Drsňačky (2013)

Tych 65% si zasluzi. Miestami sa to tahalo, ale Bullock & McCarthy spolu maju chemiu a ocenujem policajny suchy humor a vedlajsie postavicky, ktore dali tejto priemernej komedii nadpriemerny sarm ;-)

Millerovi na tripu (2013)

Na pocudovanie som sa bavila, necakala som vela a dostala som viac. Chudak sused, pozerat takuto vtipnu komediu o 1 rano, haha. Mala som tazke zachvaty smiechu. Urcite odporucam a u mna v pohode na 80%

Vesmírná loď Galactica - Krev a chrom (2012)

Nestoji za vela. Snaha bola, ale toto je strasne nizkorozpoctova zalezitost a je to vidno, na trikoch, hereckych vykonoch, ci scenari [40%] Len z lasky k Battlestar.

Komuna mé matky (2011)

Mozno pomalsi, ale pointa filmu sa mi velmi pacila. Na niektore filmy clovek asi musi byt naladeny a aj ked ti tato az klubova snimka myslienku nevrazi s prestnostou vystrelenej gulky medzi oci, tu myslienku si tam clovek vie najst. A pacilo sa mi to zobrazenie generacnych nazorov a problemov,ktore v tom veku riesili. Ono je to velka pravda, hah. Aj preto hodnotim ako hodnotim [70%]

V tátově stínu (2012)

Siiice, nie az take dobre ako "Everybody`s fine", ale stale to malo myslienku, ktora sa mi pacila. Len tentoraz som mala pocit,ze ten film je pre rodicov (ako ten prvy, pre odrastene deti starnucich rodicov). Tych 69% mu teda nadelim.

Jen 17 (2013)

A to ku koncu roka celkom rozdavam vysoke hodnotenia. Herecka bola velmi pekna (o tom potom) a nemala pocas celeho filmu otvorene usta ako Adele. Napriek tomu musim povedat,ze "Zivot Adele" sa mi pacil viac (a to sa mi teda nepacil). Reziser sa vela nenadrel, co sa pointy a obsahu tyka a ja si tak z kina odnasam okrem prazdneho zaludku, aj mierne rozpaky filmoveho neuspokojenia. Zaver: do kina urcite nie. Na festival medzi hordu inych filmov ano,tam sa tento velmi nenarocny pribeh strati. [59%]

Thor: Temný svět (2013)

Alan Taylor taktovka viac menej priniesla do tejto dalsej Marvelovky, co sa asi dalo ocakavat. To ale neznamena,ze film tratil na kvalite. Dvojka mala podla mna par hluchych miest,kde sa nic nedialo a doslova by som napisala sterilne nudne casti zachranovali tie casti, pre ktore na Marvelovky do kina chodim. Suma sumarum, spokojnost. Pozriem urcite este raz, aby som na stopro zhodnotila, ci naozaj bolo treba dochutit alebo mam len chutove bunky nastavene na inu uroven. [77%] A zas kopec ludi odislo a nepockalo na poslednu scenu :-D

Láska je láska (2012)

Sklamanie. Film som si pozrela lebo v nom hrali dve herecky, ktore mam rada a ich herecke vykony su balzamom pre dusu . Eliska Balzerova a Simona Stasova. Ich vykony zachranili moje planovane hodnotenie "odpad". Scenar to nemusel byt zly. Ale ako to vypalilo na zaver? To je len jedno velke pomlete salatove nieco, s nevyraznou chutou a prisadami.

Enderova hra (2013)

Na tuto vlnovu dlzku som uz naladena posledne mesiace, to jest scifi moze byt. Knihy som necitala, nemozem teda hodnotit co vsetko bolo vynechane, zmenene a co vsetko vo filme (ne)spracovali. Z toho minusoveho: Osekavaniu toho, co sa natocilo asi prislo do rany aj to vysvetlenie,ze my sa pohybujeme v pasme niekolkych mesiacov (niekedy by si zelalo az rokov) a nielen,tak ako som to citila, niekolkych dni. Sklamanie som zazila aj pri tej "final fight", pretoze ta bitka ma vdychnut pocit nelutosneho boja, odhodlania, strachu a psychickeho vypatia kedy uvazujes ci prezijes alebo v dalsej sekunde umries. Tu sa mi dostalo len toho nadychu, co som cakala. a film by som posunula aspon o 2 minuty dlhsie. Sek ako v starych scifi filmoch :) Plus: Vyborna medzihra medzi Fordom a hlavnym predstavitelom. Ford sa ukazuje v inom svetle ako som zvyknuta, co vsak nie je na skodu. Velke plus je u mna akekolvek prostretie vesmirnej lode a znazornenie zivota na nej. Len si este zelam, aby tych kvalitnych scifi filmov existovalo este viac. Zaver: film sa urcite oplati vidiet (neviem ako film budu hodnotit fanusikovia kniznej sagy) a ja urcite idem pokracovat v citani. Pretoze Ender tymto filmom neskoncil ;-) [79%]

Čtyři minuty (2006)

Nemecky film, tak ako ho mam rada. S dorazom na kameru, detail, jemne parodicko pikantne.Dve hlavne postavy boli naladene na tu istu vlnovu dlzku a tak mi ponukli koncert nielen plny emocii, ale aj ten hudobny. Odporucam. 90%