Srážka s mimozemšťanem (2011)

Evolution, baby! Parádní nerdí road trip. Přiznávám, že autoři mohli ještě trochu přitlačit. I tak: Fuckyeah!

Šéfové na zabití (2011)

Skvělý nápad. Bohužel dost nedotažený, šlo z toho vytáhnout podle mě mnohem vtipnější jízdu. Ale i tak to není špatné a člověk se určitě pobaví. Navíc herci jsou skvělí, i když vedlejší postavy jsou mnohem lepší než ty hlavní, a Seth Gordon předvádí velmi slušnou režii. Jen ten scénář je nepovedený.

Templář (2011)

Béčková rubačka, která sice nemá moc hlavu, ale zato koule to má pořádný. Skvělá špinavá středověká stylizace, tochu lacinější, přesto parádně hmatatelná. Herci jsou vynikající - Giamatti nádherně přehrává, Purefoy drsňák k pohledání. Bitky drsné a krvavé jak má ve správném béčku být. Škoda toho nepříliš dobrého střihu (místy je to strašně chaotické a místy vyloženě rušivé). s lepším bych dal čtyři hvězdy. Jo a jen tak btw, kdo v tom hledá historickou přesnost, ten vůbec nechápe koncept.

Tintinova dobrodružství (2011)

Ohromně plnotučné dobrodružství a hlavně Spielbergova (skoro) bezchybná filmařina. Kopec atrakcí, hora eye-candy momentů (akční scéna v Maroku a přepadení Jednorožce jsou neskutečný pecky, nemůžu se rozhodnout, která je lepší). Bezchybná animace a skvělý casting to jen podtrhují. Přesto se nemůžu dokopat k plnému hodnocení. Mám pocit že to občas má problémy s tempem (zvlášť začátek) a přijde mi to taky trochu chladné. Ale možná všechny chyby zamázne další zhlédnutí. U čtvrtého Indyho se to povedlo.

Vrtěti ženou (2011)

Velice hezká, vtipná a vkusná komedie se skvělým hereckým triem Maggie Gyllenhaal, Hugh Dancy, Rupert Everett. Jen mi přijde že, režisérka moc neví jestli se chce věnovat více výzkumu doktora Granvilla, nebo Charlottině boji za práva žen a tím film občas působí trochu rotržitě. Jinak ale velmi dobře zvládnutá a velmi nadprůměrná záležitost, která stojí za zhlédnutí.

Zabiják Joe (2011)

Naprostá šílenost. Šílené postavy, šílená zápletka, šílené dialogy, šílené situace a navíc neuvěřitelně nekorektní. Killer Joe je film který se nebojí jít do extrémů. Víc ze sebe nedostanu, prostě masakr.

Zdrojový kód (2011)

Stylový, inteligentní, hravý a nápaditý thriller s rychlým tempem, u kterého jsou mi nějaké chyby v logice absolutně volné. Jsou mi volné proto, že Duncan Jones je vynikající režisér, který dokázal udržet napětí, a Jake Gyllenhaal je skvělý herec. Chtělo by to jen trochu našlapanější finále a rozhodně konec, který není tak strašně happy. P.S. : Soundtrack je naprosto úžasný.

Zkrat (2011)

Po druhém zhlédnutí se moje trochu rozpačité pocity nad podivnou a nepřehlednou zápletkou vylepšily a přídávám další hvězdu. Režie je trochu moc odtažitá a chladná, ale to využití flashbacků a celková narace je vynikající. A ta akce...ta akce! Ta akce je na jedničku. Přehledné a fyzické souboje a hlavně naprosto boží Gina Carano a její smrtící chvaty jsou pro mě absolutní lahůdka. Takových pěkných žánrovek bych bral více.

A-Team: Poslední mise (2010)

Film funguje jako by byl jednou řadou seriálu. Je rozdělen do pěti výrazně oddělených aktů, přičemž první akt slouží jako prolog k následnému vyprávění. Každý akt je jako jeden díl seriálu s dílčím úkolem a odlišnou akční scénou. ___ Samotný prostý žánrový příběh toho ale až tak mnoho nenabízí a jen za sebe jednoduše pokládá překážky a zvraty. Stejně prostá je charakterizace postav a zachraňuje je vynikající casting. ___ Vyprávění je velmi svižné, nikde se nezdržuje a jednotlivé akty jsou relativně krátké. Celou stopáž si tak udržuje rychlé tempo, žene se vpřed z místa na místo, od akce k akci, z aktu do aktu. ___ Film se tak pohybuje v nadsazeném a uvolněném duchu, hlavně akční scény, které zahrnují létání jsou hnány do komediálního absurdna. ___ V akci má film určitou divokost a fyzičnost nicméně hlavně v kontaktních soubojích se stává akce nepřehlednou. Ostatní akční scény už jsou na tom lépe, zvláště pak (opět) ty zahrnující létání, tam se tvůrci nejvíce vyblbli. ___ Není to precizně vycizelovaný akční film, i tak je to podle mne zábavná žánrová jízda, u které mě ještě dlouho bude mrzet, že vznikla jen jedna.

Benga v záloze (2010)

Tak to jsem nečekal. Viděl jsem tu hodnocení od 2 hvězd do 4, a tak jsem čekal že budu spíš u 4, ale to co jsem spatřil mě ohromilo. Tak trapné vtipy jsem neviděl už nějakou dobu. Začátek, kde řádí Dwayne Johnson a Samuel L. Jackson, je v pohodě. Pak ale odejdou ze scény a nastupuje ona zmiňovaná trapnost. Nefunkční dialogy, nepovedená snaha o humor, špatná akce. Pár vtipných momentů se najde a herci jsou docela v poho, ale vzhledem k tomu že to má skoro dvě hodiny se jedná o velice špatně stravitelný film.