Thor: Temný svět (2013)

Ani nevím jak toto začít, kdybych měl vepsat veškeré pocity, tak je z toho parádní recenze o několika knihách. Marvelovské filmové fáze mám hodně rád. Podle mě je to výborný projekt, ve kterém se divák dočká strhujicích příběhů, které s nimi pohnou a donutí je se vžít do role daného hrdiny. Novej Thor je toho důkazem. Dost akce, dost napětí, člověk se dočká mnoha zvratů, nikdy nevíme kdy si snáma příběh hraje. Celkem dost se zde hraje na náhodu. V popisu filmu jasně vidím Akční/Dobrodružný/Fantasy.... kde je sakra Komedie? Co pět minut se celé kino řechtalo jako při nejlepší komedii roku. To téhle pecce ubírá na kvalitě. Neříkám že to film nějak pokazilo, spíš mi jde o fakt, že Marvelovské fáze je projekt, který je brán ve 100%cetní vážnosti a na komediální vystupování zde není místo. To že Tony Stark v IronManech nebo Avengerech vtipkuje je normální, ale že se během záverečné Thorovi bitvy budu spíš smát vtipným scénkám, to mě trochu zklamalo.. Verdikt? o 50% méně vtipů díky kterým by tam bylo víc místo na strhující momenty. Potom bylo by to na 5 hvězd. Ale jinak je to opravdu výborný film který mě příjemně překvapil.

Pár nenormálních aktivit (2013)

Film u kterého jsem se smál víc než bych asi chtěl. Konečně komedie dle mého gusta. Tenhle styl humoru mam moc rád. Koukal sem na to tři krát, jednou sám(nekončící smích),podruhé s přítelkyní(ta moc nadšená nebyla) a potřetí s bandou kamarádů(smích a jekot až přišel soused jestli jsme normální) ... Já se tohoto filmu hodně bál, říkal sem si parodie na trapné paranormal activity bude asi trapná ještě víc, navíc scary movie 5 se taky nevyvedl. Tohle mě ale přijemně překvapilo. Parádní humor který je tak jednoduchý a trefný. Přesně tohle postrádají dnešní komedie. Už první scénka při rozbalování kamery je tak jednoduchá a přitom natolik vtipná že sem si málem cvrnkl.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Přiznám se že komiks sem nečetl a asi sem o hodně přišel. Miluji komiksovky,hlavně svět Marvelu a DC,tedy to jejich temno,akci,vzrušení a napětí. Tohle je ale úplně něco jiného. Stejně jako u Kick Ass vybočení od tohodle je parádní odpočinek jak pro mozek,tak pro nervy.Bohudík né pro břišní svalstvo které se bude celý film chvět vašim smíchem.U pár scén sem se div "nepočůral" smíchy. Komiksovo,gamesácké zpracování mě opravdu natchlo,duvtip,osobitost a herecké výkony postav mě opravdu natchly.Parádní film, jaký se jen tak nevidí.

Vyvolený (2000)

Kdyby tenhle film neviděla moje přítelkyně dřív než já,asi bych se na to dokonce nedodíval. Opravdu je to celkem utahané a v některých částích nudné. V samé podstatě tohle není typický superhrdinský film. I když se celý film tváří že je o hrdinovi,není tomu vůbec tak.Padouch je zde ten o kom film ve skutečnosti je. Průběh filmu je tak na 2 hvězdy,ale když zvážím jak sem zažraný seděl v křesne posledních 15min,musím toto hodnocení minimálně zdvojnásobit.

Muž z oceli (2013)

Škoda že se to v kinech neprojektuje ve FullHD. To ale nic nemění na tom že tenhle film je EPIC.. Superman je zde pojat úplně novým směrem. Můj názor je že se v tomhle snímku už v průběhu natáčení skrýval obrovský potenciál. Tenhle potenciál byl vidět na plátnech celého světa. Kdo se nedíval na tento film s otevřenou pusou asi nedokáže správně ocenit hloubku a vážnost komiksového světa. U filmu sem ani nemrkl. Vše se odehrává ve velmi dobrém tempu, souboje jsou opravdu úžasné a vrušující. Trochu sem se bál že soubojů moc nebude, ale po chvilce sem si byl jist že se moje tužby naplní a bude to jedna velká řezanice. Na konci filmu sem jen říkal že by mohl být Superman tak lasky plný a pomůže město opět hodit dopořádku. Skoro nic z něj totiž nezbylo. Tomuto filmu nic nechybí. Zack Snyder tyhle filmy umí. Má můj obdiv.