• Muzikál

E.A. Poe: Podivný experiment (2014)

Tato Rosamunde Pilcherová smíchaná s Edgarem Allanem Poem mi moc nesedla. Takže pokud jste fanoušek povídky Metoda doktora Téra a profesora Péra tak radši ani neklikejte na tlačítko play. Docela dost mě pobavilo vysoké hodnocení filmu a komentáře typu: Povídky E. A. Poea jsou geniální, takže scénář filmu je naprosto výborný. To že jsou geniální jim neberu, ale pokud někdo předlohu četl, tohle rozhodně nemohl říct. Neříkám, že se mu to nemohlo líbit, pouze, že předloha s filmem má málo společného. Začátek se předlohy držel a vypadal nadějně, ale poté co byla originální pointa povídky po ani ne půl hodině prozrazena (blázni se vydávají za personál) jsem si říkala o čem to vlastně dál bude. V tuto chvíli nastupuje taková temnější Rosamunda Pilcherová a film se neskutečně vleče, ale kvůli lidem slibující šokující konec jsem to vydržela. Ano, konec se konal, šokující především v tom, že nedával smysl :-), !SPOILER! Hlavní postava se totiž celou dobu chová naprosto racionálně, chladně, na to aby byla blázen. !SPOILER! Závěr je násilný a nepřirozený a jak vystřižený z romantického filmu pro příliš nudící se důchodkyně.

Zrození ďábla (2014)

Poslední dobou vím, že od hororů se nemá mnoho očekávat. První, co mi na tomto filmu vadilo bylo, že je opět točen rozklepanou kamerou obsesivním kameramanem, který točí úplně všechno. Celou první půlhodinu zabraly záběry o ničem. Myslím, že svatební cesta do Dominikánské republiky je celkem netradiční, ale opít se pod obraz a nevědět, jak zpátky do hotelu? Trapné. Teprve po hodině se začalo dít něco nadpřirozeného. Nudné a hloupé.

Cubicle Warriors (2013)

SUPER!!! Prostředí banky mi opravdu nepřijde jako prvoplánově komické, ale smála jsem se skoro pořád. Příjemné na sledování a na relax. Velmi dobře výtvarně udělané titulky. Úvodní píseň je také vtipná a film obsahuje i vtipné, i když ne příliš zapamatovatelné hlášky.

Mocný vládce Oz (2013)

Jsef velký fanda Čaroděje ze země Oz(1939) a tak jsem byla na tento film zvědavá. Musím říct, že předčil mé očekávání. Bylo to ztrhující fantasy s romantickým koncem. Avšak nepříjde mi, že na tohle předcházelo Čaroději ze země Oz.

Oculus (2013)

Děsivé. Zajímavé. Poutavé. Ale ušla mi pointa. Asi jsem se nedívala dost pozorně, ale...o co tam šlo?

Osamělý jezdec (2013) odpad!

Trailer sliboval něco více. Já na westerny moc nejsem. Ze začátku to bylo vtipné, ale konec za nic nestál.

Scary Movie 5 (2013)

Nikdy by mě nenapadlo myslet si, že je to špatný film, ale něco tak vtipného jsem nečekala. Zvolila jsem 5. díl (přičemž jsem žádný jiný před tím neviděla) kvůli Gracie Whitton - hraje Kathy, a rozhodně to nebyl krok vedle. Snad nejvtipnější jsou parodie na film Počátek, ale většina scén je tak ulítlá a šílená, že jsem málem umřela smíchy. Přestože humor byl povětšinou černý, někdy trochu perverzní, tak se mi to opravdu líbilo. Ale pro lidi, kteří neviděli ony filmy to musí být nuda, protože ty scény se hodně podobají.

Very Potter Senior Year, A (2013) (divadelní záznam)

Harry Potter se vrací do Bradavic - tentokrát už naposledy! Starkid všem dokázali, že není pravidlem, že s každým přibývajícím dílem klesá kvalita, s A Very Potter Senior Year totiž rozhodně kvalita neklesla, ba naopak předčil i svého předhůdce A Very Potter Sequel (i když tento díl je také vynikající). Nejedná se sice o plnohodnotné představení, ale jen o scénické čtení. Herci však místo toho, aby seděli za stolem a pouze četli, hrají, zpívají i tančí, diváci dokonce nepřišli ani o kostýmy a loutky. Je zde sice málo kulis, to však nahradí lidská fantazie. Poprve zde diváky provází hlas Boba Jolese, který nám ohlašuje jednotlivé výstupy a popisuje dění na scéně. V obsazení tentokrát velmi zazářila dosud nepříliš výrazná Jaime Lyn Beatty jako Ginny. Její postava tentokrát nestojí v pozadí, ale naopak je jednou z nejduležitějších postav děje. Je totiž příčinou Voldemortova návratu, i když ne zcela vlastní vinou. Do deníčku, který ji dal Harry (který ho předtím zachránil před Smrtijedy), si začne zapisovat poté, co ji Harry zlomil srdce. Překvapivě najde v deníčku, pardon deníku, spřízněnou duši - chlapce jménem Tom (Joe Walker). Tom (Lord Voldemort) si Ginny získává pomocí kouzelných vzpomínek a z Ginny se pomalu stává jeho otrok. Harry (Darren Criss) musí během svého posledního ročníku řešit své vlastní problémy. Tento rok totiž nezačíná pro Harryho nějak moc růžově. Do Bradavic nastoupil nový učitel obrany proti černé magii, autor celosvětových bestsellerů (Twilight, Hunger games, Percy Jackson, ...), Zlatoslav Lockhart, kterého výborně ztvárnil A.J. Holmes (pianista z AVPM), který prohlásí, že Harry Potter je out a odsune ho tím na druhou kolej. Rona (Joey Richter) také trápí osobní problémy. Musí totiž řešit svůj vztah s Hermionou (nejvíce to, že jejich první pusa byla zároveň poslední). Toho, že se Ron s Hermionou nepohodnou (kvůli jejímu, až příliš vřelému, vztahu k Lockhartovi), využije Levandule Brownová (Sango Tajima), která se začne k Ronovi nebezpečně přibližovat. Postavu Hermiony převzala po Bonnie Gruasen (členové Starkid se ji snažili do poslední chvíle získat, bohužel se to nepodařilo, neboť se v ten den vdávala, ze stejného důvodu byla nepřitomna i Julia Albain (Crabb) - ta byla na svatbě pouze hostem) Meredith Stepien, ta se role chopila po svém a myslím, že i fanoušci Bonnie museli uznat že ji zvládla na jedničku (scénu s Lockhartem na jedničku s hvězdičkou). Brian Holden se zde sice na chvilku mihnul jako Remus Lupin (píseň Everything ends), většinu představení ale hraje postavy Hagrida a baziliška. Jednou z nepřehlédnutých postav je Aragog v podání Jeffa Blima (jedine co bych vytkla - odkdy má pávouk deset nouhou?). Fanoušky filmů jistě potěší, že v roli Luny Arielle Goldman nahradila Evanna Lynch. Nastal zde také návrat mé oblíbené dvojice - Quirrelmorta - neboli Quirrella a Voldemorta (Brian Rosenthal a Joe Walker), sice se objeví až na konci (míněno dohromady, jinak Voldy je tam prakticky od začátku), ale i tato chvíle stojí za to. Tento muzikál je jedinečný už pouze v tom, že se na jevišti sešli skoro všichni Starkid (doopravdy závidím těm lidem, co měli možnost být na autogramiádě) a i když se zde vyskytlo pár vtipných chyb (Hagridovi spadli vousy, Harry si špatně nasadil kravatu, zkamenělé Uršule při opouštění scény spadly vlasy, ...) tento muzikál stojí rozhodně za shlédnutí (ale je nutno předtím vidět oba dva předcházející díly), neboť "This is the end!"

Zachraňte pana Bankse (2013)

Potkali jste někdy někoho jako Mary Poppins? Ti co potkali P. L. Travers mohou odpovědět ano. Již dlouho mě žádný film tak neoslovil a Emma Thompson si všechny nominace rozhodně zaslouží, protože zahrát někoho takového jako je P. L. Travers je opravdu těžké. Vůbec jsem netušila kolik problémů nadělala Disneymu při natáčení Mary Poppins. Ještě štěstí, že se Disney nevzdal a film natočil. Naštěstí si prosadil muzikál, Dick van Dykea, animované tančící tučňáky, červenou barvu a mnoho dalších věcí, bez kterých by se nejspíš Mary Poppins nestala nikdy legendou. Jsem ale také ráda, že se paní Banksová nejmenuje Cynthia, ale Winnifred a je celkem škoda, že Mary Poppins ve filmu ztratila na své přísnosti (Moc by mne zajímalo jak by vypadal její příšerný pohled, díky kterému se každý, na koho se Mary Poppins takhle podívá, přeje být na druhé straně světa).