Vzteklej pes a Glorie (1993)

Zvláštní nevtipná komedie, ve které Bill Murray ukazuje trošku jinou hereckou tvář než v jaké jsme zvyklí jej běžně vídat. De Niro si hlídá svůj poloautistický výraz a do toho všeho mu zamotá hlavu Uma Thurman. Poprávu trošku zapomenutý film. 55%

Ghoul (2015)

Čekal jsem jak se naše země popere s trošku netypickou tématikou a bohužel docela zklamání. Přitom téma a příběh dávaly poměrně dlouhou dobu důvod k optimismu, bohužel je to ovšem s blížícím se koncem neskutečně chaotické a ve finále i trapné. Při pohledu na posedlou Innu jsem měl tendenci se smát. Při spoustě napínavějších scén, kdy něco odněkud vyskočí, někdo filmaře honí, oni se někam dívají není dohromady nic vidět. Jákl měl ambice, ale ty nenaplnil. 40% za občasnou napínavost.

Plán útěku 3 (2019)

Po minulé hrůze přichází o něco menší hrůza. Stallone už se zřejmě otrkal a bojím se že mu pobyt v těchto céčkových vodách zalíbí. Příběhově je to opět docela bída, opět je jasné že chlebodárci jsou z Číny, ale právě ti mají na svědomí občas solidní rvačku. Zvláštní je že se zcela upouští od nějakého promakaného útěku z vězení. 30%

Dálniční hlídka (2019)

Sehnat Costnera s Harrelsonem a učinit z nich bývalé kovboje, kteří mají za úkol dopadnout Bonnie a Clydea a natočit o tomhle vlastně průměrnej film je svým způsobem umění. Mám pocit že tohle měla být adrenalínová, hláškama nacucaná pecka, ve které budou naši dva stárnoucí hrdinové cedit jedno moudro za druhým. 60%

My (2019)

Přesah jsem nehledal a Us jsem si užil. Minulé Uteč nebyla náhoda. Jordan Peele rozhodně točit umí. Tentokrát je příběh o dvojnících mnohem hororovější. Nejvíce mě bavila postava pana Wilsona. Jeho hlášky a občasné shrnutí událostí jsou přímo smrtící. 70%

Král psanec (2018)

Kdepak bojové scény se nepovedly, jsou hodně nepřehledné a Chris Pine se první polovinou snímku tak nezúčastněně proplíží. Skvělý výkon opět podal jako vždy vyšinutý Aaron Taylor-Johnson. Čekal jsem bezesporu lepší film s uvěřitelnějším příběhem. Statečné srdce 2 se opravdu nekoná. Netflix se mohl více vyřádit. Asi stačilo kdyby hlavního hrdinu hrál nějaký mega bourák. PS: Při druhém sledování hlásím vše v pořádku :) 70%

Captain Marvel (2019)

Po dlouhou dobu příjemný devadesátkový origin. Marvelovský vesmír se začíná stále více nafukovat a díky Carol Danversové obsahuje i superhrdinku, která je mnohem mnohem mocnější než nějaký Captain America s Hulkem i Iron Manem dohromady. Thanos se má určitě na co těšit ve finálním zúčtování. Tyhlety návraty do minulosti můžou v budoucnu znamenat dost zajímavé zpestření celého universa, ale minimálně by se Kevin Feige neměl dopustit chyb, které udělali X-Meni. Tam těch časových hrátek bylo již přes příliš. Něco mě ale říká že Marvel si to v pohodě uhlídá. Film zase úplná pecka není, miliardu vydělal a za pár let si na něj prakticky nikdo nevzpomene. Taková Disneyovská klasika. 60%

Pohádky pro Emu (2016)

Obsadit do hlavních rolí téhle vánoční romantiky dva naše nejméně romanticky zdatné herce nepovažuju za zrovna šťastné rozhodnutí. Přitom se zde najdou postavy, kterým se casting trefil na jedničku. Příjemná Anna Polívková nebo naopak pekelně zlá Vilma Cibulková. Aňa se hodí spíše pro nějakou tu mršku a Vetchý ten má přeci svého Jirku Luňáka. Tvůrci se nechali tentokráte nechali inspirovat v zámoří, takže Pohádky pro Emu na mě působí poměrně nečesky. Úplně na škodu to ale není. Když nejsou nápady, je lepší to udělat aspoň kvalitně podle někoho jiného. 65%

Pán much (1990)

Pán much je poměrně proslavený. Jenže, při sledování jsem měl pocit, že zatímco film je vlastně obyčejné dobrodružství kluků, kteří si svou přítomnost na pustém ostrově spíše užívají než aby trpěli steskem po rodičích nebo po výdobytcích civilizace. Knížka musí naprosto super. Nebo co super, musí být boží. Mé očekávání byly rozhodně větší. Jako kluk jsem to pravděpodobně viděl. 60%

Zabití posvátného jelena (2017)

Čekal jsem podobnou podivnost jako byl minulý Humr. Tentokráte to dopadlo určitě lépe. Colin hrát skutečně umí, když tedy chce a ztvárňuje zde hodně tragickou postavu doktora, který bez ohledu na svá minulá pochybení si dlouho nechce připustit, že bude muset zaplatit velkou cenu. Barry Keoghan se projeví jako více než zdatný protivník. Jen více rolí pro tohoto mladíka. 65%