Hledám Amy (1997)

Kvuli tomuto filmu lituju, ze neni deset hvezdicek, nebo ze neni na CSFD funkce oznacit TOP1. Kolik z filmu dela scenar, kolik rezie a kolik hrani? Kevin Smith kazdopadne ze sebe vydal maximum, scenar je bezchybny a rezie bezkonfliktni. Joey Lauren Adams a Jason Lee zahrali nejlip ve sve kariere (nejlepe to zhodnotil jeden muj znamy: Kdybych me brat herectvi tech dvou v Chasing Amy jako standart, tak by na svete bylo pramoc bidnych vykonu). Ben Affleck hraje velice prirozene a asi neco bude na tom, ze si se Smithem vyborne rozumi. Smith v tomto filmu rozhodne boduje. Je to bijak s atmosferou, ve kterem si kazdy najde to, na co ma zrovna chut nebo co potrebuje. Pravda, jako vetsina Smithovych filmu je i tento film "drsnejsi" - po ideologicke i vyrazove strance, ale hlavne vulgarita jako ve vsech smithech je vyrazem otisku prostredi a pro lidi, co pro samy hnuj nevidi dusicnany - (jine prirovnani me nenapadlo) - mam jen litost. Pro me osobne nejlepsi film vsech dob.

Amélie z Montmartru (2001)

Co napsat k filmu, ke kteremu uz toho bylo napsano tolik? Jeunet se vytahl, Tautou byla kouzelna a cely film je krasne zivy. Jeden z tech, ktere ve vas zanechaji sve seminko a musite o nem premyslet. Krasne zpodobneni zivota, film o tom, co je v zivote dulezite, jak se cely zivot sklada z malickosti. Neuveritelny pribeh o neuveritelne divce neuveritelne krasne nasniman. Jeden z mala filmu, ktere by se daly pripodobnik k basni. Neni dulezity obsah, ale odkaz. A ten Amelie ma.

Kdo hulí, ten umí (2001) odpad!

To mela byt komedie? Za cely film, nebo co to bylo, jsem se dvakrat pousmal. Stupidni napad, priserne herectvi a nulova invence. Jestli i u komedii existuji becka stejne jako u akcnich filmu, tak How High je jasne cecko. Prislo mi to velmi komercni, rozumnej stupidni. Proti nametu nic nemam, kdyz komedii o koureni travy, tak klidne, ikdyz se nad tim da jako nade vsim moralizovat. Smat se da vsemu, kdyz je to spravne natocene. Cely film mi prisel o tom, ze dva zhulenci delaji naschvaly nejakemu dekanovi, nebo co to bylo. Zlate prcicky...

Jesus Christ Superstar (2000) (TV film)

Celkove druhe zpracovani tohoto klasickeho muzikalu, ktery jsem mel moznost videt a musim uznat, ze se mi velmi libil. Cely je zahran a natocen velmi zive, rychle, moderne, samozrejme kvalitne zazpivan a podle meho nazoru slusne zahran (ale Máří Magdaléna jednoznačně boduje). Toto zpracování mě velmi zaujalo. Doporučuji

Hellsing (2001) (seriál)

Zatim nejlepsi anime serial, ktery jsem videl. Velice pekna a prijemna animace, originalni zapletka. Co chtit vic? Proti Hellsingu nemuzu vznest zadne obvineni, vychazi mi vitezne.