Příliš dokonalá podoba (1988)

Ja neviem,ale nejako tú záhadu nenachádzam.Proste šiel až na kosť(Cronenberg)Absolútna láska,závislosť aj nenávisť.A zúfalstvo, ak puto pretrhne, pretože sa okolo neho točil celý ich vesmír.A Irons je geniálny!

Pí a jeho život (2012)

Krása filmu spočíva v tom,že si v ňom každý nájde to svoje.A to je výnimočné kúzlo.Sami si vyberiete čo je pravda a čo ilúzia.A o tom je filmové umenie, či nie? Len ľutujem, že som si naň nezašla do kina.Tie zábery za to určite stoja.

Bídníci (2012)

Ak nerozumiem žánru,alebo ho nemám rada,tak nehodnotím.Dívať sa na film s predsudkami,ktorých sa držím ako kliešť -nemá význam! Muzikály sú dosť špecifická záležitosť.Ja od nich očakávam hlavne skvelú atmosféru,potrebnú dávku nadsázky,vynikajúce herecké výkony(hlavne Anne Hathaway,ktorej som to zožrala aj s chlpami) a v neposlednom rade dobrú muziku.Toto všetko Bídníci splnili.Ani sekundu som sa nenudila,na začatku ma vtiahlo do deja a vydržalo mi to až do konca.Ak to bolo pochmúrne,bolo to preto, že udalosti boli tragické a ak sa vám to zdalo presladené,bolo to preto že muzikál má vyvolať emocionálnu reakciu.Tvorcovia nemohli za to,že niektorí majú EQ šumivej trávy,tak ich nezatracujte a na budúce radšej zvolte iný žáner.Verte mi,že budete spokojnejší a my ostatní budeme ušetrení vašich znechutených a nás znechucujúcich výlevov.Na koniec už len poznamenám,že film si zaslúžil každé ocenenie ktorého sa mu dostalo.