Po strništi bos (2017)

Kúzlo Obecnej školy to asi nemá ale vytvorilo to, aspoň u mňa, akúsi mytológiu okolo starých svárov "Vlka" a jeho rodiny alebo aj nie všetko je hneď ako sa zdá alebo niekto povie ale má možno aj hlbší význam z posolstvom dobra za cenu menšieho zla. Pre mňa jednoznačne Kaiser z jeho antihrdinskou postavou, ktorá pre mňa ťahala film až do konca.

Václav (2007)

FIlm z prostredia zaostalej dedinky krásne podkresľuje podmanivá hudba, ktorá aspoň mňa donútila zamyslieť sa nad osudom Vaška, ktorý si okrem svojho psychického hendikepu nesie zo sebou aj trpké spomienky na zradu svojho otca, ktorý mu veľmi chýba a preto si ho domýšľa vo svojich najtajnejších túžbach. Veľmi dobrý film.

13 hodin: Tajní vojáci z Benghází (2016)

Na filme mi možno vadila tá spomínaná neprehľadnosť pri úvodnom útoku na ambasádu ale tento snímok je rozhodne prepracovaný kvalitný príbeh o skupine tajných operatívcov, ktorí aj napriek nástrahám byrokracie vedia čo treba urobiť a čo je správne. Samozrejme, miestami glorifikovanie Ameriky a všetkej čo k tomu patrí sa dá asi od takéhoto snímku čakať ale len som sa nad tým pousmial a užíval si stopáž filmu, pri ktorej mi jeho nepriemerná dĺžka vôbec nevadila.

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Ako zarytý fanúšik admantiového "Rosomáka" musím dať plnú paľbu aj keď mi trošku vadilo, že pri koncepte, kedy sa chlapíkovi vysúvajú čepeľe s rúk nepotečie ani kvapka krvi ale na druhej strane beriem komiksové poňatie a prístupnosť publika. Pre mňa je Logan jeden z naj antihrdinov, ktorý pre hlášku nechodí ďaľeko a problémy nerieši rozhodne v rukavičkách.

Poslední lovec čarodějnic (2015)

Šedivý priemer, "filmy" akých sa dnes natočí kopa, porovnateľné so Siedmym synom...viac menej nuda, žiadne inovácie či nápady, dnes pozriete a zajtra zabudnete, čo ste pozerali. Čakal som viac ale to je už dnes viac menej zvykom, resp. zlozvykom.

Malý unavený Joe (1972)

Ak niekto trpí nechutenstvom, po pozretí tohoto klenotu ho to určite prejde...legendárne jedlové scény, ktoré nikdy nezostarnú :)

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Skvelá herná séria Medal of Honor akoby prevedená zčasti na veľké plátno. Miloval som určité scény, ktoré boli práve porovnateľné s niekorými so spomínanej hry, vytvorilo to ako keby môj osobný kult...francúzske bojiská, sniperi, zrúcané mestečká, tanky, tajné misie...to je ono. Vždy keď si pozriem tento perfektný vojnový snímok, nevyhnem sa ani nostalgickému zahraniu "Medaily cti" a zatlačím slzu do oka. Staré zlaté časy. PS: Viem, že dejovo a scenáristicky malo Uphamovo počínanie zmysel...na konci filmu sa z neho stane muž....ale popravde, strašne ma jeho zbabelosť iritovala a vždy keď si tento film pozriem, znovu. Melisha mal na svedomí len a len on.

Vrána 3: Návrat (2000)

Ako už bolo povedané, na jednotku sa nechytá ale práve po jednotke jednoznačne najlepší diel. Hudba bola super a atmosferická a celková zápletka tiež ušla plus sem tam nejaká hláška sa tiež našla. "Co to máte s nohou? Byla to nehoda?" :)

Kosti a skalp (2015)

Začiatok dosť rozťahaný ale vôbec nie nudný, naopak, myslím si, že dobrý film musí mať solídny úvod a vybudovanie zápletky. Kto si ale počká, čaká ho finálne rošambo - doslova. Zdegenerovaných zmetkov vám nebude ani trochu ľúto a na 100-pro platí: "If it moves, kill it!"

Hogo fogo Homolka (1970)

"Áaale hele, rybička-nerybička, my se sem ženem jako blázni, abys dědek měl radost, člověče a von si lítá po lesích!" Len jedna z mnohých megahlášok v tomto naozaj dobrom filme bezchybne znázorňujúcom malomestkú mentalitu.