Kmotr (1972)

Naozaj ponuka, ktorú nemožno odmietnuť.

Spirit (2008)

Strašná krávovina, po zapnutí filmu som mal dojem či sa dívam naozaj na film alebo na nejaký dokument o halucináciach hercov...nevydržal som ani 20 minút...

Vetřelci (1986)

Opäť jeden z filmov, ku ktorým sa veľmi rád vraciam a nie len preto, že je to právoplatný kult a rýdza klasika. Toho, čoho sa nám nedostalo v perfekntom prvom diele, čiže akcie, je tu toľko, že by si z nej mnohé dnešné filmy mohli brať príklad a k tomu neustále hláškujúci Bill Paxton, to ma neomrzí nikdy :) Ach, prečo sa nedá dnes na plátne dokázať to, čo v 80. a 90. rokoch minulého storočia, akási hluchá doba, česť výnimkám tu platí ako nikdy. "Vasquezová, už si tě někdy spletli s chlapem?" "Ne! A tebe?" :)

Terminator Salvation (2009)

Toto pokračovanie sa mi páčilo asi o tretinu viacej ako T3: Vzbura strojov, ktorá mi príde tak nejak sterilná s až priveľmi rýchlym spádom. Salvation jednoznačne ťahá namiesto Johna Connora Marcus Wright, čo je trošku "škoda", nakoľko je mi Worthington omnoho viacej sympatický Bale. Na sérii Terminátor ma najviac zaujíma a imponuje mi práve rôznorodosť typov jednotlivých T-čok a Marcusov Hybrid bol podľa mňa dosť vymakaný a cyborg ako má naozaj byť. Plus povinnosti ako Aerial - Hunter Killer a T - 600 naozaj potešili.

Prokletý klaun (2014)

Skrátka a jednoducho, dobrý spine-rip nemôže byť nikdy na škodu! :)

Honza málem králem (1977)

Príjemná a neopozeraná rozprávka, možno aj preto, že ju nereprízujú tak často ako iné...najviac sa mi páčili scény, v ktorých elegantne a vtipne prechytračil Honza rôznych lenivcov, lakomcov a mudrlatnov. Z toho best asi sekerková polievka + ťažba dreva a výprask, hľadanie "pokladu" na ceste a zaběhlí velbloudi..."No tak kolik? No tak morde kolik jich ten podroužek vlastně měl? " :D

Padesát odstínů šedi (2015)

Pozerané, možno ako mnohí, viac menej z donútenia kvôli kamarátke...aj to bývalej...ale teda tento výraz som ešte pri filme nepoužil ale: Nevermore! Na podobné úchylky našťastie nie som a nie je tam takmer ani nič z filmárskeho umenia, možno pre čerstvo zaľúbených pubertiakov alebo adolescentov, ktorí si myslia že našli lásku svojho života a pozretie tohoto fetiš snímku ich v tom, pre ich smolu, utvrdí.

Bratrstvo vlků - Hon na bestii (2001)

Pre mňa vcelku podarený snímok, najmä s veľmi podmanivou a krásnou titulnou skladbou, resp. melódiou. Film som videl pred mnohými rokmi prvý krát, kedy som mu ešte dobre nerozumel ale už vtedy na mňa zapôsobil svojou výpravou a príbehom. Le Bihan sa do roly dobre hodil a aj keď tam trošku rezonovalo to Maniho kung fu, myslím že nad tým by sa dali privrieť oči. Bojové scény hlavne v podaní hlavného hrdinu sú pomerne brutálne ale rozhodne to filmu neškodí, aby som bol úprimný, pri prvom vzhliadnutí filmu pred spomínaným dlhým časom som mal otovrené ústa že čo si to rytier de Fronsac dovoľuje.

Pupendo (2003)

Skvelý nostalgický film, spolu s Pelíškami jednotka v "žánri", ktorý si opäť kedykoľvek rád pozriem. Podobné flmy patria medzi moje slabosti a Bolek Polívka v takýchto vie chodiť...keď som film videl prvý krát, pri skriňovej scéne som sa váľal od smiechu :)

Město 44 (2014)

Ako mnohí predo mnou už trefne spomenuli, jednalo by sa o nadpriemerný vojnový film od našich severných susedov zo SKVELOU napätou atmosférou nebyť tých nezmyselných psycho - halucinogénnych scén či čo to vlastne malo znamenať, nehorázny rušivý účinok na priebeh filmu, bez toho by to bolo minimálne za 4*.