src

src

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 6.5.2010  21:59

V khmerstine to bylo o neco mene vtipne.

• 28.5.2004  00:47
    Den poté (2004)

Stokrat omlete sceny zabalene do efektniho havu. Triky dobre, pribeh blby. I kdyz, priznejme si to, v tomtez zanru existuji i stovky mnohem pitomejsich filmu s mnohem horsimi triky. Snimku by take prospelo vice napeti.

• 25.5.2004  22:14

Genialni obsazeni vytvorilo z teto, na prvni pohled nenapadne, komedie temer dokonale dilko. Strhnul bych pul bod za zaver, ktery byl zcela v ramci zanru, ale prilis uslzenu. 4 a pul hvezdicky sem bohuzel nevecpu, tak davam "pouze" 4 a to jen proto, ze jsou jeste lepsi komedie, kterym by to mohlo byt lito :-) ... A DVD taky neni spatne.

• 16.5.2004  11:00
    Extra život (1997)

Rozhodne zajimavy film s Holly Hunter, ktera si svou roli ocividne vychutnava. Bohuzel ke konci tvurcum dosel dech. Animovana vlozka na konci dojem trochu vylepsuje (lec nic nevysvetluje), ale ne o moc.

• 16.4.2004  22:21

Tuto komedii zcela urcite nejvice oceni lide, kteri nenavidi svoji praci, pracovali ve velke firme nebo vi, co je to sedet v kancelarske kostce. I kdyby to jedine, co si divak odnese, bylo zivotni moudro "celkove fakt pracuju asi tak 15 minut", tak to stalo za to.

• 15.1.2004  23:16
    Na nepřátelské půdě (TV film) (2000)

Zajimava nahoda svedla dva snimky natocene v jeden rok s velmi podobnym obsahem i zpracovanim. Stejne jako "If These Walls Could Talk 2" (Kdyby zdi mohly mluvit 2) byl i "Common Ground" natocen v roce 2000, pojednava o homosexualite a je rozdelen do tri povidek odehravajicich se v ruznych letech, ktere spojuje spolecny prvek (ve "Zdech" je to stale stejny dum, v "Ground" je to stejne mesto a vypravec). Jedinym rozdilem je, ze ve "Zdech" jsou vsechny tri povidky lesbicke, zde je lesbicka pouze ta prvni, ve zbyvajicich jde jiz o muzskou homosexualitu. "Ground" je cela ladena vazneji a jednotlive povidky maji zhruba stejnou uroven a jejich ustrednim tematem je konflikt mezi "normalnim" a "nenormalnim" svetem. Vahal jsem mezi 3 a 4 hvezdickami, ale hlavne prvni povidka s Brittany Murphy a Jasonem Priestleym se mi libila natolik, ze davam 4.

• 14.1.2004  19:28
    200 cigaret (1999)

Film klasickeho strihu: nekolik mladych lidi smeruje na predem urcene misto (v nasem pripade na silvestrovske "mejdlo"), pricemz se predtim jejich osudy ruzne protinaji a komplikuji (kvuli lasce, jak jinak), aby se vse na konci vyresilo. Obehrane schema by nebylo na skodu, kdyby postavy s vetsim prostorem nebyly extremne hystericke a nesnesitelne (Rudd, Love), urvane a pitome (Hudson) ci nablble (zbytek) a postavy s mensim prostorem nebyly uplne neviditelne (Garofalo, Diaz). Obsazeni skvele, provedeni spatne.

• 12.1.2004  00:27

Nevim, proc tento film tvurci oznacuji jako komedii, kdyz je to ve skutecnosti psychodrama s malymi prvky humoru. Byt to ciste drama na vsech urovnich, byl by film o tridu lepsi, takhle je pouze prumerny.

• 16.8.2003  20:04
    Maniak (1996)

Zvlastni film. Ani jedna z hlavnich postav neni normalni. A z tech vedlejsich jen maloktera. Mira brutality je take extremne vysoka, slabsim povaham rozhodne nedoporucuji. Na druhou stranu herecke vykony jsou velmi dobre: Witherspoon (velmi VELMI mile prekvapuje), Sutherland, Shields, Murphy a dalsi. Chvilemi kulha scenar, nektere situace mi uplne nesedly, ale celkove nadprumerne drama s trochou cerneho humoru.

• 16.8.2003  17:13

Trochu zmatenejsi nez prvni dil, misty velice nelogicky scenar, celkove horsi. Ale tvurci se odvazali ohledne zobrazovani jednotlivych smrti, ktere pusobi opravdu brutalne (a nektere i zabavne), coz v dnesnich smrti preplnenych filmech znatelne chybi (urazene hlavy, rozsekane ruce, spalene obliceje - mnam). A jako jini prede mnou i po mne musim vyzvednout scenu bouracky na dalnici, ktera je opravdu dobra. Suma sumarum kvalitni prumer.

• 15.8.2003  20:11

Cool rezie, cool kamera, cool strih, cool scenar, cool herci, cool hudba. Proste cool film. ... A ted vazne: parta cernych raperu spolu s belosskym tloustikem se mlati ve zbesile sestrihanych a nesmyslnych scenach a keca nesmysly. K tomu navic otravna hudba a obcasne zpomalene zabery. Boze...

• 9.8.2003  14:13

Terminator 3 je dle meho nazoru film ciste pro znalce predchozich dvou dilu. Nevim, co si z nej odnesou divaci jineho razeni, mozna mirne nadprumerny akcni spektakl. Film ma ze zacatku velmi dobrou atmosferu, ke konci mu trochu dochazi dech, ale zaver je opet dobry. Vybuchy jsou efektni, zvukove efekty jsou hlasite, pouze nektere vycpavkove vysvetlovaci pasaze jsou prilis dlouhe, ale alespon ve vetsine pripadu vylepsene humorem. Temer kazda scena v T3 ma svuj predobraz v predchozich dilech, pouze v obracenem gardu ci je nejak parafrazovana (za zminku stoji napr. bitka na zachodcich, ktera cituje bitku v tovarne z T2, nebo uprk pred jerabem, coz je zase jakasi vylepsena verze uniku pred nakladakem z T2, a tak by se dalo pokracovat do nekonecna). Arnold se predvadi v nejlepsi forme a (skoro) neni poznat, ze je o nejake ty roky starsi. Pouze scena vnitrniho souboje ke konci filmu je znacne usmevna a troufam si rici, ze to tak tvurci nezamysleli. Kristanna Loken ma ten spravny terminatorsky kukuc, takovy jaky zname z T2. A navic je desne sexy. Jediny, kdo zklamal je Nick Stahl, ktery je sice vyborny herec, nicmene se pro roli Johna Connora nehodi. Pusobi prilis uslapnute a neverohodne. Skoda Furlonga, skoda. Hlavni herecke predstavitele uzavira Claire Danes, ktera ma nejmene prostoru a jejiz postava je nejhure napsana. Taky ji to neslusi tak jako treba v Hodinach, ale to uz je jenom moje osobni uchylka :-) Suma sumarum 4 hvezdicky pro znalce a 3 pro akcni fanousky.

• 2.6.2003  22:39
    Mystic Pizza (1988)

"Holky z pizzerie" - sablonovity pribeh o trech mladych servirkach z pizzerie se zacinajici Julii Roberts a spoustou znamych, lec obtizne zaraditelnych, tvari. Solidni zabava se znacnou davkou romance. Pouze pro sentimentalni jedince.

• 1.6.2003  15:41

Becko (mozna cecko) jako vysity: stupidni dej (jezismarja, to byla slatanina), mizerne herecke vykony, nekvalitni triky. Obcas jsem se i zasmal, ale obavam se, ze komedie to podle tvurcu byt nemela.

• 31.5.2003  16:50

Patnact povidek, nektere kratke, nektere dlouhe, nektere jsou pouze hricky, nektere jsou velmi propracovane. Dost casto stavi na dialozich (ci vnitrnim monologu). Vsechny humorne a dost casto o sexu (podane s vytribenym vkusem). Castecne spanelsky, castecne katalansky. Jinde neuvidite :-)

• 24.5.2003  23:57

Ze zacatku pomerne zajimava, ale ke konci znacne prekombinovana hororova hricka, ktera jako by z oka vypadla nejakemu dilu Akt X.

• 24.5.2003  23:51

U filmu jako je tento neni dulezity cil, ale cesta ktera k nemu vede. Tato cesta je sice velmi prima a proslapana desitkami starsich titulu, ale hlavni hrdinka nastesti neni zadna Popelka. V souladu s modernim trendem jde o nezavislou a emancipovanou divku, o ktere si nastesti nikdo nemysli, ze je oskliva (pouze divna) a tudiz neprojde promenou z ropuchy v princeznu pouhym sundanim bryli. Jak by taky mohla, kdyz ma telo i tvar Rachael Leigh Cook. Cele podbarveno neutralnim popikem. Takze podtrzeno, secteno prijemna oddychova komedie.

• 18.5.2003  11:25

Blaznivy film, ktery kombinuje kde co, od Kojaka po roboty a koreni to bojovym umenim. Nostalgicke ctyri hvezdicky.

• 18.5.2003  11:20
    Chicago (2002)

Neni to Moulin Rouge, nejsou to Vlasy, je to stary dobry poctivy muzikal. Pribeh o korupci a manipulovatelnosti spravedlnosti je sice trochu upozaden, nicmene i tak je dle meho nazoru zajimavy, i kdyz do naseho pravniho prostredi z casti neprenosny (O.J. Simpsona jsme u nas jeste nemeli). Avsak to co u muzikalu rozhoduje jsou muzikalova cisla, kterych se nam dostane mnozstvi vetsi nez male, z nichz nektera jsou vylozene vyborna (napr. Cell Block Tango ci brichomluvecka loutka). Nasi postmoderni mladez z toho asi nadsena nebude, ale milovnici starych klasik by mohli byt prijemne prekvapeni.

• 16.5.2003  23:40
    Frida (2002)

Vizualne velice pusobivy film, ve kterem se obrazy Fridy Kahlo prolinaji se skutecnym zivotem, ktery, ac misty velmi drsny, je zobrazen s jemnym humorem. Hereckemu obsazeni vevodi Salma Hayek a Alfred Molina, pricemz nelze opomenout ani prijemna camea Antonia Banderase a Edwarda Nortona. Jednoznacne stoji za videni.

• 16.5.2003  00:28
    Amistad (1997)

Silny pribeh, vynikajici Hopkins a Hounsou, polovina filmu v jazyce, kteremu prakticky nikdo nerozumi (alespon ne v Evrope ci Americe). To vse (ano, i to posledni) jsou klady tohoto snimku, kteremu bohuzel obcas dochazi dech.

• 14.5.2003  23:04
    Slzy slunce (2003)

Zadna invence, zadna prekvapeni. Uz od zacatku je jasne, jak film dopadne, protoze je nalinkovan podle klasicke sablony. Dokonce zazni i nektere hlasky typu "bud je zachranime nebo zemru pri pokusu o zachranu", nastesti jich je velmi malo, takze tolik nevadi. A Antoine Fuqua je natolik kvalitni reziser, aby se po prvni vicemene nemastne neslane puli film poradne rozjel a divaka vtahl do akce. Co jeste divaka zaujme je politicky nekorektni zasazeni deje do Nigerie a uvodni (pseudo)dokumentarni zabery radeni povstalcu. I kdyz pote, co jsem videl dokument ze Sierry Leone me takoveto veci nechavaji chladnym.

• 12.5.2003  23:16
    X-Men 2 (2003)

Jedno z tech prijemnych prekvapeni. Komiksovy film s presne vyvazenou davkou akce i pribehu, s vynikajicim Jackmanem a McKellenem a hvezdnym Cummingem. Zvlaste prvni pule filmu je svizna, ta druha je jiz zbytecne protahovana a plna spousty klise a "prekvapivych" koncu. Jednim z vyraznych kladu filmu je, krome peknych holek :-), humor. X-Men 2 se totiz neberou az tak vazne, takze i (super)hrdinskeho patosu je v nem malo. Osobne doufam, ze bude i treti dil.

• 6.5.2003  00:37

Misty dosti brutalni a misty dosti zdlouhavy film o takrka neuveritelnych udalostech probehnuvsich v New Yorku za valky Severu proti Jihu. Koncepci podobne westernu, pouze z chudinskeho mestskeho prostredi. Ale to neni az tak zajimave, to nejzajimavejsi na celem filmu je naprosto famozni vykon Daniela Day-Lewise. Uz jenom kvuli nemu se vyplati snimek shlednout.

• 3.5.2003  19:08
    Prostě sexy (2002)

Par vtipnych scen zasazenych do zbytecne sprosteho a nechutneho filmu. Jedine, co filmu pomaha je, ze hlavnimi hrdiny jsou zeny. Kdyby to bylo v obracenem gardu, tak uz bych to asi nerozdychal. I kdyz nektere ty "vtipy" mi trochu pohnuly prave snedenou svacinou.

• 29.4.2003  00:17

Slusne remeslne natoceny horor klasickeho strihu (spousta vriskani, zpomaleny vrah, obeti bez mozku), jehoz nejvetsim prokletim je srovnani s predchozim dilem scenaristy Kevina Williamsona, ze ktereho vychazi o tridu horsi. Zadne demaskovani zanru, prekvapive rozuzleni nebo alespon zajimava smrt.

• 27.4.2003  18:50
    Ring (1998)

Predloha americkeho Kruhu stavi na jinych vecech nez jeji remake. Oproti nove verzi neni kladen takovy duraz na kazdy detail (role videokazety je vicemene zatlacena do pozadi, detektivni patrani se v podstate nevyskytuje), klasickych lekavych momentu je dosti malo (i kdyz o "ocku" se mi bude zdat jeste asi hodne dlouho). Taktez hlavni muzska role ma vetsi vahu nez v americke verzi, a role syna je zatlacena do pozadi. Konec je o neco logictejsi a zrejmejsi. Herecke vykony jsou uchazejici, pricemz nejvice se mi libil vykon hlavniho muzskeho hrdiny.

• 27.4.2003  18:38
    B. Monkey (1998)

Nic jsem od toho necekal a byl jsem mile prekvapen. Trochu neobvykla romance s kriminalnim podtextem a trocha nahoty i humoru navrch. Misty trochu slabsi scenar je vyvazen kvalitnimi hereckymi vykony.

• 21.4.2003  17:44

Tezko, pretezko hodnotit. Velice syrovy pribeh ze soucasneho Mexika o dvou patnactiletych divkach. Priznam se, ze jsem pri sledovani filmu mel primo fyzicky pocit nevolnosti a obcas jsem musel zastavit video a na chvili si odpocinout.

• 20.4.2003  22:17

Vice nez zdarily celovecerni debut Bohdana Slamy, ktery je bohuzel misty trochu zdlouhavy, i kdyz scenar se mi dost libil. Vilhelmova a Hybnerova predvadi vynikajici vykony, coz se o hlavnim predstaviteli rict neda, zrejme to mel hrat jako Pucholt, ale spis to hraje jako Stallone.

<< předchozí 1 2 3 4 5