• Pohádka

MY 2 (2014)

..bezvadné.

Funny Games USA (2007) odpad!

Mám stejný názor jako na vsšechny filmy tohoto druhu. Nikomu a ničemu nic nepřináší. Není zde naprosto co obdivovat. Takový scénář a režii nelze nazvat uměním. Něco takového může napsat každý, kdo má tu odpornou chuť a je dost zvrácený na to, aby svou mysl nechal ponořit se do temnot zla. Ničeho jiného tato ubohá stvoření nejsou ani schopna. V lidech pak film evokuje přesně totéž, pouze touhu po odplatě, nenávist a zlobu. Tím hůře, pokud diváky jsou nedospělé osoby. Něco takového tento svět opravdu nepotřebuje. Režisérům, kteří něco takového natočí, by měla být upřena další činnost. Ohavný a stupidní styl čehosi, co naprosto nelze nazvat zábavou.

Jezero smrti (2008) odpad!

Takový druh filmu nikomu a ničemu nic nepřináší. Není zde naprosto co obdivovat. Takový scénář a režii nelze nazvat uměním. Něco takového může napsat každý, kdo má tu odpornou chuť a je dost zvrácený na to, aby svou mysl nechal ponořit se do temnot zla. Ničeho jiného tato ubohá stvoření nejsou ani schopna. V lidech pak film evokuje přesně totéž, pouze touhu po odplatě, nenávist a zlobu. Tím hůře, pokud diváky jsou nedospělé osoby. Něco takového tento svět opravdu nepotřebuje. Režisérům, kteří něco takového natočí, by měla být upřena další činnost. Ohavný a stupidní styl čehosi, co naprosto nelze nazvat zábavou.

Něžné vlny (2013)

Bohužel, narozdíl od předchozích filmů pana Vejdělka, v Něžných vlnách se už nejedná o mistrné sloučení požadavků kvality a komerční přitažlivosti a plní již jen požadavky druhého z uvedených cílů (filmová tvorba ovšem vždy reflektovala stav společnosti). Film typově spíše připomíná snímek Babovřesky. Proboha, je divák, kterému je tento film určen opravdu tak hloupý, jako téměř všechny dialogy a dějové souvislosti zde? Jedna hvezdicka je pouze za pripomenutí období naděje a v některých okamžicích za scénu, pokud se tedy zrovna nejedná o naprosté klišé.

Zkratky ke štěstí (2003)

Neotřelý pohled na odvěký problém výměny duše za povětšinou materiální blahobyt.. Vše je skvěle zasazené do současnosti, takže člověk si lépe představí, jak by asi vypadal tento druh dilema v jeho osobním případě.

Martin a Venuše (2012)

Tomuto filmu by se mohlo leccos vytknout.. například, že Vendulino výtvarné umění má hloubku zátky od lahve stejně jako Martinova kariera.. Ale zřejmě to nejdůležitější je, že nakonec se zde oslavují ty správné lidské hodnoty (alespoň podle mého úsudku), což se o mnoha snímcích současné české produkce říci nedá, a zřejmě i proto je celkový dojem tak příjemný.