Overlord (2018)

Prvý filmový Wolfenstein alebo Get Psyched! Veľmi osviežujúce! :)

Ten dvanáctý (2017)

Úžasný film, jedným slovom....toľko ľudského utrpenia hlavnej postavy vo vyše dvoch hodinách, to tu snáď nebolo od Umučenia Krista. Musím sa priznať, že chvíľami mi až bolo nepríjemné sa dívať na to trápenie a povedal som si, že asi by bolo pre neho lepšie si prehnať guľkou hlavu ale on sa vždy "postavil a šiel", pretože keby to vzdal, smrť a obeta jeho spolubojovníkov by vyšla nazmar. Meyers ako veľiteľ gestapa bez chyby ako mnohí poznamenali, posadnutý svojou dokonalosťou a ctižiadosťou.

Je třeba zabít Sekala (1998)

Snímok, z ktorého si niečo odnesiete alebo naopak, vôbec nič. Odkrytie kariet Sekalom o jeho činnosti počas vojny v Španielsku v rozhovore s kováčom osobne považujem za asi najpôsobivejší moment filmu a určité nahliadnutie a odraz samotnej skazenosti človeka pred sebou samým. Jeden z naj filmov z medzinárdonej produkcie.

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Ako zarytý fanúšik admantiového "Rosomáka" musím dať plnú paľbu aj keď mi trošku vadilo, že pri koncepte, kedy sa chlapíkovi vysúvajú čepeľe s rúk nepotečie ani kvapka krvi ale na druhej strane beriem komiksové poňatie a prístupnosť publika. Pre mňa je Logan jeden z naj antihrdinov, ktorý pre hlášku nechodí ďaľeko a problémy nerieši rozhodne v rukavičkách.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Skvelá herná séria Medal of Honor akoby prevedená zčasti na veľké plátno. Miloval som určité scény, ktoré boli práve porovnateľné s niekorými so spomínanej hry, vytvorilo to ako keby môj osobný kult...francúzske bojiská, sniperi, zrúcané mestečká, tanky, tajné misie...to je ono. Vždy keď si pozriem tento perfektný vojnový snímok, nevyhnem sa ani nostalgickému zahraniu "Medaily cti" a zatlačím slzu do oka. Staré zlaté časy. PS: Viem, že dejovo a scenáristicky malo Uphamovo počínanie zmysel...na konci filmu sa z neho stane muž....ale popravde, strašne ma jeho zbabelosť iritovala a vždy keď si tento film pozriem, znovu. Melisha mal na svedomí len a len on.

Kmotr (1972)

Naozaj ponuka, ktorú nemožno odmietnuť.

Vetřelci (1986)

Opäť jeden z filmov, ku ktorým sa veľmi rád vraciam a nie len preto, že je to právoplatný kult a rýdza klasika. Toho, čoho sa nám nedostalo v perfekntom prvom diele, čiže akcie, je tu toľko, že by si z nej mnohé dnešné filmy mohli brať príklad a k tomu neustále hláškujúci Bill Paxton, to ma neomrzí nikdy :) Ach, prečo sa nedá dnes na plátne dokázať to, čo v 80. a 90. rokoch minulého storočia, akási hluchá doba, česť výnimkám tu platí ako nikdy. "Vasquezová, už si tě někdy spletli s chlapem?" "Ne! A tebe?" :)

Pupendo (2003)

Skvelý nostalgický film, spolu s Pelíškami jednotka v "žánri", ktorý si opäť kedykoľvek rád pozriem. Podobné flmy patria medzi moje slabosti a Bolek Polívka v takýchto vie chodiť...keď som film videl prvý krát, pri skriňovej scéne som sa váľal od smiechu :)

Zjizvená tvář (1983)

Surová, neobalená a pre mňa super atmosferická jazda, 80-te roky na vás dýchnu a nepustia. Al Pacino spolu s Godfatherom v najlepších filmových roliach svojho pestrého hereckého života. Ani jednu minútu filmu som sa nenudil a s napätím čakal čo sa odohrá v tej ďaľšej. Milujem filmy podobného žárnu ale "zjazvená tvár" je len jedna.

Dracula (1992)

Kedže priamo v knihe nie je úplne uvedené ako sa valašský knieža stal "princom temnoty", veľmi som uvítal úvod filmu, vcelku interesantný nápad. Snímok samozrejme, ako už je to u sfilmovaných románov zvykom, ubieha oproti knihe oveľa svižnejšie, prijal by som možno o čosi dlhšiu stopáž. Pre mňa ale nutnosť, nakoľko som román prečítal nespočet krát, ale čo sa patrične vyobrazilo v mojich nočných morách v detskom veku boli fotky zo snímky F.W. Murnaua - Nosferatu, ktoré boli ilustračnou súčasťou spomínanej knihy. Skrátka, iniciácia ako sa patrí a láska na celý (ne)život.