Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Je to tak trochu šílené... A není divu, Johny Depp znovu jasně ukazuje, že mu sedne tenhle typ praštěných postav. U Heleny Boham Carter jsem měla problém zbavit se její spojitosti s Belatrix z Harryho Pottera, protože v roli hodné maminky mi moc neseděla, holt v ní pořád vidím zlou smrtijedku. Celý příběh, jak už to tak bývá, se divákovi snaží vnutit nějaké to mravní poselství, což je na jednu stranu fajn, ale na tu druhou to působí trochu nevěrohodně. Ruku na srdce: kdo z vás by jako malý chlapec/děvče odmítl odejít z rozpadlého baráku do nádherné továrny, jakou mají ve filmu? Karlík je prostě až moc hodné dítě, snad si z něj ty dnešní vezmou příklad... Jo a ještě něco, písničky ve filmu jsou tak návykové, že posledních pár dní chodím a prozpěvuju si je.

Nedotknutelní (2011)

Jak z cizího neštěstí filmaři udělali komedii a stálo to za to... I naprosto nepohyblivý člověk odkázaný na pomoc druhých může vést plnohodnotný život, což ostatní ne vždy chápou. Vybráním neobvyklého ošetřovatele si na sebe Philippe ušije pěknou boudu a rozjíždí se kolotoč veselých a komických příhod, jen mám pocit, že to filmaři chvílemi trochu přehnali. Film o trochu neobvyklém vytváření hodně neobvyklého přátelství diváka dojme a pobaví zároveň. Nutno však podotknout, že realita občas bývá trochu jiná, horší...

Zkažená mládež (2007)

Drsný a brutální film, který si nebere servítky a podává krutou realitu tak, jak je. Ačkoliv děj zabíhá až do té nejkrajnější situace a ukazuje nejhorší možný scénář, může varovat, kam až můžou zajít na první pohled nevinné vtípky. Herci působí naprosto věrohodně, film vás vtáhne do děje a úplně pohltí. Dva kluci, naprosto ponížení před svými vrstevníky, šikanovaní a frustrovaní, se svoji situaci rozhodnou vyřešit nejhorším možným scénářem. Při některých scénách možná znechuceně odvrátíte hlavu, zaručeně vám však bude běhat mráz po zádech... Hlavně na konci. O tomhle filmu budete dlouho přemýšlet.

Legenda o sovích strážcích (2010)

Skvělá grafika, výborné zpracování, trochu předvídatelný děj a klasický scénář, že dobro vítězí nad zlem, a snaha předat nějaké to morální poselství diváků,, hlavně dětem. Je to hezké a milé, nikoho to neurazí a odreagujete se, protože to prostě jenom je trochu drsnější a strašidelnější animák pro děti.

Čas umírat (2007)

Opravdu rozporuplný film... Na jednu stranu si říkáte: "Oh, to bylo úžasné, geniální." a na druhou stranu nechápavě kroutíte hlavou. Chce to talent, natočit film, ve kterém vlastně pořádně vystupuje jenom jedna postava, a režisérka u tohoto snímku dokazuje, že ho má. Možná budete mít z filmu pocit, že o nic nešlo a že to byla jen nudná snůška keců babky nad hrobem, ale když se budete dívat pozorně, zjistíte, že film má neskutečnou hloubku, že se snaží něco aktuálního sdělit.

Zabijáci osamělých srdcí (2006)

Klasický scénář ve stylu: dva vrazi na útěku před spravedlností, hodně krve, slušňácký polda na té správné straně zákona, trochu hraní na city a na konci vítězství dobra nad zlem. Ačkoliv to zní jako ohrané klišé, film kupodivu žádný propadák nebyl. Jareda Leta mám ráda a v tomhle snímku skvěle ztvárnil sebevědomého chlapa, kterého si však jedna žena dokázala omotat kolem pasu a strčila ho pod pantofel, a z něj se rázem stává uťápnutá nicka. Pro svou milovanou se však snaží udělat všechno. Naopak mě trochu zklamal John Travolta, asi to bude tím, že ho znám jen jako drsňáka a vidět ho v trochu měkčí roli je pro mě nezvyk. Film měl sice pár much, hlavně poněkud zmatečné dvě dějové linie, které se občas prolínaly tak nejasně, že jsem se chvílemi ztrácela, ale jinak rozhodně stál za vidění.