Extra život

• Velká Británie A Life Less Ordinary (více)

Z dílny tvůrců Trainspottingu přichází černá komedie o dvou andělích, kteří mají být vykázáni z nebe za neřestné chování. Mají však jednu možnost, jak se „vykoupit": totiž dát dohromady párek naprosto odlišných mladých lidí, o kterých si nebeský šéf, archanděl Gabriel, myslí, že by k sobě pasovali. A tak mají „stále ještě andělé” před sebou nelehký úkol: spojit srdce uklízeče kanceláří a zhýčkané a přepychem znuděné dcery jeho šéfa. (Bonton Home Video)

Master19

Některé momenty jsou skvělé, vtipné a dokonce i originálně a pěkně natočené. Navíc je tu Cameron Diaz a pěkná porce černého humoru. Bohužel musím ubrat jednu hvězdičku za podivný závěr a jednu za Ewana McGregora, který mi vůbec neseděl (možná, že to je ale slepá závist, protože bych si to s ním hned vyměnil). ()

B!shop

Tak tohle byla teda jizda. Cekal jsem jen nejakou romantickou komedii a byl jsem hodne mile prekvapenej. Pribeh by sice nebyl kdovico, navic je jasny, jak se vztahy budou vyvijet, jenze tu je jeste ta linie s nebem a to, ze tu v podstate jde o to, aby se dali dohromady. Takze ve vysledku docela zajimavej pribeh. Navic paradne sviznej a ladenej do cernohumorna, navic tu ani neni nouze o prestrelky. A pak tu je nejvetsi klad, herci. A to nemyslim jen hlavni dvojku, Cameron a Ewan, ktery se k sobe fakt skvele hodi a oba hrajou paradne, navic vetsina vtipku tu je prave diky nim a jsou fakt vtipny. Ale mym favoritem tu je Holly Hunter, ktera je naprosto uzasne psychopaticka a zaroven roztomila. Perfektni zabava. ()

venca163

Problémem romantickejch filmů je, že jsou na sebe vždycky tak cca od půlky nasraný a musíš sledovat, jak skrz vztek, slzy a osamělost zase hledaj cestu zpátky. Navíc ten nadpřirozenej element tu byl fakt hloupej - semtam tam vyskočil nějakej anděl s lopatou a usiloval v rozporu s pro něj očekávanou motivací jednomu z nich o život až moc zatvrzele. Celkem tuctovou romkomedii podrželi hlavně Ewan s Cameron. (65%) ()

klukluka

Tak tohle se nepovedlo. Trapná, nesmyslná taškařice. Nesmál jsem se u toho, nebál, nebyl jsem v napjatém očekávání, nedělo se mi nic, jenom jsem se už modlil, aby se do sebe už konečně zamilovali, což by znamenalo závěrečné titulky a konec všeho toho trápení. Extra život jsem si dal po Boyleově novinkovém Transu. Ten mě nadchnul, tohle mě naopak otrávilo. Boyle pro mě není sázkou na jistotu, ale jedno jsem mu až do včerejška nemohl upřít - vyniká v práci s filmovou hudbou. V Extra životě se ale nepovedlo ani tohle. Ty songy mi sem vůbec nepasovaly. Tohle byla typická americká srágora a do té se mnohem lépe než britská a americká nezávislá scéna hodí ty jejich opulentní smyčcový orchestry. Takže to sem měli naprat, udělalo by to tak devět režisérů z deseti. Boyle chtěl být hrozně jinej, jenomže ve všech ostatních směrech byl tak konvenční a slizce americkej, že to pak působilo jako pěst na oko. ()

emma53

Vida, za poměrně krátký čas lze vytvořit kousek, který je nejen vtipný, zábavný, příjemný s Ewanem a Cameron, kteří byli k zulíbání krásný párek. ale i se super muzikou, která to celé hodila ještě o level výš. Nejsem žádný filmový odborník, abych to podrobně analyzovala, ale strávila jsem s touhle fajn praštěnou dvojkou prima 100 +- minutovou chvilku a to se počítá. Příhoz si zaslouží i za ty originální titulky na konci. ()

• Natáčení probíhalo v Salt Lake City v USA a trvalo 50 dní. (Terva)