Rocky (1976)

Stallonuv nejlepsi film, kde ukazuje ze umi jak psat, tak hrat (skoda, ze to neuplatnil i pozdeji). Film ma vsechno, co ma spravny boxersky film mit a pritom realisticky konec (coz se o dalsich dilech serie rici neda). Jednoznacne vynikajici.

Tři oříšky pro Popelku (1973)

Nejlepsi ceska pohadka a zaroven jeden z nejlepsich ceskych filmu. Co na ni povazuji za nejlepsi (tedy krome Safrankove a Mensika) je jeji odlisnost od zbytku ceske pohadkove produkce - vyborne exteriery a vice realisticnosti.

Den nezávislosti (1996)

Vypada to jako komedie, ale neni to komedie. Vypada to jako sci-fi, ale neni to sci-fi. Vypada to jako katastroficky film, ale neni to katastroficky film. Je to monumentalni prumerna pitomost, kterou zachranuje snad jen muj oblibenec (a vynikajici herec) Jeff Goldblum a skvele padnouci hudba. Prvni puli s vybuchujicim Bilym domem si zcela jiste nekde ve svem ukrytu pousti Usama a tu druhou s oslavovanym prezidentem zase George. Vic americkeho patriotismu je snad jenom v Pearl Harboru.

Hele vole, kde mám káru? (2000)

Dude, where's my brain? Sileny film parodujici kde co, ktery bohuzel neni vtipny. Ne ze by hlavni napad nebyl zajimavy (zkoumani dvou totalne sjetych osob, co vlastne delali vcera), ale prehrsel infantilnich gagu je uz i na me moc.

Pravá blondýnka (2001)

I pres pochyby o vlastnim dusevnim stavu musim prohlasit, ze Prava blondynka je zabavny film takrikajic pro celou rodinu. Klasicke schema o tom, jak chudy ke stesti prisel, je mirne modifikovano, aby se hodilo do nasi rovnostarske doby a i kdyz je vyvoj pribehu zcela predvidatelny, tak zabavne gagy a hlavne kouzelna Reese Witherspoon zpusobuji nadprumernost tohoto mileho dilka.

Přepadení v Pacifiku (1992)

Kuchar a playmate zachranuji svet pred zdivocelym hippie a transvestitou. Je to blbe, je to zabavne, je to prumerne. Ale jelikoz Seagalovi lze bez problemu uverit, ze zabije par lidi jeste pred snidani a Jones je opravdu skvele uchylny padouch, jsem ochoten pripustit, ze je to mirne napdrumerny film, lepsi, i kdyz mene hlaskoidni, nez dvojka. Mozna i Seagaluv nejlepsi. Uvidime, jak a zda dopadne treti dil.

Nebezpečné hry (1998)

Tak trochu cernocerna komedie s prekvapivymi avsak logickymi zvraty v deji. Akorat naha Denise Richards me moc nebrala, to Neve Campbell by byla lepsi. A pro damy navic Kevin Bacon v rouse Adamove.

Hard Boiled (1992)

Tolik mrtvych neuvidite ani na Olsanskych hrbitovech. Uzasne... Kam se hrabou ostatni akcni filmy.

Horizont události (1997)

Dost desivy horor, bohuzel nelogicke chovani postav, viditelne rozdily mezi lodi zvnejsku a zevnitr, prilis citelne odkazy na (nejenom) vetrelci sagu a predvidatelne stupidni konec srazi cely film do prumeru.

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Mam pocit, jako bych v zivote nic nedokazal, na rozdil od hrdiny filmu Catch me if you can, ktery jeste nez mu bylo 19 zvladl pododne ziskat miliony dolaru a vydavat se za pilota, doktora a pravnika. A pak ze se podvody nevyplaci ... Oddychova retro komedie nejenom prostredim ale i stylem natoceni, ktera mohla byt trochu kratsi. Hanks a Walken vyborni jako vzdy a i ten DiCaprio ukazuje ze umi hrat (coz samozrejme neni poprve). A do kina prijdte vcas, titulky jsou velmi originalne a pekne zpracovane.