zasloužil. Škoda že studio nedohlédlo na to, aby vznikl ambicióznější projekt. 50%

Druhá šance (2014)

Že do toho Seveřani umí šlápnout je dosti známá věc. Dokonce bych se dokázal označit za diváka, co leccos snese a už má nakoukáno, ale stejně mě Susanne Bier dokázala bezproblému nakopat ciferník. Nikolaj Coster-Waldau předvádí životní výkon. 75%

E.A. Poe: Podivný experiment (2014)

Škoda že ze sebe film ve finále udělal něco na co neměl. Solidní nápad, ve kterém se zřízenci vzbouří proti svým lékařům je tak trošku znehodnocen. Takhle vlastně už nikdo neví kdo je vlastně kdo. Herecká sestava se sešla exkluzivní, nicméně šlo to celé udělat mnohem lépe. Potenciál zajisté byl. 60%

Elitní zabiják (2014)

Jednou si takhle večer projíždí televizní kanály jistý Brian A Miller a zničehonic jej zaujme chlápek, který běhá po Francii a mlátí Albánce, aby získal zpět svou dceru. Tenhle Brian hned na druhý den nakluše za nejbližším producentem a svěří se mu se svým večerním zážitkem. Simsalabim a z Francie je New Orleans, z Albánského šéfa Bruce Willis a z Liama Neesona vyhořelý Jason Patric. Musím si dát bacha na chlápka, který MÁ TETOVÁNÍ, v nejbližším autoservisu, protože by mě mohl zabít na milion způsobů a to nejen tím že by mě předal fakturu za opravu auta.... Bože dohlídni prosím, aby v podobných filmech už přestal hrát, pro mě kdysi největší frajer, Bruce Willis. Během psaní tohoto komentáře přemýšlím jestli se mě v Princovi vůbec něco líbilo, ale nedokáži na nic přijít. 20%