Philomena (2013)

Celkom sklamanie, Judi Dench mam rada, ale v tomto filme ma neoslovila. Pre mna filmik na jedno domace pozretie. Minusom je aj dalsi zo zavadzajucich trailerov. [6/10]

Pit Stop (2013)

[Gay Themed] pri GT filmoch si vzdy vydychnem az niekde v prvej tretine filmu (ked pribeh,kamera,hudba a herecke vykony nastartuju mojho filmoveho ducha a ja neumieram v krcoch niekde na dlazke). Yen Tan netoci jednoduche filmy, hlavny hrdina skor prechadza osobnym peklom, plnym smutku, rozcarovania a stratou zmyslu zivota. Uz s filmom Ciao som vedela, ze tento reziser ma u mna iste miesto. Som rada, ze latka neklesla, priam naopak. 85%

Nymfomanka, část II. (2013)

Celkovy dojem sklamanie. V kazdom diely som si nasla urcite casti, ktore sa mi pacili (ci uz vztah Joe a otca, zobrazenie ludskej duse v stromoch, uvedomenie si vlastnej zavislosti a deviacie), ale naslo sa viac tych, s ktorymi sa neviem stotoznit, ich zobrazenie islo uplne mimo mojho filmoveho senzoru a prave preto hodnotim len 70%. Lars von Trier nie je moja vlnova dlzka.

12 let v řetězech (2013)

Pan reziser sa vyhral s detailami, kamera,hudba, prezite emocie. Ani neviem ako a bola som v deji a nejaka ta slza vyhrkla. Ten z tych drsnejsich filmov. Ako kazdy, ktory poukazuje na cierne stranky ludskych povah a tych, na druhej strane bica. Urcite odporucam. Nic neocakavane, ale kvalitne zrealizovane.

Mazel (2012)

Presne ten typ filmiku, ktory sa mi hodi na sychrave pocasie, deku, priam komornu atmosferu pri horucej salke caju. Nic prevratne nove, len jednoducho prerozpravany pribeh obycajneho cloveka. [75%]

Vlk z Wall Street (2013)

Leonard je pan herec a na platne vie predviest priam neuveritelne veci, pocnuc naivnym novacikom na burze v zlom obleku, cez pozitkara drog, sexu a penazi a konciac pri slintajucom babatku. A tak som 3 hodiny prezivala vsetky tie vysky a pady (hereckych vykonov, hluchych miest v scenari a zachvaty nekontrolovatelneho smiechu) spolu s nim. Film rozhodne zaujal, nie som az tak presvedcena ze toto je Oskarovy film a zanechal v ustach aj miernu pachut (pretoze toto vsetko sa vlastne stalo). [80%]

Líbáš jako ďábel (2012) odpad!

To bola taka neskutocne parodicka vecicka, az som to dopozerala do konca. A jedine preco som to prezila, ze tam hrala Eva Holubova.

Nymfomanka, část I. (2013)

Viac menej sa stotoznujem s komentarom od JASM, zatial rozpaky a niekde v polke filmu mi fakt tie doslovne vysvetlenia a prestrihy zacali liest na nervy. Pockam si na vol II, aby som si urobila uceleny obraz. Hadam si poopravim mienku :) [70%]

47 róninů (2013)

Japonska mytologia prezlecena do americke satu. Pocnuc anglickym jazykom a konciac pri takmer romantickej akcnej drame. Film mal u mna 3 velke minusy skoro od sameho zaciatku. Anglictina (k japonskym tvaram a japonskemu takmer vsetkemu sa mi to jednoducho nehodilo), na moj vkus az vela romantiky (do kina som sla so zamerom uvidiet pomstvu roninov, ale mala som pocit ze v popredi bol romanticky vztah hlavneho hrdinu a tych 46 roninov, ktori sa "zviezli" s nim, sa tam ocitli ako vedlajsie doplnujuce postavy) a 119 minut sa vlieklo neskutocne dlho. Z kina som odisla rozcarovana a sklamana, ze z hliny reziser veru nevycaril krasnu casu, ale len hrncek z darcekovych predmetov. [59%]