Osm hrozných (2015)

Prostě Tarantino.. Tarantinovsky tarantinovské. Užíval jsem si každý záběr. Herci, hudba, exteriéry, dialogy. A přesto ještě nemám pocit, že by Tarantino samoúčelně onanoval sám nad sebou.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Výborně zfilmované. Za poslední dobu jeden z nejlepších filmů, co jsem letos viděl. Otázka střídá otázku. Na konci jsem opravdu netušil, jak vše dopadne. Snad nejsem moc naivní, když mám představu o tom, že takhle nějak (ne-li hůř) to opravdu funguje..

G. I. Jane (1997)

Tohle je film asi opravdu jen pro ty, kdo o to stojí.. Mám trochu pocit, že hodnocení sráží v očích mnohých už jen téma a herečka.. Nepřišlo mi, že by to trpělo neduhem přehnaného patriotismu. Naopak vyznění je, že politikům jde v prvé řadě o své blaho. Vždyť už ten název vylučuje nějaký přehnaný patriotismus. Ani mi to nepřišlo jako vyhraněná feministická agitka. Hlavní postavě jsem věřil motiv, že to dělá hlavně kvůli sobě - a hlavně proto, že tu práci dělat chce. Bylo to spíše o lidech. Viggo byl výborný, Demi asi hrála na hranici svých možností, ale myslím, že na malinu to nebylo.. Že je film předvídatelná glorifikace ženy? A? Řemeslně s tím problém nemám.. Samotný výcvik má téměř dokumentární ráz.. Konec je trošku slabší, klišoidní - i když chápu, že SEALS své muže neopouštějí.. Spíš byl naroubován na rychlo, jako pěst na oko.. Jako důkaz - povedlo se.. Hold producent by měl platit a ne kecat do scénáře 70%. 75% když člověk přihlédne k tomu, že dobrých filmů o speciálech moc není, a minimálně výcvik se povedl na jedničku.

V zajetí démonů (2013)

"Založeno na skutečných událostech" c'mon... :D Ale oplývá to skvělou režií, herci hrají na horor nadstandardně dobře.. Atmosféra je super a pečlivě budovaná.. Nemám pocit, že by tam byla jediná laciná lekačka.. v rámci žánru - jo, proč ne..

Kingsman: Tajná služba (2014)

Nechápu zdejší pokusy o filosofování, je to čirá zábava a radost sledovat. Samozřejmě chápu, že to nesedne každému, humor je specifický, místy (většinu času) přepálený a stejně tak obraz násilí není úplně korektní, ale nemá smysl v tom hledat hloubku. Až budou Putin s Obamou testovat jaderný arsenál nad Evropou, tak si pustím Give it up, protože ta písnička už nikdy nebude stejná :)) Matthew Vaugh prostě nezklame :) A Colin Firth mě přesvědčil, že zahraje a utáhne opravdu cokoli.. Nechci být jako James Bond, ale jako Colin Firth :) A protože jsem nikdo, tak je to opravdová pocta :))

Jupiter vychází (2015)

Tak tohle fakt ne... Ani když to vidím napsáno, tak pořád nemohu uvěřit, že tohle mají na svědomí tvůrci Matrixu.. nebo aspoň polovina z nich.. Still better story than Twilight.. Or maybe not.. Být to od Asylumu před 10 lety, dám tomu za 5, ale oni to mysleli vážně - 1* za repliky zoofilního porna a "geniální" nápad obsadit do role pilota vesmírné lodi slona... Pane Nashi, tohle bylo plnou parou vzad... Nejdřív jsem dumal nad tím, proč v budoucnosti pořád používají štětku na hajzl, ale tento film mi pomohl prozřít - to ťa totiž mosí bavit...

Lesní duch (2013)

Původně jsem chtěl napsat něco ve smyslu, že pokud bych neviděl originál, dal bych 4*, takhle jen 3*.. ale čím více nad tím přemýšlím, tím více spěji k názoru, že v dnešní době špatných a předvídatelných hororů si to nezaslouží stejné 3* jako ostatní ****.. Nádech originálu prostě nejde smazat, což je dobře (ale spíše to poukazuje na kvality originálu) a ačkoli jsem znal pointu, byl jsem zvědavý, jak se autor popere s jednotlivými částmi. Nenudil jsem se a zklamán jsem nebyl. Originální Evil Dead byl první horor, který jsem viděl a noční můry z něj mám dodnes, to místo v srdci mu bude patřit navždy :)) Proto nelze odolat této připomínce. Je tento remake zbytečný? Ano je, ale v rámcí dnešní produkce prvoplánových hororů jde pořád o výrazný nadprůměr. Chvílema se zdá být chování postav až dementní, ale já osobně jsem se nemohl zbavit pocitu nadsázky. Tento film tak lze úspěšně doporučit především těm milovníkům hororů, pro které je originál "moc" starý. Pro neznalého diváka to může být šokující a vy znalí vězte, že si přijdete na své.

Stav beztíže (2009) (seriál)

Na seriál jsem se díval až poté, co jsem viděl Virtuality, protože tento seriál s oním filmem v komentářích srovnávali. A společného toho mají opravdu hodně. Například neuzavřenost. Zajímavý koncept to jistě je, pokud by se zůstalo u psychologického profilování postav a ne pořád dokola řešit vztahy. Vztahy by jistě v tak uzavřené komunitě, jakou astronauti jsou, byly důležité, ale v tomto seriálu se to místy dost přehání. O nelogičnostech a absolutní neprofesionalitě posádky ani nemá cenu se bavit. Větší šanci na let do vesmíru má Axe crew :)). Potřebu napsat tento komentář mám jen proto, abych zde mohl umístit následující odkaz, ve kterém najdete překlad toho, jak měl seriál skončit (producent to po 6 měsících doufání prostě vzdal a vyzradil příběh) http://www.edgeoftheworld.cz/2009/12/29/jak-mel-pokracovat-serial-defying-gravit/#comment-64247. Protože paradoxně, přes všechna negativa, jsem chtěl vědět, jak to dopadne. Za to ty 3*.

Žraločí muž (2005) (TV film)

Kultovní hlášky.. Týpek, který ztratí AK tak, že sám sobě přivře ruku do dveří :D Nutno vidět... A teď.. Tě miluju! A nikdy nezapomenu na Bernieho.. Borca co tahají zraněného ssebou jako přítěž, aby ho v době relativního klidu nechali napospas přededveřma... Aneb: "Kde je Bernie? BUCH - Bernie už není"... Doporučuji s CZ dabingem. Někdy se hold synáček nepovede... Hodnocení v rámci guilty-pleasure. Jinak jasný odpad.

Terminátoři (2009)

Film napěchovaný stupidníma hláškama a skvělým Paulem Loganem... Může být něco horšího než Paul Logan snažící se hrát? Může.. Paul Logan naklonovaný a každá kopie se snaží hrát :D:D:D "herec" tak nepoužitelný, že ať hraje záporáka či klaďase vždy je výsledkem tragédie.. Asi tu máme průnik.. Absence scénáře nevadí, neboť stejně jako ve skutečném světě je vlastně vše snadné.. Krokosaura zastavíte tlačítkem pro obloukový výboj v jaderné elektrárně Turkey Point, Terminátory pákou na zdi. Viva la Asylum! V rámci guilty-pleasure 3* jinak jasný odpad.