shereen

shereen

studuju filosofii-estetiku na FFUK a Sorbonne Paris IV a kdyz mam cas tak se venuji tanci, hodne cestuji nejradeji do Asie

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 5.1.2018  18:50
    Zmenšování (2017)

WTF???!!!!

• 27.12.2017  01:12
    Bright (2017)

Svet,mytologie a charaktery jsou fajn. Pribeh je bohuzel jen dalsi Harry Potter

• 31.10.2017  21:38
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Prvni serie fantasticka. Druha pruser. Je smutne kdyz u tak delikatni podivane jakou je prvni serie nenapadne tvurce nic lepsiho nez pokracovat tim samym, jen na steroidech. Posledni tri dily jsou takova katastrofa, ze jsem to vypla v polovine posledni epizody. Uplne me totiz prestalo zajimat, jak to dopadne. Nejhur dopadla Eleven. Z originalni a statecne detske hrdinky zbyla uknourana otravna holka, ktera je obzvlast ke konci v permanentni ochotnicke kreci.

• 31.10.2017  21:33
    MINDHUNTER: Lovci myšlenek (TV seriál) (2017)

Hluboka sonda? To tedy nevim. Ale zabavne to je pekelne. Atmo, spad, herci, ujeti maniaci i agenti ... co vic si kvalitni televizni pop kultura muze prat?

• 27.1.2017  23:04

Fantastický příběh. Průměrný film.

• 29.11.2016  00:40
    Černé zrcadlo (TV seriál) (2011)

Bakaláři 21. stoleí. 1. díl je pecka, zbytek už je horší.

• 12.11.2016  17:44

Jestli jednicka byla becko, tak tohle je minimalne F.

• 26.3.2016  19:03

Pět a nestydim se za to.

• 20.3.2016  17:51
    Deadpool (2016)

Odchod z kina

• 16.3.2016  20:29
    Mimoni (2015)

Blbost na pudu- i kdyz se pokusim vzit do detske perspektivy.

• 15.3.2016  20:13
    Ona (2013)

Genialni

• 13.3.2016  13:37
    Fargo (TV seriál) (2014)

Ještě nikdy se mi nestalo, že by mě nejprve 5 dílu nadchlo (i přes drobné vykřičníky ukazující, že by to mohlo jit do háje) a pak během 6. díku stačilo 15 minut televizního pekla k tomu, abych zcela ztratila zájem a už nikdy jsem nechtěla vidět ani minutu rozhoukaného seriálu. Jak tuhle pitomost někdo může přirovnavat ke Coenům??? Lidi jste fakt mimo.

• 13.3.2016  13:33

Měla jsem veliká očekávání, ale vydržela jsem jen cca 20 minut. Téma je úžasné, ale zpracování je naprostý trapas. Upachtěný, nudný dokument - až je neuvěřitelné, že se o tak zajímavých lidech da natočit něco tak nekoukatelného.

• 20.2.2016  22:39
    Jupiter vychází (2015)

Škoda 12 a půl minut mého života.

• 15.2.2016  17:12
    Sufražetka (2015)

U silného tématu slabé zpracování bolí dvojnásob.

• 20.1.2016  14:15
    Vykolejená (2015)

Sex ve městě je méně otravný - asi tak. Podprůměrný film s několika nadprůměrnými momenty - takže tři.

• 19.1.2016  02:42
    The Fall (TV seriál) (2013)

Nechápu to absurdně vysoké hodnocení. Utahaný, nudný seriál, s nesnesitelně debilním charakterem vraha. Ta jeho teen-age obdivovatelka pak získává cenu za nejnesnesditelnější charakter kinematografické historie hned po Jar Jar Binxovi. Proč tu kdosi vychvaluje psychologii postav nechápu. Jaká psychologie do prčic? To, že je někdo z děcáku nebo je promiskuitní ještě nezaručuje hloubku. Gillian Anderson je dobrá, to ale nemění nic na tom, že se tam všichni chovají jako naprostí pitomci a policie je naprosto impotentní při snaze vraha dopadnout. Polovina herců by potřebovala recastovat a celý seriál zkrátit do max. 4 dílů. Má to náznak slušné atmosféry a pár dobrých momentů, to ale za 10 ztracených hodin života nestojí.

• 6.12.2015  22:08

Když slabý obsah válcuje únavně vypiplaný styl...

• 3.12.2015  00:27

Dobry namet, Kinsky je desive presvedcivy, ale jinak becko - az me prekvapuje to hodnoceni tady. Myslim, ze lidi se nechavaji trochu strhnout znamym jmenem rezisera, jako by bylo intelektualni ocenovat jeho filmy.

• 13.11.2015  16:46
    Cukr-blog (2014)

Bohužel další důkaz, že dobré téma ke kvalitnímu dokumentu nestačí. Paní Culková se rozhodla, že bude režisérka podobným způsobem, jako se prodavačka z Opočna rozhodne, že půjde do Superstar a stane se popovou hvězdou - prostě veliké ambice, průměrná inteligence, chabá exekuce. Důkazy jsou velmi slabě podloženy, "experti" jsou sice prý doktoři, ale nevíme o nich nic, tak proč jim máme věřit? Protože jim věří hodná a svědomitá mamča - paní Culková, unášená vlastními ambicemi být český Michael Moore? V dokumentu se ocitne spousta podivných a velmi nedůvěryhodných existencí, které splachují jakoukoli kredibilitu problému cukru do záchoda (vede šaman s šiškou a růžová striptérka - bojovnice, která fetovala s Hendrixem a neumí zestárnout). Celek pak působí tak směšně, že jsem to málem nedokoukala, jak mi bylo za autorku trapně. Emotivní vsuvky typu "naše láska je sladká i po 16ti letech" - do prčic, koho to zajímá! Cukru se sama vyhýbám, ale musím přiznat, že kdybych byla běžný konzument, tak by mě toto blbě vyargumentované a filmařsky nejapné dílko nepřesvědčilo vůbec o ničem. Naopak, napáchá víc škody než užitku. Důležitá témata se musí zpracovávat svědomitě, jinak to jen utvrzuje většinu, že ti, kdo proti cukrovarnické lobby bojují jsou jen nějací emocemi zmítaní a sebestřední BIO lidé. Je potřeba inteligentně argumentovat, bez emocí, šamanů a demonstrací batikovaných žen s chlupy v podpaží. Ve výsledku to spíše působí dojmem, že paní si chtěla natočit dokument o sobě a k tomu chtěla ještě udělat nejaký dobrý skutek pro dobro společnosti. Vůbec se nedivím, že to (bohužel) nevyšlo. Takhle se prostě dobré dokumenty netočí! To, že takhle špatně natočený dokument vůbec vyvolá nějakou pozornost jen potvrzuje, že čeké dokumentaristické řemeslo je v totálním kopru.

• 11.11.2015  16:14

Zacatek ma bajecnou atmosferu, clovek se tesi na naslaplej film a nejaky zakulisni info ze sveta kartelu. Hudba je fantasticka, zajimave charaktery...a pak to najednou po cca pul hodine totalne usne a uz se nestane vubec nic zajimaveho. Posledni scena jen zpeceti totalni zklamani z filmu ktery mel velke ambice, ktere se nenaplnily. Hlavni postava je nakonec za naivni trupku, hlavni muzske postavy si tam resi nejakou osobni vendettu, ktera divaka vubec nezajima a posledni pul hodina je naplnena tolika WTF momenty, ze clovek ztrati k reziserovi veskery respekt. Proc je sakra takovy problem natocit dobry film?!

• 10.11.2015  15:06

Je to opravdu dobrý film s přesahem, ani nevím proč ubírám hvězdičku, snad proto, že ty rodiče trochu chápu a vadilo mi, že je celý film totálně jednoznačně dáno, že kdo nesouhlasí je trapný zpátečník a rasista.

• 9.11.2015  19:07
    Moneyball (2011)

Prostě super film, nejen pro fanoušky baseballu. Civilní a přesto vtipný a poutavý. Herecké výkony jsou bez chyby.

• 6.11.2015  15:36

Tohle mě úplně minulo. Vůbec jsem nepochopila pointu příběhu. Oceňuji ale hudbu a herecké výkony.

• 6.11.2015  15:33

Když film ztratí veškerý kontakt s tím, co je reálně možné a místo draka, princezny nebo E.T. je tam jen pár starých baseballových hráčů, tak to prostě není moc zajímavé.

• 6.11.2015  15:31

Že by podle jedné z nejhorších kdy vydaných knih vznikl kvalitní film je prakticky nemožné. Je to nuda, nuda, pitomoučká naivní nuda. Nechápu, jak se z předlohy mohl stát takový fenomén. Není na tom nic zajímavého, opravdového, inteligentního a dokonce ani sexy. Film Sekretářka je ve všech zmíněných ohledech mnohem lepší a to tam je té nahoty méně.

• 5.11.2015  13:09
    Návrh (2009)

Definice průměru. Scénář by ještě ušel, až na těch pár trapných za vlasy přitažených scén. Hlavní problém je ale naprostá absence hereckého talentu u Ryana Reynoldse. Potvrzuje, že stačí chodit do posilovny a zapadat do současné škatulky atraktivního muže a herecká kariéra v Hollywoodu je na světě.

• 4.11.2015  16:49

Tragická komedie! Od poloviny už jsem pouze přetáčela.

• 29.10.2015  00:37

Dokument, který je nekoukatelně dlouhý i pro zarytého fanouška. Courtney Love je nesnesitelná kráva a od chvíle kdy se ona a její prsa objeví v kameře je to už docela utrpení, které jsem chvílema přetáčela. Zajímal mě Cobain, Nirvana a jeho hudba a ne nekonečná home videa na kterých zfetovaná Courtney vystrkuje zadek, prsa a nebo řeční o tom, že věděla, že heroin jejímu miminu v těhotenství neublíží. Celý je to založený na tom, že s Courtney asi už dlouho nikdo neudělal rozhovor a tak si vymyslela, že se jako natočí další děsně skandální dokument o Cobainovi (protože ona sama, zas tak zajímavá neni).

• 23.10.2015  15:10

Film určitě ne pro každého. Je velmi vtipný a plní svůj vzdělávací a sebereflexi vzbuzující záměr, i tak s ním mám bohužel pár problémů. Je riskantní točit film, který je tak mimo zaběhlé žánry a tuto snahu rozhodně oceňuji, pokud ale točím komedii a rozhodnu se pak najednou diváka historicky vzdělat, tak se nemůžu divit, že mi to najednou "nezbaští". Zelenka totiž nedokázal jasně ohraničit, kde končí sranda a začíná historická exkurze. 5ti minutová historická přednáška tak působí dost nedůvěryhodně a kostrbatě. Také mě jako vysokoškolsky vzdělaného člověka irituje, když mi někdo předhodí jakýsi historický pramen a řekne "tomu věř". Vyrostla jsem v domácnosti kde se Jan Tesař citoval, a proto s odkazem na Mnichovský komplex nemám problém. Taková slepá důvěra se ale přeci nedá čekat automaticky. Výsledný dojem pak pro většinu lidí asi není "aha, tak takhle to bylo", ale jednoduše opět binec ve faktech. Škoda, mohlo to být dotaženější v argumentaci a bylo by to za pět.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13