janejudyjune

janejudyjune

Česko

<< předchozí 1 2 3 4
    • 30.4.2016  22:24

Tato Rosamunde Pilcherová smíchaná s Edgarem Allanem Poem mi moc nesedla. Takže pokud jste fanoušek povídky Metoda doktora Téra a profesora Péra tak radši ani neklikejte na tlačítko play. Docela dost mě pobavilo vysoké hodnocení filmu a komentáře typu: Povídky E. A. Poea jsou geniální, takže scénář filmu je naprosto výborný. To že jsou geniální jim neberu, ale pokud někdo předlohu četl, tohle rozhodně nemohl říct. Neříkám, že se mu to nemohlo líbit, pouze, že předloha s filmem má málo společného. Začátek se předlohy držel a vypadal nadějně, ale poté co byla originální pointa povídky po ani ne půl hodině prozrazena (blázni se vydávají za personál) jsem si říkala o čem to vlastně dál bude. V tuto chvíli nastupuje taková temnější Rosamunda Pilcherová a film se neskutečně vleče, ale kvůli lidem slibující šokující konec jsem to vydržela. Ano, konec se konal, šokující především v tom, že nedával smysl :-), !SPOILER! Hlavní postava se totiž celou dobu chová naprosto racionálně, chladně, na to aby byla blázen. !SPOILER! Závěr je násilný a nepřirozený a jak vystřižený z romantického filmu pro příliš nudící se důchodkyně.

• 4.9.2015  08:51

Bylo jednou jedno městečko, kde spolu bydleli v jednom domě Kůň, Kovboj a Indián. Šíleně ztřeštěně ujetý film, který patří mezi to nejlepší co jsem kdy viděla.

• 23.5.2015  23:30

"Život.... přijde najednou tak jako úder a nemyslíš na nic jinýho a vlítne do tebe a snaží se vyjít ven nějak vyjádřený jakýmkoliv způsobem. Hodně se to podobá blesku." Nechápu proč má tento film tak nízké hodnocení. Mně tento film chytil za srdce. Možná je to tím, že je mi Carson v mnoha směrech podobný. Miluje psaní, chce být novinář, chce udělat díru do světa, o věci kterým věří se může a nebojí se prát. Film je vtipný, s nadhledem a vy, i když už od začátku víte, co se s hlavní postavou stane, mu stále držíte palce. Vydírání populárních studentů, aby mu psali do jeho časopisu je originální a pobaví. Závěr jsem pak strávila v slzách. Film si však až do konce udrží svůj nadhled: "Je úžasné jak vás začnou mít rádi, když umřete", "Nevím co je víc k pláči, jestli to že do mně praštil blesk, nebo že trvalo tři dny než našli moje tělo." I přesto, že je film o tom, že ne všechny sny se plní, vy, stejně jako Carson neztrácíte naději. Film má svou originalitu v tom, že hlavní hrdina, narozdíl od jiných filmů, se nehoní za holkami, ani populárními, ani ošklivými káčátky. Film je, až na vztah Carsonova matka/její bývalý manžel/jeho snoubenka, bez jakékoliv romantické linky. Film to neochuzuje, naopak. Snímek získává svoje kouzlo. Chris Colfer si zaslouží poklonu, jak za scénář, tak za svůj herecký výkon. Jako Kurta v Glee jsem ho měla ráda, ale jako Carsona Phillipse jsem si ho naprosto zamilovala. Co říci, film mě zasáhl do srdce jako bleskem.

• 29.7.2014  13:26
    Talking Parcel, The (TV film) (1979)

Kdo četl knížku, neměl by se k tomuto filmu ani přiblížit. Film si z předlohy vzal velmi málo, řada postav vymizela (např.: Petr a Šimon), scény jsou zpřeházené a lokomotiva Hortensie ve filmu létá (v knížce ji stačí staré dobré koleje). Myslím si, že by si Mluvící balík zasloužil mnohem lepší zpracování, možná se ho v budoucnu dočkáme.

• 5.7.2014  17:05
    Trhliny (2009)

Celkem dobré. Čekala jsem, že to bude romantičtější. Myslela jsem, že půjde o lásku žákyně a učitelky v daleko prozaičtější podobě. Vím, že bych asi měla stát na straně Fiammy, ale fandila jsem Di a jejímu týmu. Slečna G byla velmi sympatická, ale její konečné jednání jsem nepochopila.

• 5.7.2014  17:01
    Modrý samet (1986)

Myslím, že ve své době to mělo být šokující, dnes mi to ovšem připadá jako slabý odvar. Byl to dobrý film, ale...

• 5.7.2014  16:59

Stejná dobrá hudba jako u Ocula. Stejně jsem ale ani tady nepochopila, kde je zakopán pes, v což jsem dooufala.

• 5.7.2014  16:57
    Oculus (2013)

Děsivé. Zajímavé. Poutavé. Ale ušla mi pointa. Asi jsem se nedívala dost pozorně, ale...o co tam šlo?

• 5.7.2014  16:54
    Dobrý synek (1993)

Velmi dobré. Povedné.

• 5.7.2014  16:53

Poslední dobou vím, že od hororů se nemá mnoho očekávat. První, co mi na tomto filmu vadilo bylo, že je opět točen rozklepanou kamerou obsesivním kameramanem, který točí úplně všechno. Celou první půlhodinu zabraly záběry o ničem. Myslím, že svatební cesta do Dominikánské republiky je celkem netradiční, ale opít se pod obraz a nevědět, jak zpátky do hotelu? Trapné. Teprve po hodině se začalo dít něco nadpřirozeného. Nudné a hloupé.

• 5.7.2014  16:48

Narazit na dobrý horor je těžké. Tenhle byl alespoň celkem ucházející. Průměrně strašidelný, ale co je vám do bubáků Halloweenu v zemi, kde se Halloween neslaví. Pointa je jak z pohádky pro děti, ale šlo se na to dívat.

• 5.7.2014  16:45

Vlastně ani nevím, proč jsem se na to dívala, ale bylo to pěkné.

• 5.7.2014  16:45
    Dorian Gray (2009)

Nemám ráda filmová zpracování dobrých knih a už vůbec ne televizní zpracování, ale tohle mi vyrazilo dech. Nerada bych se pana Wildea dotkla, ale tahle adaptace je ještě působivější než kniha. Velmi dobře volení herci. Skvěle zahrané. Změny obrazu jsou opravdu až skoro děsivé. Prostředí, ve kterém se Dorian pohybuje díky své odolnosti je správně odporné a dokonale podtrhuje zvrhlost jeho činů. I když to není úplně přesně podle knihy, příběh je poutavý a zajímavý. Velmi se mi také líbila hudba, která všemu dodává správnou hororovou atmosféru. Klobouk dolů - zpracovat klasiku tak mistrným způsobem nedokáže jen tak někdo. Dorian už od prvního pohledu vypadá jako naivní narcisista. Asi není, co bych tomuto filmu vytkla, byl nad má očekávání.

• 5.7.2014  16:37

U všech filmů s tématem Židé za 2. světové války brečím a tohle nebylo výjimkou, i když to tak nebylo zamýšleno.

• 5.7.2014  16:35

SUPER!!!!! Naprosto skvělé. Určitě si to dám ještě jednou.

• 5.7.2014  16:33

Čekala jsem, že to bude nudné, což sice nebylo, ale za to mi ten film po čtvrt hodině začal vadit - nejdříve ugandský přízvuk, a pak ten hrozný prezident - zbabělý a zároveň krutý, hloupý, ale mocný. Hrozné.

• 5.7.2014  16:30
    Hannibal (2001)

Jak moc mne Mlčení jehňátek nadchlo, tak mě Hannibal zklamal. První zklamání bylo, že special agent Clarice Starling už nehrála Jodie Foster, další bylo to, že Hannibal kvůli ne úplně podařenému scénáři, již nevynikal tak dokonale jako před tím, i když Anthony Hopkins byl výborný jako vždy.

• 5.7.2014  16:25

SUPER!!! Prostředí banky mi opravdu nepřijde jako prvoplánově komické, ale smála jsem se skoro pořád. Příjemné na sledování a na relax. Velmi dobře výtvarně udělané titulky. Úvodní píseň je také vtipná a film obsahuje i vtipné, i když ne příliš zapamatovatelné hlášky.

• 5.7.2014  16:22
    Ed Wood (1994)

Mám ráda filmy Tima Burtona, ale tenhle byl z těch jeho slabších, asi proto, že je to jeden z jeho prvních, není tam tolik vidět jeho styl. Film mi ze začátku přišel nad očekávání dobrý, po 45 minutách začal nudit a poslední půl hodinu jsem se modlila, aby už byl konec, závěr ale příjemně překvapil a nakonec dokázal, že z toho nemám tak špatný pocit. Ale ani Johnny Depp v sobě ještě neměl tu osobitost, co má dnes. Trochu mě to navnadilo a možná se na film Eda Wooda podívám.

• 5.7.2014  16:16

Srdeční záležitost. Sledovala jsem to se zatajeným dechem. Velice dobrý film, co do efektů, hudby a hereckých výkonů se opět ukázalo, že jsme kdysi uměli (a někteří ještě umí - např. Hořící keř) točit dobré filmy.

• 5.7.2014  16:12
    Pevné pouto (2009)

Srdeční záležitost. Úžasné. Úchvatné. Já doufám, že to v nebi vypadá tak, jako je to líčeno v tomto filmu. Celý film jsem prožívala. Saoirse Ronan dokázala, že je skutečná herečka.

• 5.7.2014  16:09
    Ruby Sparks (2012)

Srdeční záležitost. Vím, že filmů jako je tenhle je spousta, ale tenhle je lepší, věřte mi.

• 5.7.2014  16:08

Ten začátek byl hodně slibný. Trochu jsem se bála, že bude vadit, že jsem neviděla první díl, ale nevadilo. Asi po půl hodině jsem se začala nudit, pak se to ale opět zlepšilo a bavilo mě to asi tři čtvrtě hodiny, pak už to bylo zase hodně nudné.

• 5.7.2014  16:05
    Osamělý jezdec (2013)

Trailer sliboval něco více. Já na westerny moc nejsem. Ze začátku to bylo vtipné, ale konec za nic nestál.

• 5.7.2014  16:02

Nechápu, proč se u nás tento film skoro nedával, když právě tady se filmy z 2. světové války stále točí. Další z mnoha filmů s tímto tématem, který mě donutil brečet nad nekonečnou nespravedlností té doby. Poutavý a velmi dobrý. Další část francouzské historie, o níž jsem neměla ani ponětí.

• 5.7.2014  15:54

Celkem vtipné, sice ne tak, že byste se za břicho popadali, ale jinak dobré. Zajímavý námět, i když celkem tuctový. Myslím, že láska mezi hlavními představiteli je pro příběh naprosto zbytečná. Mnohem vtipnější než, co zažívají zmenšené děti, je to, jak je otec, a poté i matka hledají v trávě.

• 5.7.2014  15:52

Smála jsem se, skoro doslova, od začátku až do konce.

• 5.7.2014  15:51

Moc pěkné. Napínavé, pro děti určitě strašidelné, ale jde z toho zima.

• 5.7.2014  15:49

Čekala jsem všechno - to, že to bude skvělé, stejně jako to, že to bude nuda, ale zrovna, když se něco začalo dít, tak byl konec.

• 5.7.2014  15:48
    Bažina (2006)

Další z kanadských béčkových hororů, na který jsem se dívala pouze kvůli Joe Dinicolovi a nestál vůbec za nic.

<< předchozí 1 2 3 4