Casablanca (1942)

Soulasím s mnoha názory zde. Film je pro nás v této době již méně zajímavý. Zajímavý příběh jedné lásky. Spoiler: Dala bych přednost výhry vášnivé lásky, než hrdinskému činu. Sám hlavní hrdina mi nebyl nějak sympatický. V té době musel být fešák i slečna sexbombou, já to vidím jinak. Zajímavé nahlédnutí- té z nejkrutějších válek.(oficiálních). Známka je průměrná, protože mi připadají ovace na tento film přemrštěné. Neberu snímku jeho určité kvality, ale viděla jsem mnoho filmů, ale tento mě na zadnici neposadil. 3 a něco. Doporučila bych ho jako vzdělávací prostředek. Přijde mi, že spousta lidí se bojí dát nižší hodnocení, i když film je nedostal, jak píší v komentářích. Alternativní konec ze Simpsonů je mnohem lepší. Ve španělštině je to nejlepší ? :D https://www.youtube.com/watch?v=2U_VOp-ZBB0

Mazlíček (1934)

dneska bychom řekli mamánek, tohle téma nikdy nezestárne. Určité věci se prostě nemění. Má to specifický humor, a jde to i bez sprosťáren a násilí. I když je jiná doba, ale člověk je z jiného těsta /jak by řekli lidé skoro před 100 lety/. Přesto vtipné to je a bude to poklad, protože je to neopakovatelný film. Něco podobného by byla jen karikatura. Nebudete se popadat za břicho ale spíš se pousmějete. Je to takový film na neděli kdyby si k němu dáte zákusek a povzdychnete si jak ten čas letí.

Bláznivé natáčení (1932)

Několik scén bylo opravdu zábavných i zápletka nebal tak špatná, ale ten chlap dle mého názoru neměl to ono charisma.. Spíš mě rozčiloval, že všechno rozbije. Možná jsem zhýčkaná dobou, ale představte si jaká to musela být švanda pro lidi před 80. lety..neznali různé efekty a Film pro ně byl takřka nový.

C. a k. polní maršálek (1930)

tady Burian teprv začíná ukazovat co teprve umí,  jeho první dílo tak jak jej známe.

Kid (1921)

Smutné přesto odlehčené, jako žena jsem to prožívala. Opustit dítě nikdy! Hamba té herečce. Třeba změknou někteří pánové :) Pěkně se k Johnovi choval jeho tatínek Charlie. I když chudí tak šťastní. Bez šesti let bude filmu sto let. Chtěla bych se vrátit strojem času do roku 21 A POTŘÁST CH. Chaplinovi rukou.