Boratův navázaný telefilm (2020)

Mne to asi až veľmi pripomínalo Who is America?, takže som mala pocit, akoby to bolo to isté len s príbehom a vo filmovom spracovaní. A ako už niektorí napísali, nejako už tento humor dnes nefunguje. Napriek tomu to boli stále situácie, v ktorých by sa asi nikto nechcel ocitnúť. A na reakciách hercov bolo až veľmi vidieť, že sú to herci, pretože tak by ani Američania nereagovali. Ale záverečná konšpirácia a maskini super.

Eurotrip (2004)

Veľmi osviežujúce (alebo nostalgické?) vidieť starší film, kde nie sú feministické narážky ani súčasný hnoj. Aj keď vidno americkú náturu a veľa klišé, bolo to veľmi fajn. Na mnoho vtipov človek hneď zabudne, napriek tomu boli scény dosť kreatívne a dej šľapal skvelým tempom.

Nejtemnější hodina (2017)

No mne to pripadá, že jediné, čo v človeku z filmu ostane, je výborný herecký výkon Garyho Oldmana (ktorého som inak vôbec nespoznala) a spomienka na dve hodiny neprestajného kecania. Film mal dve hodiny a predsa v ňom bol minimum bojových scén napriek tomu, že je o vojne a ku koncu som už začala byť znudená, že zase len kecáme a kecáme...

Američtí bohové - Série 2 (2019) (série)

Druhá séria sa podľa mňa strašne nepodarila. Nejako sa to vzdialene približuje tomu, čo bolo v knihe, ale medzitým bolo tak veľa odbočiek, že z toho vznikla jedna veľká kopa scén a niekde medzi nimi bol hlavný dej. Teším sa na dej v Lakeside a dúfam, že tretia séria už bude zase vyzerať poriadne. Na osem dielov bolo tých vedľajších liniek až príliš veľa a potom sa to celé nejako zamotalo. Veľké sklamanie.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Mne tento film strašne pripomínal typický americký blockbuster - akčné scény, CGI, cringe klišé so zaľúbenosťou a humor, aby to bola hlavne "zábava". Nechcem to úplne porovnávať s Pánom prsteňov, predsa len je to iný príbeh a ubehla dlhá doba, ale mám pocit, že čím pokročilejšiu techniku filmári majú, tým si na filme dávajú menej záležať. Udivovalo ma, keď som pri LOTR čítala o tom, ako z vriec piesku vytvorili močiare, kde všade sa natáčalo a celkovo na tú dobu to bolo vizuálne dokonalé. A nepotrebovali toto, čo dnes. Prvá polovica filmu bola nič-moc, druhá zase veľmi fajn. Tekuté zlato a vyhne, s tým sa pekne vyhrali. Veľmi sa mi tiež páčil Thorin a Bilbo. Legolas je starý a desivý :D Napriek veľkej snahe o veľkoleposť ma to nenadchlo, určite menej ako prvá časť. Ako celok dosť prázdne. Som ešte zvedavá na tretiu časť, dúfam, že zase nebude mať tri hodiny.

C.B. Strike - Volání kukačky (2017) (série)

Rozhodne lepšie spracovanie ako Prázdne miesto, ale aj tak to trpelo nedostatkom času. Zrovna pri detektívke by som si želala, aby mala aspoň 5 dielov a človek videl, ako sa postupne zaplieta dej a buduje napätie. Neviem, či mali tvorcovia obmedzený rozpočet, a preto museli tvorcovia veľa škrtať, ako sa to žiaľ stáva, alebo si mysleli, že toto bude stačiť. Pozerala som to s priateľom, ktorý nečítal knihu ako ja a na konci sa spýtal: "A ako vedel, že to bol zrovna on? Ako vedel, čo robil?" Pri vysvetľovaní som zistila, koľko dôležitých súvislostí sa vynechalo. Minútové dialógy, poprehadzované scény, celkovo sploštený dej. A chcelo by to viac strihu, statických záberov, atmosféry, niečo na Fincherov štýl :) Kniha bola obrovská krásna skladačka, kde všetko pekne zapadalo a malo svoj poriadok. Na druhú stranu - herci výborní, celkom príjemný soundtrack a dobrý výber prostredia. Celkom sa bojím, ako dopadli ostatné dve spracovania, keďže majú iba po dva diely. Za mňa tak 3,5*.

Den před krizí (2011)

Na takú stopáž sa tu toho stalo podľa mňa veľmi málo. Dlhé scény s prázdymi rozhovormi, nič konkrétne. Pol filmu zháňame jedného muža, bavíme sa, koho vyhodíme, trochu filozofovania a na konci zavoláme ľuďom. Toť celé vyvrcholenie. A taký herecký arzenál tam bol, škoda...

Orange Is the New Black - Série 6 (2018) (série)

Táto séria mi pripomína tretiu, v ktorej to vyzeralo, že tvorcovia už nevedia, čo by do scenára dali. Mala som pocit, že za tých 13 dielov sa akoby nič nestalo. Zase sme mali nové postavy, ktoré boli „použité“ iba na jednu sériu a ďalej sa s nimi už nestretneme. Druhá séria mala Vee, tretia Stellu a táto Carol a Barb. Hra dozorcov vyšumela do prázdna. Naozaj by ma zaujímalo, o čom bude siedma séria, žeby o druhej polovici postáv? Takto je vidno, že postavy fungovali ako celok, pretože jednotlivo nie je veľmi o čom. Už ich za tých 5 predchádzajúcich sérii poznáme veľmi dobre. A aj keď bolo heslo na plagáte „To the max“, po pár častiach to zase vyzerá skoro tak isto ako v starej väznici. Koniec bol spravený celkom fajn, ale ak siedma séria nebude posledná, tak sa naozaj začnem báť, aká zlátanina z toho bude.