• Thriller

Trosečník (2000)

Príbeh muža,ktorému sa jedného dňa otočí život naruby.Dostane od života takú facku,že polovicu filmu nedokáže povedať ani slovo.A to je ešte rád,že prežil leteckú haváriu.TH predviedol taký herecký koncert,že mu uveríte doslova VŠETKO.Vôľa prežiť sa nesie celým týmto originálnym dielom aj keď táto Robinsonovská téma bola už veľakrát spracovaná.Minutáž filmu je síce nadštandardná,no divák sa ani na chvíľku nenudí.Vždy sa k tejto snímke rád vrátim.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Bez preháňania Absolútny Top medzi vojnovými filmami.Aj dnes,s odstupom času ma mrazí pri spomienke na "vyloďovaciu"scénu z úvodu filmu.Myslím,že toto by muselo posadiť do sedadla aj priameho účastníka bojov.Ja som si v tej chvíli uvedomil,aké strašné to tam muselo byť a bezvýhradne som uveril,že presne tak sa to tam muselo odohrať.Spojenci ako splašené prepelice pod nemeckými guľometmi.No sila.Nie nadarmo sa generálovi Erwinovi Rommelovi,ktorý naplánoval obranu pláži v Normandii vravelo Púštna líška. Jasné,že americkému pátosu a hrdinstvu sa len ťažko dalo v snímke vyhnút,ale co už?Tí padlí si trochu úcty určite zaslúžia. Škoda len ,že sa Mr.Steven nepozrel aj do nemeckých zákopov,resp.bunkrov.Vidieť tú paniku,keď im tie "prepelice" prerástli cez hlavu by bolo určite jedinečné divadlo.Každopádne na hodnote filmu to neubralo,takže hodnotenie je jasné - plný zásah:-)Kiežby sa takýchto diel točilo viacej

Zelená míle (1999)

Načo zbytočných slov?Treba si nájsť 3 hodinky a potom sa už len ponoriť do poctivej väzenskej filmárčiny.Po skončení filmu Vami budú lomcovať emócie.Jeden z Najkrajších filmov aké som kedy videl.Desať hviezd by bolo adekvátne hodnotenie :-)

Znamení (2002)

Akčný hrdina Mel G.tentoraz v zranitelnejšej polohe.Malá farma kdesi na americkom vidieku a nezameniteľná zvieravá atmosféra podmienená príchodom "malých zelených",aj keď sa mi tá vesmírna "stvúra"až taká malá nezdala :-).Divák veľmi ľahko podľahne volaniu očakávaného dobrodružstva a prvky hororu vhodne sklbené so Sci-fi robia z tohto filmu suuuper jazdu.Ako vravia filmoví kritici spoza mláky :"Two Tumbs Up" (Dva palce Hore -tzn.známka kvality). Pre mňa osobne sa tento film bude už navždy spájať so skutočnosťou,že po jeho skončení mi mama oznámila veľlmi nepríjemnú správu,že môj skvelý dedko po krátkej chorobe zomrel :-(((

Živí mrtví (2010) (seriál)

Určite to mnohí poznáte ....začnete pozerať nejaký seriál.Pozriete si zopár častí a potom sa s tým nedá prestať-chronická závislosť :-)V mojom prípade to bolo tak,že som až neskôr zistil,že nejaký Walking Dead už beží.Asi to bude spôsobené tým,že namiesto serálov uprednostním väčšinou celovečerné snímky.Ale toto bola iná kapusta.Kedže zbožnujem filmy s apokalyptickou a zombie tematikou,predstavuje tento filmársky počin pre mňa dokonalé skĺbenie týchto subžánrov.Ja viem,poviete si : "len počkaj na ďalšie série" :-) Z mnohých Vašich názorov je mi jasné,že niektoré epizódy,resp.celá séria sú slabšie.Ale v ktorom seriáli také nie sú ??? Pre mňa je veľkým pozitívom fakt,že sa tvorcovia nesústredili na bezduché likvidovanie mozgov nakazených "walkerov".Príbeh skupinky hrdinov,ktorí sa musia dennodenne pretĺkať krajinou poznačenou beznádejou a nasiaknutú krvou a bojovať o to najzákladnejšie Vás zasiahne a už nepustí.Určite by sa tvorcom dali vytknúť mnohé nedostatky,ale ako som už spomenul,podstatný je príbeh.Hercké obsadenie je dobre zvolené.Vyzdvihol by som azda "kušostrelca"-N.Reedus-a. Ak by som mal tú možnosť zasiahnuť do scenára,určite by som tých úbohých "kusáčov" naučil prispôsobiť sa okolnostiam,tzn.vylepšil ich primitívne motorické,resp.rozumové schopnosti(aj keď s praženicou namiesto mozgu to asi ide ťažko,že?).Zopár učenlivých kreatúr by dej jednoznačne spestrilo.A to všetko preto,že ich zabíjanie mi už niekedy pripadá ako jednoduchá detská hra :-)a to je na škodu,lebo sa vytráca to prepotrebné dramatično. Celkovo ale tento seriál hodnotím najvyšším hodnotením.