Kája a Mat+Ema+Tika (2018) (seriál)

Nebylo by fér hodnotit za sebe, ale syn (deset let) vydržel asi tři minuty a mladší (pět let) tři čtvrtě jednoho díl s tím, že "ty děti jsou otravný". Mně osobně otravnější přijde ten jazzový předěl.

Tátova volha (2018)

Český film je jako kvalitní hokej s mizernými rozhodčími; máme kvalitní herce i řemeslníky (kamera apod.), nicméně tvůrce bez invence. A i když v tomhle případě mohl scénář nabízet něco pro rozlet, dorazí to Vejdělek s od začátku vlísajícími se dialogy a na minutu neumdlévající atmosférou všedobra a nejbarevnější duhovatosti.

Vandráci (2018) (seriál)

Jako když koukáte z okna a zrovna nikdo nejde. Cestovatelských týmů s roztřesenou kamerou je hádám víc, než diváků ochotných se na cestopisný dokumenty dívat.

Taková moderní rodinka (2009) (seriál)

Ta roztřesená kamera je "umělecký" záměr nebo produkci nezbyly peníze na jeden -dva stativy? Nuda, nuda, šeď, šeď...

Horákovi (2006) (seriál)

Smutné, v čem musí někteří dobří herci hrát, aby měli vůbec nějakou práci.

Pat a Mat (1979) (seriál)

Nikdy jsem to nemusel, přesto jsem pár dílů stáhnul, aby si ty dva idiotky mohli zamilovat alespoň moje děti. Nicméně čtyřletá odešla od televize ještě před koncem prvního dílu a desetiletý díl následující.

Mlčeti zlato (2009)

Hurá akce "po nás potopa". Štáb přijede, proinvestiguje několik grantů a zdramatizuje film jemným nátlakem na několik účinkujících, a to bez ohledu na to, co s nimi bude, až štáb odjede a vzájemně si poplácá ramena za skvěle odvedenou práci a usalaší se zpátky ve svých pohodlných, klidných a bezpečných domovech.

Jen se spolehni (1983) (TV film)

Možná bych dal dvě hvězdy, ale za teatrální herectví Helšuse to musím srazit.

Kafe & Cigárko (2017) (seriál)

Já to fakt nedávám. Možná je to tou hlavní představitelkou. Neznám ji, možná na divadle skvělá, ale do TV formátu je ten její přepitvořený, přehrávající kukuč se záchvaty mimiky prostě moc.