Dům tisíce mrtvol (2003)

O mnoho menej znatelnejšia porcia surovej brutality, zdôrazňujem surovej, nakoľko v tomto snímku sa utešená rodnika zameriava skôr na pomalšie mučenie a iné úchylarny plus markantný Dr. Mengele Satan osobne. Na filme mi asi najviac imponovala tá znepokojivá historka práve o ňom, ktorá sa ukázala pravdivá, žiaľ pre protagonistov. Záver v smrdutom podzemnom laboratóriu pre mňa asi najlepšia časť filmu.

V zajetí démonů (2013)

No, dosť dobrý duchársky horor, zaujalo ma hlavne poňatie toho že príbeh bol originálnejší v istom smere ako podobné filmy v žánre, teda že dvaja ľudia sa profesionálne a seriózne zaoberali výskumom a zaháňaním zlovoľných entít, spolu s filmami Žena v čiernom a samozrejme Tí druhí asi naj horory s haunted tematikou aké som videl.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Mnoho som o tejto sérii počul a väčšinou samé chvály ale musím opäť povedať, že taktiež nie moja šálka kávy...takmer tri štvrte filmu tam drístajú o nejakých hrách a keď na tú "slávnu" udalosť dôjde, je po nej skôr než začala...takže viac menej sklamanie, čakal som omnoho viacej.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Na filme ma najviac zaujalo ono pomyselné puto medzi Rogersom a Barnesom, resp. bola to pre mňa hlavná myšlienka a odkaz filmu. Myslím, že Winter Soldier hral podľa mňa minimálne rovnako veľkú a podstatnú postavu ako samotný Cpt. America a pevne verím v jeho návrat v ďaľšom snímku...kto ste dopozerali film až do úplného konca po titulkoch, viete o čom hovorím...