Princ z Persie: Písky času (2010)

Propadák to není, ale postavy se chovají jako by se jednalo o film Sex ve městě III - z Emirátů dále na východ. To "trendy" žvanění mi přišlo otravné už po 10 minutách. Oceňuji exteriéry a kulisy. Ty se skutečně povedly.

Zrození šampióna (2009)

Parádní feel-good movie. Sandra konečně dostala pořádnou roli, využila ji na maximum a hned je z toho Oscar. Tenhle film není ale jen film o popelce amerického fotbalu, je to i věrohodně zpracovaná sonda do americké společnosti. Chápu, že se nemůže tenhle film líbit lidem, kteří a priori bojkotují dojemné filmy, proč se ale nenechat dojmout, když se jedná o tak dobrý film, jakým je The Blind side.

Iron Man 2 (2010)

Uf, jak hodnotit? Prvních 20 minut je jízda, vse odsýpá akce i suchý humor. Rober Downey Jr. je vtipný a Mikey Rourke je opravdu charismatický zloun. Bohužel začnou film brzy kazit otřesné vedlejší postavy, předevšim Don Cheadle a Scarlett Johansson, která je největším castingovým omylem tohoto filmu. Část filmu od narozeninové oslavy už je opravdu k nekoukání a patetickou nudou už probleskují jen občasné momenty, kdy člověka nefackuje hanba. Všehovšudy se dá říci, že když jsou na plátně Mikey s Robertem, tak je to starý dobrý Iron man. Z Roberta se ale postupně stává politování hodná troska a Mikey moc rychle umře. Škoda.

Užívej si, co to jde (2009)

Geniální, prostě geníální !!!!! Ty herci, ten humor, jsem nadšená a chci to vidět znova. Co vám (některým) vadí? Že seriózní pointou nebyly vždy znovu omýlané stinné stánky lidské existence, že někdo neumřel, že není co řešit? No tak, dejte se si sejra a nohy na stůl a buďte v pohodě - třeba se vám ten film bude líbit víc.

Robin Hood (2010)

Jednoznačně zklamání. Příliš dlouhá expozice, místy zbytečně nepřehledná kamera. Patos na plátně bez enthusiasmu v hledišti = trapas. Neočekávám od historického velkofilmu, že me intelektuálně obohatí, chodím na tyhle snímky, protože mám ráda tu heroickou atmosféru "ducha dějin", ale takhle prázdný dojem jsem zatím neměla z žádného ze Scottových filmů.

Smrt a dívka (1994)

Film s dobrou pointou a vznikajícím Kingsleym. Polanski opět nezklamal. Jediné co mě občas iritovalo byl herecký výkon Sigourney Weaver, který příliš důrazně připomínal, že se jedná o film podle divadelní předlohy.

Král rybář (1991)

Další herecký koncert Jeffa Bridgese. Po první půl hodině jsem trochu kroutila hlavou ale pak se vše jaksi zvrhlo a tato surrealistická podívaná mě naprosto pohltila. S chutí si film v budoucnu zopakuji.

Cesta (2009)

Naposled se mi stalo, že jsem po filmu nemohla usnout a dva dny jsem o nem premyslela, kdyz jsem videla Mullholand drive ... a to uz je nejaky ten patek. Nezapomenutelna deprese.

Kick-Ass (2010)

No neni to úplně špatný, ale že by to byla taková pecka...? Nechápu, co všechny tak šokuje - viz zahraniční recenze. Chápu model, kdy se za málo peněz točí film který vypadá draze, opačný postup je sice originálnější, výsledek ale vždy působí jako béčko s několika známými tvářemi.

Proroctví (2009)

Není to sice nezapomenutelný filmový zážitek, ale za vidění stojí. Hlavním problémem je, stelně jako ve všech jeho filmech (krom Lord of War), Nicolas Cage. Nechápu, jak se tenhle pařez stal hercem. Copak pro něj není místo v jakékoli jiné profesi? MINISPOILER: Mimochodem, všimli jste si, jak nápadně "nová" planeta připomíná alternativní svět Susie v Lovely Bones? Positivně hodnotím všechny katastrofické momenty, jsou krátké, důvěryhodné a hlavně bez patosu, což se u amerických "apokalypťáků" často nevidí.