Anna (2019)

Po dlhšej dobe pre mňa dosť solídny akčno - špionážny film, hlavne tie z obdobia studenej vojny mám veľmi rád. Slabých miest veľmi málo, resp skoro žiadne, len už ako to dnes chodí, miestami pritiahlé za vlasy a mierne štrajchnuté štýlom alá John Wick ale to si všimnete aj sami ale ako vravím, dobré, veľmi dobré dielo.

Rambo: Poslední krev (2019)

Rambo wins! Fatality! Za taký heart rip by sa nemusel hanbiť ani Kano...

Skleněný (2019)

Veľmi zmiešané pocity z filmu, na jednej strane veľa nudy a na druhej strane miestami veľmi zaujímavé ale je fakt pravda, že to kúzlo predošlých filmov sa tak dajak vytratilo...

Hastrman (2018)

Netradičný námet, ktorý tu už podľa mňa dlho chýbal a s krásnou podmanivou titulnou hudbou, do istej miery melancholický smutný film o nesmrteľnej vodnej bytosti, ktorá by už konečne spoznala niečo viacej ako doteraz, dúfal som aby sa z filmu nevyvinula nejaká rádoby rozprávka a som rád, že sa tak nestalo. Hlavný predstaviteľ sympaťák a veľmi som mu fandil v jeho konaniach, žiaľ, ľudia ako rasa opäť nesklamali, čiže čo je iné a neznáme, okamžite zničiť...za mňa 4 hrnčeky s dušami :)

Overlord (2018)

Prvý filmový Wolfenstein alebo Get Psyched! Veľmi osviežujúce! :)

Po strništi bos (2017)

Kúzlo Obecnej školy to asi nemá ale vytvorilo to, aspoň u mňa, akúsi mytológiu okolo starých svárov "Vlka" a jeho rodiny alebo aj nie všetko je hneď ako sa zdá alebo niekto povie ale má možno aj hlbší význam z posolstvom dobra za cenu menšieho zla. Pre mňa jednoznačne Kaiser z jeho antihrdinskou postavou, ktorá pre mňa ťahala film až do konca.

Ten dvanáctý (2017)

Úžasný film, jedným slovom....toľko ľudského utrpenia hlavnej postavy vo vyše dvoch hodinách, to tu snáď nebolo od Umučenia Krista. Musím sa priznať, že chvíľami mi až bolo nepríjemné sa dívať na to trápenie a povedal som si, že asi by bolo pre neho lepšie si prehnať guľkou hlavu ale on sa vždy "postavil a šiel", pretože keby to vzdal, smrť a obeta jeho spolubojovníkov by vyšla nazmar. Meyers ako veľiteľ gestapa bez chyby ako mnohí poznamenali, posadnutý svojou dokonalosťou a ctižiadosťou.

13 hodin: Tajní vojáci z Benghází (2016)

Na filme mi možno vadila tá spomínaná neprehľadnosť pri úvodnom útoku na ambasádu ale tento snímok je rozhodne prepracovaný kvalitný príbeh o skupine tajných operatívcov, ktorí aj napriek nástrahám byrokracie vedia čo treba urobiť a čo je správne. Samozrejme, miestami glorifikovanie Ameriky a všetkej čo k tomu patrí sa dá asi od takéhoto snímku čakať ale len som sa nad tým pousmial a užíval si stopáž filmu, pri ktorej mi jeho nepriemerná dĺžka vôbec nevadila.

Kosti a skalp (2015)

Začiatok dosť rozťahaný ale vôbec nie nudný, naopak, myslím si, že dobrý film musí mať solídny úvod a vybudovanie zápletky. Kto si ale počká, čaká ho finálne rošambo - doslova. Zdegenerovaných zmetkov vám nebude ani trochu ľúto a na 100-pro platí: "If it moves, kill it!"

Padesát odstínů šedi (2015)

Pozerané, možno ako mnohí, viac menej z donútenia kvôli kamarátke...aj to bývalej...ale teda tento výraz som ešte pri filme nepoužil ale: Nevermore! Na podobné úchylky našťastie nie som a nie je tam takmer ani nič z filmárskeho umenia, možno pre čerstvo zaľúbených pubertiakov alebo adolescentov, ktorí si myslia že našli lásku svojho života a pozretie tohoto fetiš snímku ich v tom, pre ich smolu, utvrdí.