Perry Mason (2020) (seriál)

Seriál, na který jsem se opravdu hodně těšila. A po shlédnutí prvního dílu byla taky hodně zklamaná. Od druhého dílu se ale laťka začala zvedat. Z Perryho Masona se postupně stala čistá dobová detektivka, navíc se skvělým hereckým výkonem Matthewa Rhyse.

Artemis Fowl (2020)

Tohle bylo hodně špatné. Knižní předlohu jsem četla na základní škole a přiznávám, že zpočátku jsem se jí jen těžko prokousávala. A u filmu to bylo ještě horší. Moje pocity z filmu nejlépe rozepsal "filmfanouch". Takže není moc co dodávat. Ale něco mállo přce jenom...mám vážně pocit, že tady nic nefugovalo. Od kostýmů až po herecké výkony. Doufám, že Kenneth Branagh si napraví reputaci novým Poirotem. A jen prosím, Ferdiu Shawa už do ničeho neobsazovat. Nevím totiž, zda za to může scénář, ale takhle nevýrazný a bohužel i prkenný herecký výkon jsem už dlouho neviděla.

A Streetcar Named Desire (2014) (divadelní záznam)

Britská divadelní scéna je úplně někde jinde, než ta česká. To, že představení védodí tři známá jména, je pouze třešnička na dortu. Za zmínku též stojí jeviště v Young Vic a celá scéna. Jediné, s čím jsem měla trošku problém byla stopáž. Tu mi ale vynahradil úžasný výkon Gillian Anderson.

Dokonalá lež (2019)

Herecké výkony samozřejmě na jedničku. Jinak moje dojmy skvěle popsal filmanouch o několik komentářů níže.

Utíkej (2020) (seriál)

Z tvorby Phoebe Waller-Bridge pravděpodobně nejslabší kousek. Přitom námět je více než zajímavý a nechybí ani typický britský humor. I kdž pravda, že je ho po málu. Ústřední dvojice Billy a Ruby mi k sobě nesedí. Postrádám chemii, která by mezi nimi, vzhledem k okolnostem, měla být. Domhnall Gleeson hraje jako o život a jeho postavě fandím, ačkoliv jeho charakter není bez chybičky. Pokud jde o Merritt Wever, ta mi do oka prostě nepadla a není mi popravdě vůbec sympatická. Její postavě, jako by s každým dílem přestalo záležet na tom, co útěkem s Billym opouští a jaké by celá situace mohla mít následky. Přesto všechno je na "Utíkej" něco, co Vás donutí, seriál dokoukat.

Cats (1998) (TV film)

Po Hooperově zpracování mi přijde, že existují dva druhy lidí. Jedni Cats nesnáší, druzí je milují. Po zhlédnutí této verze se musím přiklonit k druhé skupině lidí. Kostýmy, scéna a songy. Více než "Memory" mi v hlavě zní "Jellicle Songs for Jellicle Cats".

Hra z Anglie (2020) (seriál)

Úžasné dobové drama o začátcích fotbalu. Rukopis Juliana Fellowese je znát a proto minisérie potěší každého fanouška Panství Downton a samozřejmě fotbalu! Závěřečný zápas mě do děje vtáhnul tak, že jsem měla pocit, že stojím na stadionu spolu s ostatními fandy Blackburnu, resp. celé dělnické třídy.

Charlieho andílci (2019)

Naprosto zbytečný film, který chce být vtipný, akční, překvapivý, ale není nic z toho. Bohužel nejsou přesvědčivé ani herecké výkony. Ani nevím, proč ta jedna hvězdička. možná je mi až moc líto promrhané šance.

Špindl 2 (2019) odpad!

Ráda bych napsala něco pozitivního, ale na tomhle "filmovém počinu" jsem opravdu nic pozitivního nenašla.

Harriet (2019)

Malarkey shrnul veškeré mé pocity ve svém komentáři. Blíží se Oscary a je nutné tu mít aspoň jeden film na toto téma. Cynthia Erivo ovšem hraje skvěle.